نحوه مراقبت از فرش بعد از قالیشویی

نحوه مراقبت از فرش بعد از قالیشویی
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث نحوه مراقبت از فرش بعد از قالیشویی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: رفوی فرش در قالیشویی

نحوه مراقبت از فرش بعد از قالیشویی

 نکته های قابل توجه پس از دریافت فرش از قالی شویی

برخی افراد فکر می کنند فرش را که از قالی شویی بگیرند دیگر تمام است، ولی باید یک سری نکته ها را بعد از دریافت فرش از پرسنل قالی شویی رعایت کنند تا به مشکل بر نخورنند.

نکته های قابل توجه پس از دریافت فرش از قالیشویی:

 

1. خارج کردن فرش از کاور جهت جلوگیری از کپک زدن:

اگر فرش در کاور های مشمایی باقی بماند، به دلیل قرار نگرفتن در برابر جریان هوا، احتمال کپک زدن فرش و تشکیل بوی نا مطبوعی افزایش می یابد.

(وجود کپک روی فرش سبب پوسیدگی و ایجاد خسارت های زیاد در فرشتتون می شود .)

بیشتر بخوانید: انواع شستشو در قالیشویی

2. نگه نداشتن مدت طولانی فرش های دستبافت به شکل رول و یا تا شده برای پیشگیری از بید زدگی:

اگر فرش های دستبافت برای طولانی مدت، ساکن باشند و یا در برابر جریان هوا قرار نگیرند.

(کمد،انباری، زیر تخت و… نگهداری شوند) احتمال بید زدن فرش بیشتر میشود. بنابراین هر چند وقت یک بار فرش را پهن کرده و جارو بکشید.

(برای پیشگیری از بید زدگی می توان از نفتالین و یا تنباکوی خشک در لا به لا فرش هایتان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ریشه بافی فرش در تهران

3. در آوردن بلافاصله فرش از کاور به دلیل عدم تعریق فرش:

معمولا در فصل های سرد سال، پس از خارج کردن فرش از کاور گرمای خانه و هوای سرد خیابان ها سبب عرق کردن فرش در کاور می شود که برخی اوقات باعث ایجاد سو تفاهم نم دار بودن فرش در بعضی از عزیزان می شود.

بعضی اوقات در زمان هایی که هوا سرد هست مشتریان به دلیل نم دار بودن تماس می گیرند وی به آنها توضیح داده می شود که فرش کاملا در قالیشویی مهر و ماه خشک شده است و این نم حاصل از تعریق فرش در کاور است که به دلیل اختلاف دمای گرمخانه با هوای سرد خیابان به وجود آمده است .

اگر فرش خیس باشد چند روز زمان می برد تا خشک شود ولی این نم حاصل از تعریق فرش پس از پهن کردن فرش و گذشتن تنها چند ساعت خشک می شود

(پیشنهاد می شود در این چنین زمان هایی پنجره ها را کمی باز کنید که جریان هوا در خانه باشد و فرش ها زود تر خشک شوند)

اما اگر به هر علتی (اثباب کشی ،بنایی و…) نخواستید فرش ها را از کاور خارج کنید دوسر کاور های مشمایی که به شکل شکلاتی بسته بندی شده اند را باز کرده تا در برابر جریان هوا قرار بگیرد و سبب وجود بوی نامطبوع و سو تفاهم نم دار بودن فرش نشود.

(رطوبت و یا نم یکی از مهم ترین علت ها برای ایجاد بوی نامطبوع در فرش است.)

بنابراین به صورت خلاصه میتوان گفت که وقتی فرشتان را از قالیشویی دریافت می کنید سریعا فرش را از کاور خارج کنید و یا دو سر کاور و باز کرده و سوراخ هایی روی کاور ایجاد کنید که هوا درون کاور در جریان باشد که فرشتان بوی بد نگیرد و همچنین کپک نزند و اگر هم فرش دچار تعریق شده باشد، خشک شود.

بیشتر بخوانید: ترمیم رنگ فرش دستباف

چیز هایی که باید راجب دریافت و تحویل فرشتان بدانید.

خوشبختانه برعکس گذشته امروزه دیگر استفاده از شیوه های سنتی برای شستشوی فرش‌ ها رایج نیست و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌ های قالیشویی از انواع تجهیزات و دستگاه‌ های بروز، مواد شوینده به خصوص و نیروهای متخصص استفاده می‌کنند و فرش‌ ها، موکت‌ ها، مبل ها، پرده و … را به بهترین نحو ممکن تمیز می‌کنند.

از مهم‌ترین نکته هایی که در دریافت و تحویل فرش باید به آنها توجه کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشخاص پیش از آنکه فرش‌های خود را به نیرو های قالیشویی تحویل بدهند باید از اعتبار، سابقه و تخصص و تجربه نیروهای آن اطمینان حاصل نمایند.
 • پیش از تحویل فرش‌ ها به شرکت‌ های قالیشویی حتماً باید راجب هزینه‌ های شستشوی اطلاعات دریافت کنند.
 • از سایر نکاتی که پیش از تحویل فرش به قالیشویی ها باید دانست شیوه ها و نحوه شستشوی آن است. اشخاص باید حتماً اطلاعات دقیق در مورد شیوه شستشوی فرش از نیرو های قالیشویی دریافت کنند. هر یک از انواع فرش‌ های ماشینی و دستبافت با شیوه های گوناگونی شسته می‌شوند و هر یک می‌توانند حساسیت‌ های بخصوص خود را داشته باشند. شیوه  شستشوی فرش می‌تواند در مواردی مثل تمیز شدن لکه‌ ها، دخالت رنگ‌ها، تغییر رنگ و … تأثیرات قابل توجهی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: روش های مختلف شستشوی فرش ها در قالیشویی

مهم‌ترین نکته ها در هنگام دریافت و تحویل فرش از قالیشویی

در هنگام تحویل گرفتن فرش از قالیشویی ها پس از شستشو نیاز است که به نکته های مهمی توجه شود که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر میباشند:

 • در هنگام تحویل گرفتن فرش باید کاملاً چک شود که همه لکه‌های آنها به درستی تمیز شده باشد.
 • پس از دریافت فرش باید چک شود که به خوبی خشک شده باشد چون که رطوبت می‌تواند یکی از مهم‌ترین علت های خراب شدن فرش باشد.
 • فرش‌ها باید از نظر آسیب دیدگی کاملاً چک شوند چون که امکان دارد نیرو های قالیشویی به طور ناخواسته سبب صدمه دیدن فرش‌ها شوند.
 • پس از دریافت فرش از قالیشویی بهتر است که در هنگام پهن کردن فرش و پیش از استفاده از آن با جاروبرقی آن را مجددا جارو کشید.

بیشتر بخوانید: روش خشکشویی در قالیشویی

انتخاب قالیشویی مناسب برای شستشوی فرش

با توجه به اینکه کارخانه‌ های قالیشویی یک کسب‌ و کار پرسود هستند اغلب افراد به این حوزه ورود کرده‌اند و خدمات مختلف به مشتریان خود عرضه می‌کنند. برای انتخاب یک قالیشویی متناسب نیاز است که افراد به نکته ها و فاکتور های گوناگون توجه داشت که مهم‌ ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • کارخانه‌ های قالیشویی باید مجوزهای رسمی داشته باشند و زیر نظر اتحادیه قالیشویان کار کنند.
 • این شرکت‌ ها باید از تجهیزات و امکانات به روز استفاده کنند تا بتوانند فرش‌ ها را به بهترین نحو ممکن شستشوی دهند.
 • شرکت‌ های قالیشویی باید بتوانند خدمات مختلف مانند شستشوی فرش، مبلمان، موکت و … عرضه کنند و حتی خدمات در محل هم داشته باشند.
 • این شرکت‌ ها باید نیروهای ماهر برای شستشو، تعمیر، حمل‌ و نقل و … دارا باشند.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • بید زدایی فرش در فردیس