ما در این مطلب به مبحث مبلشویی انواع مبلمان پارچه ای می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

مبلشویی انواع مبلمان پارچه ای

اگر امتحان کرده باشید، به خوبی می دانید که تمیز کردن مبلمان در منزل کار آسانی نیست و به تخصص نیاز دارد. تنها یک خطای کوچک در انتخاب مواد تمیز کننده می تواند موجب ایجاد لکه هایی دشوار و زشت روی مبل شما شود که تمیز کردن آن برخی اوقات از لکه های پیشین هم سخت تر است. پارچه‌ های مبلی جنس های گوناگونی دارند. برای تمیز کردن هر نوع پارچه ای باید از شیوه مناسبی استفاده کرد.

به همین علت شستشوی مبل در خانه به طور معمول جز ایجاد لکه‌ های جدید و خراب شدن پارچه مبلی سودی برایتان نخواهد شد. این موضوع موجب شده تا بسیاری از افراد برای تمیز کردن مبلمان خود از خدمات قالیشویی کمک بگیرند. قالیشویی ها با شناسایی جنس مبل شما و انتخاب راه حل و شوینده مناسب لکه‌ های روی پارچه مبلی را از بین می‌برند و ظاهری زیبا و تمیز به مبل شما می دهند.

بیشتر بخوانید:مبل شویی در تهران

خشکشویی مبلمان در قالیشویی

قالیشویی، از دستگاه‌‌ های ویژه مبلشویی برای شستشوی مبل شما استفاده می‌کند. یکی از این دستگاه‌ ها، مناسب شستشوی مبل است و دیگری برای خشک کردن آن مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش، به کمک دستگاه‌ های وکیوم شستشوی مبل شما انجام میشود.

با ارائه خدمات خشکشویی در منزل در عرض چند دقیقه مبلمان منزل و محل کار شما را تمیز کرده و شما می توانید پس از خشکشویی مبلمان به آسانی از آن استفاده کنید. برای درخواست این خدمات تنها کافیست با قالیشویی مهر و ماه در ارتباط باشید.

مراحلی که قالیشویی مهر و ماه برای تمیز کردن مبل شما انجام میدهد، به شرح زیر است.

 

• لکه و غبارگیری
• از بین بردن پرز های پارچه مبل
• ارزیابی جنس مبلمان
• تعیین نوع لکه‌ های بوجود آمده
• انتخاب ماده مناسب برای از بین بردن لکه‌ ها
• شستشوی مبل به صورت کامل

بیشتر بخوانید:قالیشویی و روش های اجرای آن 

مزایای استفاده از خدمات مبلشویی

مهم ترین نقاط قوت استفاده از خدمات خشکشویی در منزل عبارتند از:
• شستشوی راحت و فوری مبل
• از بین بردن لکه ها در مدت زمان کم
• تجهیزات مناسب برای شستن و خشک کردن پارچه مبل
• شوینده با کیفیت که صدمه ای به بافت مبل وارد نمی کند
• امکان استفاده از مبل پس از خشکشویی مبلمان
• عدم احتیاج به جابجایی مبلمان
• امکان شستشوی مبل در محل
• نرسیدن آسیب به پارچه مبلی
• هزینه به صرفه خشکشویی مبلمان

خشکشویی مبلمان خانگی​

برای خشکشویی مبل در منزل از دستگاه ویژه مبل شویی به همراه شوینده‌ های مناسب استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از یک فرچه نرم تمام زاویه های مبلمان را به آسانی تمیز می کند و هر نوع لکه و کثیفی را از روی آن پاک می کند.
برای تمیز کردن مبل به شیوه خشکشویی از آب استفاده نمی شود و فرایند تمیز کردن مبلمان با استفاده از دستگاه و مواد شیمیایی ویژه ای انجام می شود.
کلیه مراحل شستشوی مبل به شیوه خشکشویی توسط یک متخصص انجام می شود تا به بافت و رنگ پارچه مبلی صدمه ای نرسد.

