ما در این مطلب به مبحث بهترین روش شستشوی فرش در قالیشویی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

بهترین روش شستشوی فرش در قالیشویی

فرش‌ ها از جمله محصولاتی هستند که در منزل های ما خیلی کاربرد دارند و موجب زیبایی و گرمای فضا می‌شوند. ولی با گذشت زمان، فرش ها آلوده و کثیف شده و احتیاج به شستشو دارند. شستشوی فرش یک کار زمان بر و دشوار است که نمی‌توان به آسانی در خانه انجام داد. برای این منظور، بهتر است از خدمات قالیشویی‌ های مجهز و تخصصی استفاده کرد.

قالیشویی‌ها با استفاده از دستگاه‌ها و مواد شوینده متناسب، می‌توانند فرش‌های شما را به شیوه های گوناگون شستشو دهند. اما چطور می‌توان بهترین شیوه شستشوی فرش در قالیشویی را انتخاب نمود؟ در این مقاله، به ارزیابی چند شیوه شستشوی فرش در قالیشویی میپردازیم.

بیشتر بخوانید:نحوه جلوگیری از آسیب هنگام قالیشویی

شیوه شستشو با آب

این شیوه یکی از شایع ترین و سنتی‌ ترین شیوه های شستشوی فرش است. در این روش، فرش با استفاده از آب و صابون یا شامپو، به صورت دستی یا مکانیکی شسته می شود. بعد، فرش با دستگاه‌ های خشک‌کن خشک می‌شود. این شیوه برای فرش‌های تقریبا سبک مناسب است. ولی باید توجه داشت که این روش امکان دارد موجب جذب آب زیاد توسط فرش و کاهش عمر آن شود. همینطور، بعضی از رنگ‌ های فرش امکان دارد با آب پخش شده و لک بزنند.

شیوه شستشو با بخار

این شیوه شستشوی فرش در قالیشویی یکی از تخصصی ترین و مدرن‌ ترین روش‌ ها میباشد. در این شیوه، فرش با استفاده از دستگاه‌ های بخار پاک کن، با بخار آب داغ و فشار قوی شسته می‌شود. این روش موجب حذف گرد و غبار، لک‌ ها، باکتری‌ ها و حتی حشرات موذی از فرش می‌شود. این شیوه برای فرش‌ های سنگین و زمستانه مناسب است. ولی باید توجه داشت که این روش احتیاج به دستگاه‌ های پیچیده و گرانبها دارد و نمی‌توان در منزل انجام داد. همینطور، برخی از پارچه‌ های فرش امکان دارد با حرارت زیاد صدمه ببینند.

بیشتر بخوانید:به کار گیری روش خشکشویی در قالیشویی

شیوه شستشو با پودر

این شیوه شستشوی فرش در قالیشویی از راحت تریت روش‌ ها است. در این شیوه، فرش با استفاده از پودر های مخصوص شوینده، که به طور معمول شامل بیکربنات سدیم، نشاسته، بوراکس و عصاره گیاهی هستند، پاشیده می‌شود. بعد، با استفاده از جاروبرقی، پودر و کثیفی های فرش جمع آوری می‌شوند. این شیوه برای فرش‌ های کم آلوده و بین دو شستشو مناسب است. ولی باید توجه داشت که این شیوه نمی‌تواند لک‌های دشوار و باکتری‌های عمیق را از بین ببرد. همینطور، برخی از پودرها ممکن است موجب حساسیت یا تحریک پوست شوند.

بهترین شیوه برای شستشوی فرش دستبافت

فرش‌های دستبافت با دقت و صبر بسیاری توسط هنرمندان باتجربه بافته شده‌اند و ارزش زیادی دارند. به همین علت شستشوی فرش‌های دستبافت یک کار حساس و دقیق میباشد که نمی توان به آسانی در خانه انجام داد. برای این منظور، خوب است از خدمات قالیشویی‌ های متخصص و معتبر استفاده نمود. قالیشویی‌ها با توجه به نوع، جنس، رنگ و طرح فرش‌ های دستبافت، می‌توانند شیوه شتشوی مناسب هر فرش را پیشنهاد دهند.

برخی از فرش‌ های دستبافت را نمی‌توان با آب شست و باید بخارشور شوند. برخی دیگر را نباید حرارت زیاد خشک کرد. درنتیجه باید از قالیشویی خواست که باتوجه به همه این نکات، با انتخاب شیوه مناسب رنگ و طرح فرش را حفظ نمایند و از پخش شدگی یا تیرگی رنگ پیشگیری کنند.

بیشتر بخوانید:غبار گیری قالی ها با ماشین آلات مخصوص

شستشوی فرش با استفاده از روش خشکشویی

شستشوی فرش با استفاده از شیوه خشکشویی، یکی از روش‌ های تخصصی و پیشرفته شستشوی فرش میباشد که برای فرش‌ های بافت دستی و ماشینی مناسب است. در این شیوه، از پودر بخصوصی استفاده می‌شود که با پاشیده شدن بر روی فرش، کثیفی و آلودگی‌ها را از فرش جدا می نماید. بعد با استفاده از دستگاه خشکشویی، فرش به صورت کامل شستشو داده می‌شود و نرخ خشک‌ شدن فرش نیز بسیار بالا است. این شیوه، برای فرش‌ هایی که به علت سایز و حجم بزرگ، نمی‌توان آنها را به آبکشی مناسب انتقال داد، مناسب است.

از مزیت های این روش، سرعت، کارایی و کمترین مصرف آب و انرژی است. همینطور، این شیوه برای شستشوی فرش‌ هایی که به علت حساسیت به مواد شوینده، نمی‌توان از شوینده‌ های شیمیایی استفاده نمود، مناسب است. از سویی، باید توجه داشت که این شیوه برای فرش‌هایی که به علت شدت آلودگی شدید، احتیاج به شستشوی عمقی دارند، مناسب نیست. در همچین مواردی، بهتر است از شیوه شامپو کاری استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:روش های مختلف شستشوی فرش ها در قالیشویی

بهترین شیوه شستشوی فرش ماشینی

فرش‌ های ماشینی با استفاده از دستگاه‌ های ویژه و الیاف مصنوعی یا طبیعی بافته شده‌ اند و دارای طرح‌ ها و رنگ‌ های گوناگونی هستند. شستشوی فرش‌های ماشینی خیلی ساده‌ تر و راحت تر از شستشوی فرش دستباف است و راحتتر می‌توان آن را در قالیشویی انجام داد. هر چند بهتر است برای این امر، بهتر است از شیوه های مناسب و مؤثر استفاده کرد.

شیوه های شستشوی فرش ماشینی خیلی زیاد و متفاوت هستند. ولی چگونه می‌توان بهترین روش شستشو را برای فرش ماشینی خود انتخاب کرد؟ در واقع، بهترین شیوه شستشوی فرش ماشینی هم بستگی به نوع، جنس، رنگ، آلودگی و فصل فرش دارد. برای انتخاب بهترین شیوه، خوب است از نظرات کارشناسان و تجارب دیگران استفاده کرد و نکات مهم را در نظر گرفت.

سخن نهایی

به این ترتیب، می توان گفت که بهترین شیوه شستشوی فرش در قالیشویی بسته به نوع، جنس، رنگ، آلودگی وجنس فرش است. برای انتخاب بهترین شیوه شستشوی فرش در قالیشویی، خوب است با مشاوران و کارشناسان قالیشویی مهر و ماه در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و انتخابی درست در راستای نظافت فرش هایتان داشته باشید.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قلیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد