شستشوی تشک خوشخواب | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه - شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۲۶۴۵۳۲۶۱

شستشوی تشک خوشخواب

Rate this post

ما در این مطلب به مبحث شستشوی تشک خوشخواب می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

شستشوی تشک خوشخواب

 انسان‌ ها تقریبا یک‌ سوم از کل عمر خود را روی تخت خواب و تشک سپری می‌کنند و همین امر باعث می‌شود که تخت خواب پتانسیل بسیار بالایی برای جذب انواع آلودگی‌ را ها داشته باشد به همین علت تمیز کردن و مرتب نمودن آن می‌تواند حائز اهمیت باشد.

خوابیدن بر روی تختخواب آلوده و کثیف می‌تواند موجب بروز بیماری‌ ها و آلرژی های گوناگون شود. شیوه شستشوی تشک خوشخواب می‌تواند با شستشوی پتوها، روبالشی، ملحفه‌ ها و … متفاوت باشد و برای این کار نیاز است که فرد مهارت و دانش کافی داشته باشد در غیر این صورت حتماً باید از خدمات قالیشویی مهر و ماه استفاده کند تا صدمه ای به تشک وارد نشود.

در ادامه مقاله به بررسی شیوه شستن تشک خوشخواب در منزل میپردازیم.

اهمیت شستشوی تشک خوشخواب:

همانگونه که گفته شد افراد گوناگون زمان زیادی از عمر خود را بر روی تخت خواب و تشک صرف می‌کنند و این موجب می‌شود که آلودگی‌ های گوناگونی همانند مو، عرق بدن، گرد و غبار، میکروب‌ ها، ادرار کودکان و … به داخل تشک جذب شوند و در نهایت می‌توانند باعث بروز انواع بیماری‌ ها و حساسیت‌ های گوناگون شوند. شستشوی تشک خواب و تمیز کردن آن از ایجاد هر نوع بیماری و آلرژی جلوگیری خواهد کرد و کمک می‌کند که افراد خواب بهتری را تجربه کنند.

شستشوی تشک-قالیشویی در ملارد -قالیشویی در فردیس -قالیشویی در عظیمیه -قالیشویی در کرج

شیوه جلوگیری از کثیف شدن تشک خوشخواب:

قبل از اینکه احتیاج به شستشوی تشک خواب صورت گیرد، نیاز است که از کثیف و آلوده شدن آن جلوگیری کرد. برای جلوگیری از کثیف شدن تشک خوشخواب روش هاش گوناگونی وجود دارد که مهمترین آنها به شرح زیر می‌باشند:

 • استفاده از کاور تشک می‌تواند کمک کند که تشک‌ ها کمتر دچار کثیفی شوند و هر نوع لکه و آلودگی احتمالی جذب کاور خواهد شد و در نهایت شستشو کاور بسیار آسان تر از شستشوی تشک است.
 • با استفاده از سری‌ های بخصوص که بر روی جاروبرقی‌ ها نصب می‌شوند می‌توان به صورت مستمر اقدام به جارو کشیدن و تمیز کردن تشک نمود.
 • از رفت‌ و آمد حیوانات خانگی بر روی تشک خوشخواب جلوگیری شود.

گردگیری و غبار زدایی:

اولین مرحله از شستشوی تشک خوشخواب در منزل گردگیری میباشد و باید آلودگی‌ های موجود بر روی سطح تشک از بین بروند. برای این کار می‌توان از یک جاروبرقی استفاده نمود. البته باید توجه داشت برای محافظت بهتر از تشک همواره باید گردگیری کرد و اجازه نفوذ گرد و غبار و کثیفی به بافت و الیاف آن را نداد. تمامی بخش های تشک از جمله درز های آن باید به‌ خوبی جارو کشیده شود تا هیچ نوع کثیفی و گردوغباری در آن باقی نماند.

شستشوی تشک-قالیشویی در ملارد -قالیشویی در فردیس -قالیشویی در عظیمیه -قالیشویی در کرج

تمیز کردن لکه‌ ها:

پس از گردگیری و قبل از اقدام به شستن خوشخواب حتماً باید لکه‌ هایی که روی تشک ایجاد شده‌ است تمیز شود. برای تمیز کردن هر کدام از انواع لکه‌ های خوشخواب مثل از بین بردن لکه فرش می‌توان از مواد و شیوه های کوناگون استفاده کرد.

استفاده از مسواک‌ های کهنه، آب ولرم، مواد شوینده، تمیزکننده‌ های خانگی همانند سرکه و جوش‌شیرین و … می‌تواند برای از بین بردن انواع لکه‌ ها کاربردی باشند.

از آنجایی که تشک‌ های خوشخواب می‌توانند مدل های گوناگونی مثل فنردار یا معمولی داشته باشند شیوه شستن آنها می‌تواند گوناگون باشد و از مواد مختلفی برای تمیز کردن آنها استفاده می‌شود. شستن تشک‌ های فنری با آب داغ اگرچه می‌تواند انواع میکروب‌ ها و کثیفی را از بین ببرد اما امکان دارد موجب خوردگی و زنگ‌ زدگی فنرها شود.

شستشوی تشک خوشخواب:

پس از گردگیری و لکه‌ گیری تشک خوشخواب مرحله شستشوی آن میشود و همانگونه که گفته شد باید به مدل آن توجه کرد. برای شستن تشک‌ های فنردار می‌توان از یک اسفنج زبر استفاده کرد و با استفاده از محلول‌ های شوینده سطح تشک را پاک کرد.

پس از آن می‌توان با اسپری کردن آب بر روی تشک آن را تمیز کرد. نباید تشک‌ های خوشخواب را زیر آب مستقیم قرار داد و حتماً باید آب به روی آن اسپری شود تا موجب زنگ‌ زدگی فنرها نشود.

در زمان شستشو می‌توان از جوش‌ شیرین هم برای از بین بردن انواع لکه‌ها استفاده کرد و نیم ساعت جوش‌ شیرین را روی محل لکه قرار داد و پس از زمان مشخص شده آن را جارو کرده و تمیز کرد. به صورت کلی برای شستشوی تشک خوشخواب معمولی و فنردار خوب است که از اسفنج و محلول‌ های تمیز کننده استفاده کرد و هرگز از آب زیاد استفاده نکرد.

خشک کردن تشک خوشخواب:

بعد از شستن تشک باید اجازه داد که تشک به‌ درستی خشک شود تا هرنوع رطوبت از آن حذف شود. برای این کار خوب است که تشک مدت‌ زمان مشخصی زیر نور آفتاب قرار بگیرد تا کاملاً خشک شده و نیز به شکل طبیعی ضد عفونی شود.

این کار موجب می‌شود انواع میکروب‌ ها از بین برود و در نهایت تشک ماندگاری بیشتری داشته باشد. برای جلوگیری از آلوده شدن تشک‌ های خوشخواب بهتر است که حتماً از روکش برای آن استفاده کرد. این کار موجب می‌شود که تشک آلوده نشود و در صورت لکه گرفتن روکش هم می‌توان به آسانی آن را عوض کرده یا شستشو داد.

شستشوی تشک-قالیشویی در ملارد -قالیشویی در فردیس -قالیشویی در عظیمیه -قالیشویی در کرج

بهترین شیوه شستشوی تشک خوشخواب:

هرچند که می‌توان تشک‌ های خوشخواب را طبق مراحل گفته شده در منزل به‌ خوبی شستشو داده و تمیز کرد ولی در حقیقت بهترین شیوه برای شستن آنها استفاده از خدمات قالیشویی مهر و ماه است. این قالیشویی با برخورداری از نیرو های مجرب و متخصص، دستگاه‌ های مجهز و مدرن، مواد شوینده معتبر و … می‌توانند به بهترین نحو ممکن کثیفی ها را از سطح تشک‌ ها حذف کنند. در این قالیشویی با توجه به مدل تشک و مقدار آلودگی آن از مواد و روش‌ های گوناگون استفاده می‌شود به همین علت امکان صدمه دیدن تشک خیلی کمتر خواهد بود.

قالیشویی مهر و ماه همینطور برای شستن خوشخواب‌ ها خدمات در محل نیز ارائه میکند زیرا حمل‌ و نقل و جابجایی تشک‌ های خوشخواب کار سختی است و این شرکت‌ با اعزام نیرو های ماهر به محل اقدام به شستشو و تمیز کردن آنها میکند.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج – ملارد – فردیس – عظیمیه

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۲۶۴۵۳۲۶۱
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۰۹۳۲۴۹
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا