بید زدایی فرش | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه

بید زدایی فرش

Rate this post

ما در این مطلب به مبحث بید زدایی فرش می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

استفاده از ضد عفونی ‎کننده ‎ها و محلول های ضد بید

یکی از راه‎ های بسیار تاثیر گذار برای از بین بردن بید فرش، استفاده از ضدعفونی کننده ها و محلول های ضد بید میباشد که می‎تواند از فرش شما در برابر این حشرات محافظت کرده و شما را از شر آن‎ها راحت کند؛ در واقع استفاده از بهترین سم برای بید فرش به صورت بخار و اسپری آن به سرتا سر فرش، بهترین راهکار از بین بردن بید فرش به شمار می‎رود.

همینطور استفاده از مواردی دیگر مثل خوشه سدر، کلر، فلفل و یا یکی از قدیمی ‎ترین راه ‎های از بین بردن بید زدگی فرش، نفتالین، نیز می‎تواند بعد از مشاهده علائم و تشخیص وجود این موجودات، در محافظت از فرش ‎های شما در برابر آن‎ها خیلی مفید باشد.

از بین بردن گرد و غبار:

یکی دیگر از روش های از بین بردن بید فرش، زدودن گرد و غبار از روی فرش ‎هاست که می‎تواند زمان شستشو با آب ترکیب شده و لایه ه‎ایی را تشکیل داده که علاوه ‎بر بوجود آوردن مکانی ایده ‎آل‎ برای رشد و گسترش بید ها، باعث فرسودگی فرش شما هم شود.

از اصلی ترین اقدامات برای این منظور، استفاده از جاروهای برقی برای تمامی بخش های فرش میباشد که می‎تواند گرد و غبار را به صورت کامل از بین ببرد.

بیشتر بخوانید: شستشوی انواع صندلی

همینطور خیلی حائز اهمیت است که پیش از انبار کردن فرش‌ ها، نسبت به پاک کردن آن‎ها از این گرد و غبار اقدام کنید؛ چرا که بعد از انبار کردن و عدم دسترسی و بررسی پیوسته فرش ‎‎ها، نمی‎توانید بید زدگی را به موقع تشخیص دهید و از وارد شدن خسارات بیشتر، جلوگیری کنید.

توجه به رطوبت فرش:

یکی دیگر از عللی که در ایجاد بید فرش به شدت تاثیر گذار است، وجود رطوبت میباشد که معمولا بر اثر وجود اجسام سنگین مانند کمد‎ ها و مبلمان و… روی فرش پدید آمده و می‎تواند به مکانی عالی برای تجمع بید ها و دیگر حشرات تبدیل شود؛ از این رو نیاز است تا هر از گاهی نسبت به جابه ‎جا کردن این وسایل و کاهش مقدار رطوبت، اقدام کنید.

می‎توان به یک مورد دیگر از عالی ترین راهکار های از بین بردن بید فرش، جایگزین کردن کاغذ به جای پلاستیک برای پیچیدن و همچنین خودداری از تا کردن فرش و به جای آن، رول کردن آن اشاره کرد که در هنگام انبار کردن فرش ‎ها می‎تواند در کاستن رطوبت فوق‎ العاده موثر باشد.

بید فرش چیست و  چگونه باید آن را تشخیص داد؟

 بید فرش، حشره‌ ای کوچک میباشد که چندان تمایلی به پرواز ندارد و در یک مکان مرطوب، با دمای متناسب و به محل ‎های تاریک، زندگی میکنند و کجا بهتر از فرش‎ های پشمی؛ در واقع بید های بالغ از پروتئین و کراتین موجود در پشم تغذیه نمی‎کنند.

ولی لاروهایی که هنوز به بلوغ نرسیده ‎اند به واسطه تغذیه از پشم فرش ها خسارات بالایی به آن وارد کرده و بعد از تبدیل شدن به بید بالغ، تخم‌ گذاری میکنند و تعداد لاروها و مقدار ضرر را به طور قابل توجهی بالا خواهند برد!

