ما در این مطلب به مبحث انواع شستشو در قالیشویی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

انواع شستشو در قالیشویی

دستگاه‌های قالیشویی

دیگر تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی در تجهیزاتی است که به منظور شستشو فرش استفاده می‌شوند. همانگونه که می‌دانید، در شستشوی معمولی فرش از تجهیزاتی مانند پارو، جارو دستی یا برس برای تمیز کردن و شستن فرش استفاده می‌شود. هر چند استفاده از چنین وسایلی برای شستشوی فرش از گذشته تا به امروز رواج داشته است، ولی چنین وسایلی به مرور زمان کیفیت فرش شما را می کنند و در مواردی حتی امکان دارد باعث پارگی فرش و صدمات جدی به آن شوند.

خشک نمودن فرش

خشک کردن فرش یک مرحله طولانی و زمان بر در شستشوی فرش است شاید یک تفاوت اعلا شویی با شستشوی معمولی در شیوه هایی باشد که به منظور خشک کردن فرش استفاده می‌شوند.

بیشتر بخوانید:شستشوی فرش ماشینی

افزایش عمر مفید و تقویت کیفیت فرش

اگر شما یک فرش با ارزش دارید و شستشوی آن برای شما اهمیت بسیاری دارد، خوب است شستشوی آن را به قالیشویی بسپارید که با به مدرن ترین ابزار و به کمک تجربه فرش شما را تمیز می‌ کند. از دیگر تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی، بالا رفتن طول عمر مفید و تقویت کیفیت فرش شما است. در حقیقت قالیشویی‌ هایی که کار اعلاشویی فرش را انجام می‌دهند ارزش فرش شما را می دانند و مناسب با آن، فرش شما را با دقت و ظرافت بالا از لکه‌ ها می‌ زدایند.

از بین رفتن بوی نامطبوع فرش

یکی از کار های ضروری که در اعلا‌شویی فرش انجام می‌دهد، از بین بردن بوی نامطبوع فرش است. فرش شما یک محل مناسب برای رشد قارچ و باکتری میباشد! فرش مکانی است که شما و مهمانانتان روزانه روی آن راه می‌روید و کثیفی های زیادی را با تماس دست و پا به آن وارد می نمایید.

بوی بد فرش یک امر طبیعی است، ولی از بین بردن آن امکان دارد کار ساده ای نباشد. در واقع امکان دارد ساعت‌ ها صرف شستن فرش کنید، ولی بعد از خشک شدن فرش متوجه شوید که بوی بد آن از بین نرفته است! یک تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی، از بین بردن حتمی بوی بد فرش به کمک شیوه های به‌ روز شستشو فرش است.

بیشتر بخوانید:شستشوی موکت

زدودن تمام لکه‌ ها

لکه‌ های معمولی ناشی از ریختن آب میوه یا چای امکان دارد با یک شستشوی معمولی نیز از بین بروند، ولی بعضی از لکه‌ ها مثل لکه جوهر، قهوه یا لکه‌ های چربی امکان دادر با شیوه های عادی شستشو از فرش شما پاک نشوند. دیگر تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی این میباشد که فرش شما در اعلاشویی از همه لکه‌ ها پاک می‌شود و دیگر نیاز نیست نگران باقی ماندن لکه‌ های سخت روی فرشتان باشید.

پیشگیری از رشد قارچ و باکتری

در شستشوی معمولی فرش، از مواد ضدعفونی‌ کننده برای تمیز کردن هر چه بیشتر فرش استفاده نمی‌شود، در حالی که در اعلاشویی یا شستشوی مخصوص فرش از مواد شوینده بخصوصی برای شستشوی فرش استفاده می‌شود. این مواد دارای مواد ضد عفونی‌ کننده میباشند که مانع از رشد قارچ و باکتری در فرشتان می‌شود و همین دلیل نیز باعث از بین رفتن بوی نامطبوع لکه‌ های موجود در فرش می‌ شود.

بیشتر بخوانید:شستشوی گلیم در قالیشویی

شستشوی غوطه‌ وری  

در این مرحله با اضافه کردن جریان مداوم آب و یک ماده پاک‌ کننده ملایم و خنثی، الیاف ماساژ داده شده تا کثیفی های فرش از بین برود. در مرحله شستشوی کافی، از محلول تمیز کننده روی فرش و با استفاده از تجهیزات هوای فشرده استفاده می‌ شود تا شستشو و آبکشی صورت گیرد.

اگر احیانا حیوان خانگی شما روی فرش ادرار کرده ااست، یا برای از بین بردن لکه‌ های دشوار، فرش برای مدت زمان طولانی‌ تری در زیر آب قرار می‌ گیرد. غلتک‌ های فشرده‌ سازی کوچک، متوسط و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند تا کثیفی ها پیش از رسیدن به مراحل آبکشی و چرخش از روی فرش پاک شوند.

قیمت اعلا‌شوبی و قالیشویی عادی

در مورد آخرین تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی، می‌توان به هزینه آن ها اشاره کرد. همانگونه که گفته شد، در اعلاشویی فرش از دستگاه‌ های ویژه یا مواد شوینده مخصوص برای شستن فرش استفاده می‌ شود. البته پارامتر های گوناگونی مثل ابعاد فرش یا بافت و جنس الیاف آن امکان دارد در برآورد هزینه شستشوی فرش اثر داشته باشند، ولی طبیعتاً با توجه به متد و شیوه هایی که در اعلاشویی فرش استفاده می‌ شود. هزینه‌ های آن نیز قطعا نسبت به شستشوی معمولی فرش بیشتر خواهد بود.

توجه داشته باشید که فرش‌ های دستباف با توجه به ارزش زیادی که دارند، در دسته فرش‌ هایی می باشند که بیشتر از سایر فرش‌ ها به اعلاشویی احتیاج دارند. این فرش‌ ها بافت و الیاف حساسی دارند، به همین علت بهتر است در شستشوی آن‌ ها، دقت ویژه‌ ای به کار گرفته شود و شستشوی آن‌ ها به افرادی سپرده شود که متوجه ارزش آن میباشند.

بیشتر بخوانید:شستشوی فرش اکریلیک

سخن نهایی

در این مطلب سعی کردیم تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی را برای شما بازگو کنیم. اعلاشویی فرش به معنای شستشوی درجه یک فرش با بهترین مواد شوینده، مدرن ترین دستگاه‌ ها و شیوه های شستشو است. اکثر فرش‌ های دستباف با توجه به ارزش زیادی که دارند، احتیاج به اعلاشوی دارند. اعلاشویی باعث بلا رفتن عمر فرش و دوام آن می‌شود، تمام لکه‌ ها و کثیفی های بافت زیرین فرش در اعلاشویی از بین می‌رود. در صورتی که شستشوی معمولی فرش، امکان دارد شامل ضد عفونی کردن و از بین بردن کثیفی های بافت‌ های زیرین فرش نباشد.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در فردیس
 • قالیشویی در اندیشه
 • قالیشویی در مارلیک