ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در گلابدره تهران می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: ترمیم رنگ فرش دستباف

منظور از کلمه قالیشویی چیست ؟

به شکل خلاصه قالیشویی به کار و شغلی که در آن شستشو فرش و یا قالی انجام میشود گفته می شود، در زبان انگلیسی قالیشویی Carpet cleaning شناخته می شوند.

در کار شستشو فرش می توان به ریزه کاری هایی مانند لکه زدایی، غبار رویی و یا همان شستشو توسط انواع مواد شوینده اشاره کرد.

شستشوی فرش ها یکی از مهم ترین کارهایی است که ما یکبار در سال حداقل باید آن را انجام دهیم تا هم منزل تمیز تری داشته باشیم و هم از بیماری های ناشی از آلودگی ها در امان باشیم.

قالیشویی از گذشته تا امروز

از زمان به وجود آمدن این کار به شکلی بود که هر آنچه که به عنوان قالی یا فرش ها توسط انسان ها شناخته می شد توسط آب، صابون و جارو به شکل مفرد یا گروهی انجام میشد.

با مرور زمان با پیشرفت علم در همه زمینه ها شیوه های سریع تر و پرکابرد تری کشف شد و همینطور هم در راه بهتر شدن در حال پیشرفت می باشد.

همانگونه که می دانیم کشور ما ایران به داشتن قالی و فرش های دست بافت محبوب است و از تمام جهان اشخاص علاقمند در تلاش برای داشتن قالی های زیبا و خارق العاده ایرانی اصیل می باشند.

تقریبا فرش ها یک وسیله خیلی مهم در دکوراسیون منزل ما می باشند به شکلی که فرقی ندارد خانه شما کوچک باشد یا بزرگ، بروز باشد یا سنتی در همه خانه های ما فرش های گوناگونی وجود دارد و از آیتم های مورد علاقه و قابل توجه به حساب می آید.

با گذشت زمان فعالیت هایی برای بهتر شدن روند شستشو فرش ایجاد شده و مردم اغلب از پیش به فرش ها اهمیت میدادند.

بیشتر بخوانید: ریشه بافی فرش در تهران

شیوه شستشو انواع فرش ها در قالیشویی

فرقی ندارد شما از کدام مدل از فرش ها استفاده مینمایید، شستشو آن ها یک کار طبیعی و واجب است. توجه داشته باشید که شستشو فرش ها بر حسب نوع آنها گوناگون می باشد و باید به فاکتورهایی دقت لازم را داشته باشیم و در زمان شستشو انها را انجام دهیم.

بیشتر بخوانید: قلم زنی فرش

شستشو فرش های دست بافت در قالیشویی

این نوع فرش ها به علت ظرافت بالا خیلی با ارزش هستند و شستشو آنها بسیار دشوار تر و اصولی تر از فرش های ماشینی می باشد، بنابراین قطعا شستشو صحیح یکی از مهم ترین عامل های سالم نگه داشتن آنها می باشند.

در شستشو فرش های دست بافت اول  غبار گیری انجام میشود. در واقع با استفاده از دستگاه های بخصوص تمام گرد و غباری که در تار و پود آن وجود داشته باشد از بین می رود.

حالا نوبت به خیس کردن فرش ها می رسد. در این مرحله آب با دمای متناسب به درون منافذ فرش وارد میشود، بعد با استفاده از دستگاه بخصوص که دارای شلاق های بزرگ و دوار می باشد با چرخیدن و سرعت مناسب آلودگی ها را از بین می برد.

مرحله آبکشی که از مهم ترین مرحله های شستشو فرش های دست بافت می باشد.

چندین بار انجام می شود تا به صورت کامل مواد شوینده و آلودگی ها از بین برود. ممکن است در زمان شستشو رنگ های الیاف کار برده شده رنگ پس بدهند که در این موقعیت یک قالیشوی حرفه ای با داشتن تجربه فرش شما را ترمیم می کند.

در مرحله نهایی نوبت به خشک کردن می رسد.

دراین قسمت با استفاده از تجهیزات و ابزار های استاندارد استفاده می شود و در مدت زمان این مرحله ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمی گیرد، چون که قرار دادن فرش ها در مقابل نور مستقیم خورشید باعث تغییر رنگ می شود و همچنین سبب کم شدن طول عمر فرش می شود.

همینطور فرش ها امکان دارد دارای پوسیدگی های خفیف باشند که پیش از شروع روند شستشو توسط کارشناسان چک میشود و مناسب با نوع و درصد پوسیدگی شستشو میشوند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در فردیس

شستشوی فرش ماشینی در قالیشویی

علت انتخاب این نوع فرش زیاد می باشد.

چون که در مرحله اول در مقایسه با فرش های دست بافت از قیمت کمتری روبرو هستند.

فرش های ماشینی از تنوع رنگ و طرح های زیادی برخوردارند و برای ست شدن با هر مدل از دکوراسیون ها می تواند یک انتخاب درست و متناسب باشد.

همینطور شستشو آنها نسبت به فرش های دست بافت آسان تر است و وزن سبک تری هم دارند.

ولی با تکیه بر این دلیل ها نمیتوان گفت که شستشو فرش های ماشینی کار آسانی است، چون که این نوع فرش آداب و شیوه بخصوص خودش را برای شستشو درست دارد.

بیشتر بخوانید: شیرازه دوزی فرش

در قدم نخستین فرش ها را جمع کرده و به قالیشویی می برند.

موضوع قابل توجه برای حمل این فرش ها این است که در مدت زمان طول مسیر به دور از آلودگی ها باشند به همین علت باید فرش ها را توسط پلاستیک های مخصوصی بسته بندی کنند.

قبل از شروع شستشو اولین مرحله غبار گیری می باشد. نکته مهم این است که باید کارشناسان ماهر فرش ها را چک کرده و با توجه به نوع الیاف و منعطف بودن آن دور دستگاه را تنظیم کنند.

دستگاه های برس غلتکی همه گرد و غبار ها را از بین می برند و فرش ها را برای خیس کردن آماده می کنند.

پیش از برخورد آب با الیاف فرش درصد مقاومت رنگ فرش را تست می کنند.

جریان آب باید به شکل دوشی با دمای متعادلی می باشد و بعد فرش ها را با مواد شوینده مناسب با جنس آن توسط دستگاه مخصوصی می شورند.

در مرحله بعد نوبت آبکشی می رسد که باید با یک فشار مناسب و به صورت یکدست انجام شود.

برای خشک کردن فرش ها با بکار گرفتن دستگاه مجهز همه آب و مواد شوینده را خارج می کنند.

در مرحله نهایی  باید فرش ها در جایی قرار بگیرد و دمای آن بررسی شود. بعد فرش ها را در سمت خوابشان برس زده و سطح آن را با دستگاه پرداخت زنی با تراش کم پرداخت شده و در آخر با اتوی مخصوص اتو می زنند.

بیشتر بخوانید: نحوه جلوگیری از آسیب هنگام قالیشویی

بیشتر بخوانید: قالیشویی و روش های اجرای آن

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در ملارد
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در اندیشه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • بید زدایی فرش در فردیس