بیشتر بخوانید:روش های مختلف شستشوی فرش ها در قالیشویی

عوامل موثر در قیمت مبلشویی

مبلمان جزو قیمتی‌ ترین محصولات در هر منزلی هستند و نباید به دست افراد بدون تجربه شسته شوند. در شستشوی مبلمان باید به نکات و اصول ویژه ای دقت داشت که افراد مبتدی از آن آگاه نیستند. اگر علم و دانشی در زمینه ‌شستشوی مبلمان ندارید و می‌خواهید این وسایل را تمیز کنید، امکان دارد آسیب‌ های جبران‌ ناپذیری به آنها بزنید. پس باید مبلمان را نزد تکنسین ها و افراد مجرب در مبل‌شویی ببرید.

  • جنس و مدل مبلمان

نوع و مدل مبلمان در تعیین هزینه ‌شستشو اثر گذار است. اینکه مبل‌ های شما پارچه‌ای یا چرمی باشند، در انتخاب روش شستشوی تاثیر بسیاری دارد. بعضی مبل‌ها باید با احتیاط زیادی شسته شوند، در غیر این صورت صدمه می‌بینند و خراب می‌شوند. پس مراکز ‌شستشوی فرش هزینه زیادی بابت ‌شستشوی آنها نسبت به مبل‌ های عادی می‌گیرند.

  • مواد شوینده 

برای هر مبلی لازم است تا از مواد ویژه استفاده کنید، پس مواد شوینده هزینه مبلشویی را تغییر می‌دهند. در شستشوی برخی از مبلمان لازم است تا از مواد شوینده خاصی استفاده شود که قیمت بالایی دارند. پس اگر کارشناس‌ ها تشخیص دهند که بهتر است از این مواد در ‌شستشوی مبلمان خود استفاده کنید، مطمئنا باید هزینه بیشتری نیز بپردازید.

  • زمان ‌شستشوی مبلمان

اگر در زمان‌ های عادی به مبلشویی‌ ها بروید، هزینه آنچنانی از شما دریافت نمی‌کنند. پس زمان هم در قیمت مبلشویی تاثیر بسیاری دارد. بنابراین پیش از اینکه بخواهید به مراکز ‌شستشوی مبل بروید، حتما قیمت‌ آنها را چک کنید. البته بعضی مبلشویی‌ ها به علت کیفیت پایین خدمات، قیمت کمتری هم دارند که این نکته را در زمان انتخاب مرکز مبلشویی نباید از یاد برید.

  • شرکت های ارائه دهنده خدمات

 بعضی شرکت‌ ها تعرفه کمتری نسبت به شرکت‌ های دیگر دارند. اگر می‌خواهید مبلمان خود را بشویید، به تجهیزات، میزان مهارت و نوع خدمات مبلشویی‌ها توجه کنید. آنها بر اساس همین عوامل قیمت و تعرفه کاری‌ خودشان را محاسبه و تعیین می‌کنند. هر چقدر یک مبلشویی از دستگاه‌ های مدرن تری استفاده کند، کارشناس‌ های متخصصی داشته باشد و خدمات حرفه‌ای تری ارائه دهد، تعرفه بالاتری نیز بابت ارائه خدمات دریافت میکند.

بیشتر بخوانید:غبار گیری قالی ها با ماشین آلات مخصوص

تحویل مبلمان با ضمانت سلامت

همانگونه که گفتیم، شستن مبل احتیاج به مهارت و ابزارآلات ویژه دارد. خصوصا مبل‌ های پارچه‌ ای کارکرده که ماندگاری پارچه‌ی نو را ندارند. قالیشویی مهر و ماه، با حساسیت بالا و ظرافت کافی به مبلمان شما رسیدگی کرده و با مواد شوینده متناسب با جنس مبل شما، از صدمه دیدن مبلتان پیشگیری می‌کند.