ما در این مطلب به مبحث غبار گیری قالی ها با ماشین آلات مخصوص می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، قالیشویی در شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

غبار گیری قالی ها با ماشین آلات مخصوص

برس فرش

گردگیری و جارو زدن قالی پیش از قالیشویی یکی از مرحله های ضروری در روند شست و شوی فرش می باشذ و نقشی مهم در کیفیت نظافت فرش شما دارد.شما می‌ توانید با برس زدن فرش خود به جهت خواب آن، آلودگی ها و گرد و غباری که داخل عمق فرش شما نفوذ کرده‌ اند را از الیاف فرش جدا نمایید. و بعد، می‌ توانید پس از آمدن گرد و غبار ها به سطح فرشتان، آن‌ ها را با جاروبرقی تمیز نمایید.

هر چند، این شیوه از روش‌ های غبار گیری فرش به صورت عمقی است، ولی به اندازه شیوه های قبلی که خاک گیری قالی را با تکان دادن و ضربه زدن به فرش انجام می‌ دادند، مؤثر نیست.با این حال، این روش، کارایی خوبی برای فرش‌ های قدیمی، آنتیک و عتیقه که الیاف آن‌ ها در اثر ضربه وارد شدن به آن‌ ها صدمه می‌ بیند، دارد.

بیشتر بخوانید:مزایا و معایب قالیشویی با دستگاه

گردگیری و جارو زدن قالی پیش از قالیشویی

اگر فرشی بدون انجام گردگیری شسته شود؛ با باقی ماندن آشغال ها بر روی فرش، فرش ها آلوده تر می شوند و بعد از شستشو به اصطلاح فرش ،چرک مور می شود.

دستگاه‌ های اتومات غبار گیری فرش

قسمت اصلی کار دستگاه غبار گیری فرش صنعتی خیلی ساده است. این دستگاه‌ ها به صورت مساوی به تمام بخش های فرش، ضربات ارتعاش‌ مانند همسانی وارد می‌ کنند و موجب می‌ شوند تا مو، کثیفی، گرد و غبار و دیگر ذرات خارجی حبس شده در الیاف فرش به سطح بالایی فرش بیایند. بعد از آن، از یک سیستم مکش قوی برای خاک گیری فرش و حذف مؤثر این ذرات از سطح فرش استفاده می‌ شود و قالی برای مراحل بعدی شست و شو حاضر می‌ شود.

استفاده از این تکنولوژی که در قالیشویی‌ های مدرن و مجهز به ماشین‌ آلات شستشوی فرش وجود دارد، امکان حذف گرد و غبار از فرش‌ های شما را به شیوه ای سریع‌ تر و کارآمد تر آماده می‌ کند. اصولاً، فرش‌ هایی که تحت غبار روبی این دستگاه‌ قرار می‌ گیرند، در مقایسه با فرش‌ هایی که به شیوه دستی و یا سنتی گردگیری می‌ شوند، مرحله شستشوی سریع‌ تری را تجربه می‌ نمایند و درجه کیفیت تمیزی آن‌ ها، خیلی بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:روش تمیز کردن مبل با صابون

خاک گیری فرش ها با سیستم هوای فشرده

در این شیوه از حجم قابل توجهی هوای فشرده و استفاده از کمپرسور هوا و ابزار های طراحی شده برای این منظور استفاده می‌ شود. فرایند غبار روبی به روش هوای فشرده به این صورت انجام می‌ شود که با قرار گرفتن فرش در مقابل سیستم هوای فشرده، ذرات ریز گرد و غبار و آلودگی ها از عمق فرش جدا می‌ شوند؛ ولی استفاده از این شیوه معایبی نیز به همراه دارد؛ به این علت که گرد و غبار بسیاری را وارد هوا می‌ کند و محیط اطراف را هم آلوده می‌ کند.

با این حال، استفاده از این شیوه به فرش شما آسیبی وارد نمی‌ کند؛ چرا که فشار هوا در دستگاه هوای فشرده زیاد نیست و فقط حجم و سرعت بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید:پاک کردن لکه خون از روی مبل

دستگاه غبار روبی دورانی

شیوه دیگر خاک گیری قالی، بهره مند شدن از ماشین غبار روبی استوانه‌ ای شکل میباشد. هنگامی که فرش شما داخل این ماشین‌ های توری‌ شکل و افقی قرار می‌ گیرد، محفظه استوانه‌ ای آن شروع به حرکت می‌ کند. این حرکت مکانیکی و دورانی شکل ماشین، گرد و غبار موجود در الیاف فرش را به بیرون از توری هدایت می‌ نماید.

از سویی دیگر، برای آن که این ذرات معلق و گرد و غبار به محیط اطراف هم پخش نشوند، با یک مکش قوی به داخل یک حوضچه آب که به همین خاطر تعبیه شده است، انتقال پیدا می کنند تا در آن ته‌ نشین شوند.

ضرورت غبار روبی فرش چیست؟

پاک کردن گرد و غبار از روی فرش، اولین قدم در شستشوی فرش است. موارد زیر ضروری ترین مزایای غبار گیری از فرش میباشد.

نابود کردن حشرات و ذرات خشک با غبارگیری

ذرات خشکی مثل گرد و غبار، مو، خزه و حشرات ریزی مثل بید لابه‌لای الیاف فرش گیر کرده و با استفاده از خاک‌ گیری فرش، این ذرات خشک و حشرات از الیاف فرش خارج می شوند، سپس فرش شسته و تمیز می‌شود.

حفاظت از دستگاه های قالیشویی با غبارگیری از فرش

گرد و غبار یا ذراتی که لابه‌لای الیاف فرش قرار دارند، امکان دارد داخل ماشین آلات قالیشویی گیر کنند و موجب خرابی‌ و نقص فنی شوند. با انجام غبار روبی فرش پیش از شستشو می‌توانیم از دستگاه‌ ها محافظت کنیم و طول عمر آن‌ ها را بالا ببریم.

تقویت کیفیت شستشو با خاک‌گیری فرش

زمانی که گرد و غبار روی الیاف فرش و ذرات خشکی که به آن چسبیده را پاک می‌ کنیم، می‌ توانیم کیفیت شستشو را بالا ببریم. چرا که با حذف ذرات خشک و گرد و غبار، شوینده‌ های مورد استفاده به عمق فیبر های فرش نفوذ کرده و کثیفی های عمیق‌ تر را تمیز می‌ نمایند.

بیشتر بخوانید:ترمیم سوختگی مبل

پیشگیری از شکست فیبر ها

ذرات خشک مثل مو و خزه می‌ توانند بین فیبر های فرش گیر کنند و در صورت شستشوی مستقیم، امکان دارد موجب شکستن فیبر ها شوند. از مزایای خاک گیری فرش این می باشد که این ذرات خشک از بین رفته و خطر شکستن فیبر ها و از بین رفتن کیفیت فرش پایین می آید.

غبار گیری فرش‌ ها چگونه در منزل انجام می‌شود؟

برای از بین بردن گرد و غبار از لابه‌لای الیاف فرش خوب است هر چند وقت یکبار پشت و روی فرش را با جارو برقی تمیز نمایید. قدرت مکش جاروبرقی، گرد

و غبار را تمیز می نماید و از کدر شدن رنگ فرش و کم شدن طول عمر مفید آن پیشگیری می‌ کند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید اگر این عمل را به صورت روزانه و مداوم انجام دهید، فرش سست شده و ارزش خود را از دست می‌ دهد.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در علامه طباطبایی شمالی و …..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • غبار گیری قالی ها با ماشین آلات مخصوص
 • مبل شویی در تهران
 • قالیشویی در تجریش
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در مارلیک