قالیشویی در قائم مقام فراهانی | قالیشویی - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در قائم مقام فراهانی

قالیشویی در قائم مقام فراهانی
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در قائم مقام فراهانی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در قائم مقام فراهانی

قالیشویی در قائم مقام فراهانی

با توجه به اینکه فرش های دستباف دارای ارزش بسیار و گران هستند و قالیشویی فرش دستباف باید نکته های خیلی ظریف و با ارزشی را در زمان شستشوی فرش دستباف رعایت کند، در این مطالب از قالیشویی مهر و ماه به مطالعه درباره نکته های شستشوی فرش دستباف می پردازیم تا اطلاعات بیشتری راجب شستشوی فرش دستباف به دست شما برسانیم.

شستشوی فرش دستباف پس از چند وقت نیاز است.

با توجه به آلودگی و گرد و خاک زیاد در هوای تهران شستشوی فرش دستباف دارای اهمیت بسیاری می باشد.

زیرا که اگر تار و پود های فرش دستباف گرد و خاک بگیرد تمیز کردن  آن دشوار تر می شود.

همینطور اگر لکه یا کثیفی روی فرش دستباف باشد باید در اسرع وقت ممکن برای پاک سازی کردن آن لکه و کثیفی اقدام کنید.

اگر پاک کردن کردن لکه و کثیفی از روی فرش دستباف به طول انجامد و مدت زیادی بگذرد فرش دستباف شما منابعی از آلودگی خواهد شد.

که با توجه به گفته های کارشناسان فرش دستباف هر یک سال تا 18 ماه یک مرتبه فرش دستباف احتیاج به شستشوی خواهد داشت تا شسته شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در هرمزان

نکات مهم شستشوی فرش های دستباف

پیش از اینکه شستن فرش دستباف انجام شود باید نکته هایی را در یادتان داشته باشید تا در زمانی که شستشوی فرش دستباف انجام میشود آنها را انجام دهید که در ادامه به این نکته های اشاراتی می کنیم:

با توجه به مطالب ارائه شده در متن، نکته های مهم شستشوی فرش دستباف شامل موارد زیر میباشد:

مرحله غبار گیری فرش دستباف

در پروسه شستشوی فرش دستباف، اولین مرحله غبار گیری است که اهمیت بسیاری در مراقبت و دوری از صدمات وارده به بافت با ارزش فرش دارد.

graymodern v10 4

برای انجام این کار، از دستگاه‌ های غبار گیر مخصوصی استفاده می‌شود که با قرار گرفتن فرش روی ریل، به صورت پی در پی از بالا و پایین حرکت کرده و خاک های اضافی را با دقت تمام از بافت فرش جدا می‌کنند.

حواستان به طرز قرار گرفتن فرش دستباف روی دستگاه و تنظیم مناسب آن جمع کنید زیرا از اهمیت بخصوصی برخوردار است.

این مرحله بسیار مهم از پروسه شستشو، اساسی برای انجام مرحله های بعدی شستن دقیق‌تر فرش دستباف است.

تست رنگ پس دادن فرش دستباف

از دیگر نکته های شستشوی فرش دستباف تست رنگ پس دادن فرش می باشد.

در زمان شستشوی فرش دستباف، تست رنگ پس دهی به عنوان یکی از مرحله های خیلی حیاتی مورد توجه است.

این روند برای جهت اطمینان از استحکام و ماندگاری رنگ‌ های فرش در مقابل عامل های شستن استفاده می‌شود.

از مهمترین نکته های مربوط به تست رنگ پس دهی فرش می‌توان به مصرف مواد تست مورد اطمینان و خوانا با بافت فرش، آزمایش کردن بر روی یک بخش کم به جهت کم کردن خطرات احتمالی و بهره گیری از تجربیات سایرین افراد اشاره کرد.

این مرحله نقش کلی ای در حفاظت از زیبایی و ارزش فرش دستباف دارد و با انجام درست آن، امکان ادامه دادن پروسه شستشو با اعتماد کامل از آسیب وارد نشدن به رنگ فرش فراهم می‌شود.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در شمال تهران

شستشو با شامپو مخصوص فرش دستباف

شستن فرش با شامپو یکی از مرحله های حیاتی در نکته های مهم شستشوی فرش دستباف است.

این مرحله توسط استفاده از شامپوهای به خصوص برای فرش، به تمیز کردن عمیق بافت فرش و از بین بری لکه‌ ها و کثیفی ها می‌پردازد.

در این مرحله، مطمعن بودن از انتخاب شامپوی متناسب با بافت و نوع فرش از اهمیت بسیاری مواجه است.

به کار گیری از شامپو های مختص فرش های دستباف، موجب محفوظ ماندن رنگ و بافت فرش ها می‌شود و در همین هنگام تاثیرات نرم‌ شدگی روی الیاف پشمی فرش ها به وجود می آورد.

مهمترین نکته در این مرحله، این نکته است که از تمیز کننده یا شامپو هایی که با بافت فرش خوانا نیستند پرهیز نکنید.

همینطور، تنظیم درست فشار و حرکت دستگاه های شستشو به هدف حفظ سلامت بافت فرش ها و پیشگیری از ایجاد خراش روی فرش اهمیت بسیاری دارد.

استفاده دائم از شامپوهای معتبر و مختص فرش، به همراه انجام درست مرحله های شستشو، به دست یافتن به نتیجه های بی نظیر در حفاظت و نو کردن جلوه فرش دستباف کمک می‌کند.

رنگ برداری و لکه بری

در مرحله رنگ برداری و لکه بری فرش دستباف، از ترکیبات مخصوصی استفاده می‌شود تا رنگ فرش به بهترین نحوه ممکن حفظ شود و لکه‌ های گوناگونی که امکان دارد در طول زمان به وجود آمده شده باشند، با دقت تمیز شوند.

این پروسه با استفاده از تخصص و تجارب کارشناسان لکه‌ بری صورت میگیرد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در کامرانیه

نرم کننده های فرش دستباف

از دیگر نکات شستن فرش دستباف استفاده از نرم کننده های فرش در مرحله های پایانی شستشو می باشد، این کار نه فقط لطیفی و نرمی بسیاری به ارمغان می‌آورد همچنین به بالا رفتن کیفیت بافت پشمی فرش هم کمک بسزایی می‌کند.

این مواد نرم کننده، الیاف فرش را لطیف کرده و به علاوه اینکه فرش را نرم و دلچسب میکند، از خشکی بیش از حد الیاف پشمی هم محافظت و پیشگیری می‌کند.

با استفاده از نرم کننده های مختص فرش دستباف، فرش به تازگی و جذابیت خود بر میگردد و همینطور به آن احساس طراوت و نرمی بی نظیری می‌دهد.

پرزگیری فرش های دستباف

در امر پرزگیری، فرش دستباف با دستگاه‌ های مخصوص پرز گیر، پرزگیری می‌شود.

این کار با حرکت فرش ها روی ریل روان و توسط دستگاه های پرز گیر، صورت میگیرد. پرزگیری نقش بسیاری در بیشتر شدن زیبایی و استحکام بافت فرش دارد، این مرحله سبب بازگشتن فرش به حالت اولیه‌ خود میشود.

نانو فرش برای فرش های دستباف

استفاده از نانو فرش موجب درخشانی بسیار در فرش می‌شود و همینطور در روند کثیفی آن هم تأخیر به عمل می آورد.

نکات مهم در انتخاب قالیشویی مناسب

به دلیل اینکه فرش دستباف گران و زینتی محسوب میشود، باید برای آن بسیار حساسیت به خرج دهید و به هر قالیشویی ای فرشتان را نسپارید.

نخستین کار این است که از چند مجموعه اطلاعاتی کسب کرده و بعد چک کنید که مجوز رسمی قالیشویی را دارا باشند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در فلسطین

word image 8 610x400 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد،ملاصدرا، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در قائم مقام فراهانی …..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در قائم مقام فراهانی
پیمایش به بالا