قالیشویی در هرمزان | قالیشویی مهر و ماه -  02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در هرمزان

قالیشویی در هرمزان
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در هرمزان می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در هرمزان

قالیشویی در هرمزان

کار قالیشویی در ایران به نحوه با تجربه ای و بر اساس نهارت بسیار استادکاران است و همچنان با علم روز دنیا مقداری فاصله دارد.

ولی به مرور این صنعت با ایده گرفتن از تکنولوژی روز جهان و دستگاه های پیشرفته به سوی مکانیزه شدن حرکت میکند.

باید ذکر کرد که در صنعت قالیشویی همه کار های جانبی فرش اعم از پرداخت فرش، دارکشی، رفو و اصلاح، لکه برداری و رنگ برداری، گرفتن خاک، شستن و براق شویی و سایر روش های دیگر که مرتبط به سفارش صاحبان فرش است بر حسب تجربه و مهارت انجام میشود.

به این موضوع اشاره میکنیم که خطا در محاسبات در شستن فرش، رنگ‌ برداری، گرفتن آب فرش و خاک‌ گیری آسیب های جبران ناپذیری به فرش می‌زند.

شاید به همین دلیل است که قالیشویان در زمان کار خود کاملا حواسشان جمع شستشوی فرش است.

در زیر بخشی از نمونه کار هایی که در این قالیشویی صورت میگیرد را برای شما دوستان شرح می دهیم.

پرداخت فرش یا قالی:

نخستین مرحله ای که فرش خام در مواقعی که اشکال و ایراداتی نداشته باشد در قالیشویی با آن مواجه هستیم، پرداخت فرش یا کوتاه کردن پرز های بلند آن هست.

در گذشته این امر به صورت دستی و توسط قیچی روی دار قالی انجام میشد ولی امروزه با توجه به صنعتی شدن کار ها این فعالیت جای خود را به ماشین های پرداخت زنی داده است.

اگرچه که کار هایی مثل شانه کشیدن در زمان پرداخت فرش همواره ب شکل دستی انجام می شود و ماشین یا دستگاهی نمی تواند آن را همانند یک استاد انجام دهد.

از مزیت های مکانیزه شدن این کار می توان صرفه جویی در هزینه و زمان را ذکر کرد همینطور پایان کار فرش با سطحی صاف تر مواجه خواهد بود.

حوض آب:

فرش ها پس از پرداخت برای شستن به حوضچه آب فرستاده می شوند. در این بخش فرش روی زمین پهن و با آب خیس می شود، سپس توسط استفاده از مواد صنعتی و دستگاه شلاق زنی فرش شسته می شود.

استفاده از مواد شوینده با کیفیت همیطور مهارت و دقت بسیار در این کار از مهم ترین اصول های شستشوی فرش بوده و در در آخر اثر چشم گیری دارد.

با تشخیص استاد اندازه مواد تمیز کننده استفاده شده و مدت وقت باقی ماندن آن ماده روی سطح فرش برای هر فرش متفاوت میباشد که با یک خطای هر میزان ساده ضرر هایی جبران ناپذیر به فرشتان وارد خواهد شد.

ghalishuei c 20 1024x682 1

خشک کن فرش:

فرش پس از شستن و آب کشی شدن چند مرتبه ای به طوری که از هر نوع ماده شوینده ای در بین تار و پود خود پاک شده باشد توسط این دستگاه خشک می شود.

البته این دستگاه تا حدودی آب فرش را میگیرد و تماماً آن را خشک نمی کند.

در این مرحله هم نداشتن دقت لازم سبب به وجود آمدن خسارت هایی از جمله پاره شدن فرش خواهد شد.

حیاط یا فضای آزاد:

مناسب مکانی که فرش خشک میشود در محیط باز و زیر نور می باشد.

در قالیشویی سعی بر این است که فرش به شکل طبیعی و زیر نور خورشید خشک شود.

بیشتر اشکال این شیوه مدت وقت زیادی است که برای خشک شدن لازم دارد و یا در شرایط بارندگی و فصل های سرد این فعالیت امکان پذیر نیست که خواه ناخواه این کار در گرمخانه انجام می شود.

حتی در فصل های سرد این کار به صورت پنجاه پنجاه انجام میشود و فرش به طور 100 درصد در گرمخانه خشک نمی شود، دلیل آن هم نبود جای لازم در گرمخانه و رعایت نشدن فاصله استاندارد فرش ها با هم می باشد.

این کار در نتیجه آخر کار شتسشوی فرش تاثیر چشم گیری دارد و همانگونه که گفته شد تلاش ما استفاده از نور خورشید و هوای آزاد هست.

دارکشی:

پس از خشک شدن فرش در محیط آزاد یا توسط گرم خانه امکان دارد فرش کمی کج شده باشد که در مرحله دارکشی این ایراد برطرف خواهد شد و به حالت معمول خود باز میگردد.

به این شکل که فرش را در سطحی صاف پهن میکنند و توسط دستگاه بخار بخش کج فرش را صاف می کنند.

امکان اینکه برای ثابت کردن اندازه و حالت فرش از مواد مخصوصی هم استفاده شود وجود دارد ولی اغلب در اکثر موقعیت ها بدون احتیاج به مواد مخصوصی انجام پذیر می باشد.

همینطور در ذهن همگان دارکشی از کیفیت فرش کم کرده و عمر آن را کاهش میدهد ولی باید در نظر داشته باشیم که حتی فرش هایی که پیش از شستشو خیلی عالی هستند و کجی ای نداشته اند پس از شستن کج می شوند و احتیاج به اتوکشی دارند.

درست مثل یک لباس پس از شستشو

موگیری فرش ها:

موگیری فرش در واقع بخشی از مرحله های پرداخت زنی فرش است که حتی در شرایط نشستن فرش هم این کار روی فرش انجام می شود. موگیری از مرحله های آخر کار فرش در قالیشویی است.

فرش پس از گذارندن مرحله های شستشو که پرز های بلند و کوتاه از هم جدا شدند و قابل مشاهده می باشد در این مرحله به وسیله دستگاه پرداخت زنی که اره متفاوتی دارد موگیری می شود.

به این معنی که سطح فرش صاف و یکنواخت و پاکسازی از هر ناهمواری خواهد شد.

این کار هم مثل بقیه مرحله ها احتیاج به دقت و حوصله بالا دارد هر میزان وقت بیشتری برای یک فرش گذاشته شود نتیجه آخر بهتری خواهد داشت.

کار نهایی:

این مرحله که تقریبا اتمام قسمت سرویس فرش پیش از ارسال آن می باشد و شامل قیچی کاری دور و بر فرش، جارو کشی و شامپو کشی فرش می باشد.

دو سمت فرش که گلیم بافی دارد و برجسته بافی شده است قیچی کار میشود تا پرز های اضافه حذف و فرش یکنواخت شود، بعد از قیچی کاری فرش را با جارو دستی جارو میکشند تا برای شامپو کشیدن آماده شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در چیتگر شمالی

 

2 min 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، مبل شویی در ملاصدرا، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در تجریش
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در ملاصدرا

 

 

پیمایش به بالا