یکی از مواردی مهمی که در تشخیص بیدزدگی و جلوگیری از تشکیل بید فرش یا توزیع شدن قلمرو آن‎ها موثر است، تشخیص مکان مورد دلخواه آن‎ها برای زندگی و تکثیر و همینطور مشاهده و بررسی دقیق فرش برای یافتن علائم این موجود سیری ناپذیر میباشد؛ در واقع بیدها با تغذیه از پشم فرش‎ ها، باعث خواهند شد تا یک نوع کچلی یا خالی شدن نقطه ه‎ایی در برخی بخش های فرش ایجاد شود که یک بررسی با دقت، می‎تواند در مراحل ابتدایی هجوم این حشره، راه‎ را بر تکثیر گسترده آن‎ها مسدود کند.

برای تشخیص بید زدگی و انتخاب بهترین راهکار از بین بردن بید فرش، می‎توان از علائمی مثل لکه ‎های سفید، ذرات خاکستری و خورده شدگی گره ‎های فرش، از بین رفتن قسمتی از طرح کلی فرش، وجود موجوداتی بسیار کوچک و… نام برد که بعد  از مشاهده آن‎ها باید موارد و روش ‎های تاثیر گذار از بین بردن بید زدگی فرش را مورد نظر قرار دهید.

به چه علتی بید فرش ایجاد می‌شود؟

پیش از این که به مشکلات بید فرش و بهترین راهکار رفع بید فرش بپردازیم، بیایید ببینیم که به چه علت هایی بید فرش ایجاد می‌شود و چه شرایطی برای بقا و تکثیر آن‎ها احتیاج است تا بتوانیم از خسارات و مشکلات آن‎ها در امان باشیم؛ در واقع با آگاهی از علل ایجاد بید فرش، پیش از این که درگیر حمله این موجودات شویم می‎توانیم از ورود یا گسترش آن‎ها پیشگیری کنیم. بید ها مانند همه موجودات، به دنبال شرایطی متناسب برای زندگی و ادامه نسل خود هستند و معمولا منزلتان به دلیل دمای مناسب، وجود منابعی برای تغذیه آنها همانند پشم فرش و رطوبت کافی و نور کم در هنگام خواب، یک گزینه عالی برای این حشره به حساب می‎رود.

روش های از بین بردن بید فرش:

به سه مورد از بهترین راه ‎های رفع بید فرش اشاره کردیم اما می‎توان راه ‎های زیادی مانند استفاده از دیگر سم ‎ها و دارو های ضد بید شیمیایی هم اشاره کرد که در کمترین زمان ممکن می‎تواند نسبت به از بین بردن بید زدگی فرش شما اقدام نماید.

همینطور می‌توان به استفاده از انواع روش های از بین بردن گرد و غبار فرش یا تغییر گاه و بیگاه دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل سنگین بر روی فرش به منظور بالا رفتن تابش نور آفتاب به نقاط گوناگون فرش و همچنین کم شدن مقدار رطوبت نیز اشاره کرد.

سخن پایانی:

متوجه شدیم که بید ها چرا تا این حد عاشق فرش های ما هستند و با دیدن علائمی می‎توان وجود آن‎ها را تشخیص داد و در زود ترین زمان ممکن با تکیه بر بهترین و اثر گذار ترین راهکار های ممکن، نسبت به از بین بردن آن‎ها اقدام کرد؛ هرچند که جلوگیری از ایجاد این وضعیت می‎تواند به مراتب آسان تر و به‎ صرفه ‏تر از نابود کردن این موجودات باشد.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

  • دفتر شعبه شمال شرق تهران
  • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
  • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۲۶۴۵۳۲۶۱
  • دفتر شعبه شمال غرب تهران
  • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
  • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۰۹۳۲۴۹
  • آدرس کارخانه قالیشویی
  • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا