قلم زنی فرش | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قلم زنی فرش

قلم زنی فرش
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قلم زنی فرش می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

قلم زنی فرش

شاید شما نیز اصطلاح قلم زنی فرش دستباف را شنیده باشید. ولی واقعا قلم زنی چیست؟ به طور معمول وقت حرف قلم زنی می شود یاد کار های هنری مسی یا سنگی می افتیم. اما قلم زنی برای فرش نیز وجود دارد!

قالی شویی و قلم زنی علاوه بر رنگبرداری عملیاتی به نام قلم زنی بر روی بعضی فرش ها انجام میگیرد، زیرا در بعضی از مواقع رنگ فرش به علت های گوناگونی کمرنگ و یا بور میشود که در مرحله قالی شویی و قلم زنی فرش باید بصورت کاملا تخصصی توسط متخصصان رنگرز، قلم زنی شود.

در رنگبرداری اصولا رنگ های تیره ی فرش دستباف که داخل رنگ های روشن و سفید فرش شده است از بین می روند. ولی این کار گاهی موجب کمرنگ شدن رنگ های تیره میشود که در اینجا با قلم زنی مشکل حل میشود!

تا به حال با لکه‌ ای در فرش خود رو به رو شده‌ اید که هرگز پاک نمی‌شود.

از طرفی اگر مواد رنگ بر قوی بر روی این فرش‌ ها مورد استفاده قرار گیرد احتمال دارد تمام رنگ فرش از بین برود و همین امر سبب می‌شود بعد از لکه بری با مواد قوی، فرش شما با یک لکه سفید بجای یک لکه رنگی رو به رو شود که به مراتب بدتر از حالت قبل است.

برای رنگ کردن فرش از مواد شمعی، ماژیک و جوهر های شیمیایی گوناگون که در آب حل میشوند استفاده میکنند. بعد از رنگ ‌گذاری، با استفاده از بخور داغ، رنگ بر روی فرش تا حد امکان ثابت شده و در اصطلاح ماندگاری رنگ بر روی فرش بالا می رود. بعد از انجام این مراحل، به منظور یکسان‌ سازی تمام بخش ها، نقطه رنگ‌ گذاری شده مرمت می‌یابد.

راه حل این موضوع قلم زنی فرش یا قلم کاری فرش میباشد.قلم زنی فرش یکی از خدمات های مجموعه مهر و ماه است.

خیس ماندن فرش و عدم رسیدگی فوری و مناسب میتواند سبب بیشتر شدن مشکل تداخل رنگ و بیشتر شدن هزینه های رنگ برداری و قلم زنی شود. پس از انجام خدمات قالیشویی و رنگ برداری از فرش، و مشخص شدن مقدار نیاز به قلم زنی، فرش توسط قلم زن های مجرب قالیشویی مهر و ماه قلم زنی می شوند.

بیشتر بخوانید:شستشوی انواع صندلی 

 

آیا بعد از قلم زنی، برخورد آب رنگ فرش را از بین می برد؟

در پاسخ باید به شما بگوییم :

در صورتی که از انجام عملیات قلم زنی 2 سال گذشته باشد خیر. رنگ ثابت شده و دیگر با شستشو پاک نمیشود.

16775025707865

اصلاح بورشدگی رنگ فرش:

یکی دیگر از مزایای قلم زنی اصطلاح بور شدگی رنگ فرش است. همانگونه که می دانید نور خورشید یکی از دشمنان درجه یک رنگ فرش است که به مرور زمان رنگ فرش را از بین می برد. قلم زنی تنها راه حل برای رفع کردن مشکل بور شدگی فرش می باشد.

نکته: قلم زنی فرش کاری ماهرانه است و احتیاج به توجه و زمان دارد.

پس اگر فرش شما احتیاج به قلم زنی پیدا کرد عجله نکنید و این کار تخصصی و ظریف را به مرکز قالیشویی که دارای کارگاه های تخصصی انواع فرش دستباف و ماشینی است، بسپارید که با کارشناسان و متخصصان در زمینه فرش دستباف کاری تضمین شده و مطمئن را به شما ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید:خشکشویی موکت های چسبیده 

تجهیزات مورد نیاز برای قلم زنی فرش

تجهیزات قالیشویی مورد استفاده در این شیوه قلم زنی فرش، قلم موهایی با ضخامت و شماره های مختلف است.

رنگ های جوهری، گواش، مداد شمعی، سنگ پا، سنباده، اتو و دستمال تمیز کننده می باشند.

کارشناسان و اساتید و رفوگران در مرحله اول علت رنگ دهندگی را تشخیص و بعد به برطرف کردن آسیب می پردازند.

این مرحله که همان مرحله رنگ گذاری است. نیاز به توجه و استفاده از مواد مناسب دارد.

به کار نبردن مواد مناسب باعث رنگ دادگی به دیگر نقاط فرش و در نتیجه صدمه دیدگی بیشتر فرش می شود.

بعد از رنگ گذاری توسط بخور داغ، رنگ را بر روی فرش تثبیت می نمایند.

بیشتر بخوانید:شستشوی فرش اکریلیک 

اشتباهات رنگرزی و عدم استفاده از ترفند های تثبیت رنگ:

 یکی از دلایل مخلوط‌ شدن رنگ‌ ها، اشتباهات در رنگرزی و عدم به‌ کارگیری شگرد های تثبیت رنگ میباشد. در صورتی‌ که رنگ‌ های فرش به‌ روش درست تثبیت نشوند، مشکلاتی مثل رنگ پس‌ دادن در اولین شستشو ایجاد میشود. از دیگر علت های رنگ پس‌ دادن در این فرش‌ ها می‌توان به استفاده از رنگ‌ های نا مرغوب برای رنگرزی اشاره کرد. با خرید بهترین فرش‌ های دستباف از این قبیل مشکلات در آینده مواجه نخواهید شد.

شستشوی نادرست فرش:

 شستن نادرست فرش می‌تواند سبب بهم ریختگی رنگ‌ های فرش و خراب شدن آن شود. به‌ کارگیری مواد شوینده نادرست و نامناسب، آب داغ، شستن با فشار زیاد و عدم توجه به راهنمایی شست‌ و شوی پیش از خرید موجب این نوع مشکلات می‌شود. این مشکلات می‌تواند موجب کاهش زیبایی فرش در محیط خانه شوند.

قرار دادن فرش در معرض نور آفتاب شدید:

 گذاشتن فرش دستباف در برابر نور شدید آفتاب در منزل یا پس از شستن، می‌تواند از علل های اصلی تغییر رنگ در فرش باشد. قرار دادن فرش در برابر نور شدید آفتاب موجب کم‌ رنگ‌ شدن یا بور شدن رنگ‌ ها می‌شود. استفاده از پرده‌ ها و سایه دهنده‌ ها در منزل می‌تواند از تابش مستقیم آفتاب بر روی فرش جلوگیری کند.

mceu 92570159921677500195301

بیشتر بخوانید:شستشوی گلیم در قالیشویی

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قلم زنی فرش
 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در تجریش
 • قالیشویی در عظیمیه
پیمایش به بالا