روشویی و خشکشویی فرش

روشویی و خشکشویی فرش
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث روشویی و خشکشویی فرش می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

روشویی و خشکشویی فرش

روشویی و خشکشویی فرش

عالی ترین شیوه تمیز کردن فرش ها به طور معمول بخارشوی کردن آنها میباشد که بیشتر از 90 درصد آلودگی و باکتری ها را از روی فرش پاک می کند. خشک شویی فرش ها همینطور برای اطمینان از آماده شدن فرش ها برای تردد در سریع ترین زمان ممکن اثر گذار است.

برای اطمینان از اینکه فرش‌ ها و موکت‌ های منزلتان را در شرایط خوبی نگه می‌دارید و به بهترین شکل ظاهر می‌شوند، به چند تفاوت مهم بین شیوه های تمیز کردن فرش و همینطور نکاتی برای تمیز نگه داشتن کف‌ ها تا حد امکان توجه کنید.

در این مقاله سعی داریم تا تجربیات قالیشویی مهر و ماه که معتبرترین برند قالیشویی تهران و کرج در شستشوی فرش ها میباشد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:بید زدایی فرش

روشویی و خشکشویی فرش

 

تمیز کردن فرش با بخارشویی در روشویی و خشکشویی فرش

از آب گرمی استفاده می شود که روی الیاف فرش با فشار زیاد اعمال می شود. آب داغ و فشار هر دو موجب از بین رفتن خاک غلیظ، گل، گرد و غبار و دیگر زباله های فرش می شوند و به آسانی قابل پاک شدن هستند. بخار همینطور الیاف فرش مات‌ شده را «پف‌ کرده» می‌کند تا فرش منزل شما تازه‌ تر به نظر آید و زیر پا نرم‌ تر به نظر برسد.

شامپو فرش:

از مواد شوینده ویژه استفاده می شود که با آب زیاد استفاده می شود، درست همانند شامپو کردن موهایتان! برس های چرخان امکان دارد شامپو را روی فرش بمالند و به از بین بردن کثیفی و زباله موثر باشند. آب تمیز برای استخراج شامپو مورد استفاده قرار میگیرد، تا هنگامی که فرش ها تمیز و بدون باقی مانده باشند.

بیشتر بخوانید:رفوی ریشه

خشک شویی فرش:

از پودر ویژه شوینده یا مواد شیمیایی مشابه استفاده می شود که با میزان کمی آب انجام می شود. یک برس چرخان پودر را به داخل الیاف فشار می دهد و یک ابزار مخصوص استخراج، مواد شوینده را به همراه کثیفی و زباله های به دام افتاده تمیز می کند.

کف شویی فرش اکثرا برای فرش های به ویژه کثیف استفاده می شود. یک فوم بخصوص روی فرش اعمال می شود و بعد شروع به حباب زدن و انبساط می کند. این فوم در حال گسترش، کثیفی و زباله را به دام می اندازد و آن را به سطح فرش می آورد. سپس استخراج با بخار، کف و آلودگی های به دام افتاده را از بین می برد.

بهترین روش شستشوی فرش کدام است؟

هیچ «بهترین روش قالیشویی» که مناسب همه مدل فرش باشد و انواع گوناگون کثیفی ها و لکه ها را برطرف کند وجود ندارد و همه شیوه های قالیشویی مزایا و معایبی دارند. چند مزایا و معایب شایع ترین شیوه های شستشوی فرش را در نظر بگیرید تا بتوانید روش مناسبی را برای منزل خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:شستشوی تشک خوشخواب

روشویی و خشکشویی فرش

بخارشویی فرش:

برای افردی که حساسیت یا آلرژی به مواد شوینده و شامپو دارند، انتخابی عالی است. بخار همینطور باکتری‌ ها، میکروب‌ ها، کپک‌ ها، کپک‌ ها و دیگر انواع محرک‌ ها را از بین می‌ برد، یکی دیگر از مزایای آن برای افرادی که سینوس‌ های حساس دارند! با این حال، حذف تمام آثار آب بعد از بخارشوی فرش چالش برانگیز است، بنابراین فرش امکان دارد تا چند ساعت بعد از تمیز کردن برای تردد با پای پیاده آماده نباشد.

شامپو کردن فرش:

برای از بین بردن لکه های دشوار اثر گذار است اما احتیاج به استخراج کامل و صحیح دارد. باقی مانده مواد شوینده چسبنده بعد از شامپو کردن، گرد و غبار و کثیفی بیشتری را در امتداد سطح فرش به دام می اندازد و می بندد، به صورتی که فرش خانه امکان دارد بسیار زود بعد از شامپو کثیف به نظر برسد.

خشک شویی فرش:

برای ادارات و خانه های شلوغ با خانواده هایی که نمی توانند منتظر خشک شدن فرش باشند در اولویت قرار میگیرد! با این حال، شوینده‌ ها و مواد شیمیایی مورد استفاده برای خشکشویی فرش‌ ها می‌توانند تا حدودی تند باشند، پس تهویه مناسب حیاتی است، و این روش شستشوی فرش از نظر قالیشویی مهر و ماه امکان پذیر است ولی برای کسانی که آلرژی یا مشکلات تنفسی دارند انتخاب نا مناسبی باشد.

بیشتر بخوانید:شستشوی مبل استیل

روشویی فرش ها:

فقط آلودگی های سطحی را از روی فرش پاک می کند، این یک نقطه ضعف برای کف هایی است که احتیاج به تمیز کردن عمقی دارند. مزیت روشویی این است که این شیوه سریع و مقرون به صرفه میباشد. اگر فرش‌ های شما کثیف یا مات‌ شده نیستند و اگر به تمیز کردن فرش سبک به‌ طور ثابت و در عین حال مقرون‌ به‌ صرفه احتیاج دارید، این شیوه بسیار توصیه میشود.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۲۶۴۵۳۲۶۱
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۰۹۳۲۴۹
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • مبل شویی در کرج

 • مبل شویی در ملارد

 • مبل شویی در تهران

 • مبل شویی در اندیشه