قالیشویی در فلسطین | قالیشویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در فلسطین

قالیشویی در فلسطین
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در فلسطین می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در فلسطین

نحوه شستن فرش -قالیشویی در فلسطین

برای شستشوی فرش راه های مختلفی وجود دارد.
آسان ترین راه شستشوی فرش در قالیشویی است.
ولی باید آن را به یک قالیشویی ماهر بسپارید که فرش شما را تمیز شسته و صدمه ای به آن نزنند.
در این مقاله قالیشویی مهر و ماه شما را با طرز شستشوی فرش در قالیشویی و تمیز کردن فرش آشنا میکند.

انواع شیوه های شستشوی فرش:

شاید از خود سوال کرده باشید که در قالیشویی ها فرش ها را چگونه می شویند؟

بهتر است بدانید که امروزه به علت پیشرفت کردن صنعت و تولید انواع ماشین های قالیشویی، از شیوه های گوناگونی برای شستشوی انواع فرش ها و قالی ها استفاده می شود.

فرش های ماشینی، فرش های دستبافت و یا موکت های مختلف هر کدام با توجه به اینکه چه میزان آلوده هستند و با توجه به جنس آنها به شیوه های گوناگون و با مواد تمیز کننده ی متفاوتی که متخصصان چیره دست در قالیشویی مشخص کنند شسته می شوند.

به طور کلی شیوه های قالیشویی بر حسب مکانیزه بودن قالیشوییشان می توان به شکل زیر تقسیم بندی کرد:

• شیوه سنتی در قالیشویی ها (توسط استاد کاران قالیشویی با استفاده از ابزار های دستی)

• روش نیمه اتوماتیک قالیشویی ها (توسط متخصصان ماهر قالیشویی با استفاده از دستگاه های اتومایتک)

• شیوه اتوماتیک در قالیشویی (با انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک با نظارت متخصص های قالیشویی انجام میشود)

با توجه به اندازه به روز بودن ابزار های یک شرکت قالیشویی امکان دارد از هر کدام از شیوه ها برای شستن فرش ها استفاده شود.

در ادامه به تشریح این شیوه ها می پردازیم.

شیوه سنتی قدیم و حال

همان گونه که از اسم این روش معلوم است این شیوه یکی از روش هایی است که از گذشته رایج بوده، همان شیوه ای است که گذشتگان برای شستشوی فرش ها از آن استفاده می کردند.

این شیوه شامل مرحله های زدودن غبار، پهن کردن فرش روی یک سطح صاف و پاشاندن مواد شوینده و شستن آن ها و آبکشی می شود.

قالیشوی ها در قالیشویی هم دقیقا مثل گذشتگان همین مرحله ها را میگذارنند تا فرش های شما را بشویند.

امروزه خیلی از قالیشویی های قدیمی و سنتی هنوز از این شیوه ها برای شستشوی قالی های شما استفاده می کنند و این بهترین شیوه ای است که اجداد ما برای شستشوی فرش هایشان از آن استفاده می کردند و تنها تفاوتی که روش سنتی قدیم با حال دارد این است که دیگر برای خشک کردن، فرش ها را روی دیوار پهن نمیکنند و آن ها را در دستگاه های خشک کن قرار میدهند تا با چرخیدن با سرعت بالا فرش ها خشک شوند تا آن را در وقت تعیین شده به مشتری تحویل بدهند.

1 1

بیشتر بخوانید: قالیشویی در کوی بیمه

شیوه نیمه اتوماتیک در قالیشویی

بدین صورت که یک فرد و یا پرسنل توسط تجهیزاتی مختلف مثل فرچه و همینطور شلاق زن و یا لوازم آب گیری برای شستن فرش استفاده می کنند. این شیوه، ترکیبی از شیوه سنتی و شیوه تمام اتوماتیک است که در این روش هم نیروی انسانی دست دارد و هم از تجهیزات برای شستن قالی ها استفاده می شود.

همینطور در این شیوه فرش ها روی زمین پهن میشوند.

شیوه تمام اتوماتیک در قالیشویی ها

در این روش فرش ها کاملا توسط دستگاه های تمام اتوماتیک شستشو داده می شوند.

نیازی به شخصی نیست. افراد مشغول در قالیشویی فقط در قسمت جا به جا کردن فرش ها کار می کنند و در قالیشویی کار شستشوی فرش ها کاملا با دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود.

دستگاه تمام اتوماتیک با استفاده از ابزار پیشرفته ای که در آن ها تعبیه شده کار شستن قالی ها، شلاق زنی، فرچه زنی و آب گیری کردن آن ها را با مواد شوینده ای که داخل دستگاه ریخته میشود فرش ها را می شوید.

در آخر قالیشوی ها قالی ها را در خشک کن قرار داده تا آب آن ها گرفته شود و آماده برای ارسال به مشتری شوند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در چیذر

شستشو فرش در قالیشویی و مراحل آن

1. در این مرحله خاک فرش ها با دستگاهی که خاک گیر نام دارد انجام میشود، این دستگاه از قدرت زیادی مواجه است، قالی یا فرش ها را تقریبا دو ساعت می چرخاند تا گرد و غبار داخل آن و روی فرش ها از بین برود.

2. در این مرحله فرش‌ ها به‌ صورت هم‌ اندازه و برابر کنار هم روی سطحی صاف پهن می‌ شوند و آب با فشار و سرعت زیاد روی آن‌ ها پخش می شود.

پس از این‌ که فرش‌ ها کامل و یکنواخت خیس شدند مواد شوینده‌ روی آن ها پاشیده شده و بعد دستگاه های شستشو شروع به کار کرده و روی فرش ها به شکلی مرتب و منظم حرکت میکنند.

3. پس از شستن فرش با مواد پاکیزه کننده با شلنگ هایی که شامل دوش های پخش کننده ای برای آب هستند آبکشی میشوند.

این مرحله مواد شوینده باید به‌ صورت کامل از فرش ها و قالی ها بیرون ریخته شوند.

4. در این مرحله فرش ها را لوله میشوند و در آبگیر قرار داده میشوند؛ آب‌گیر وسیله ای است که شکل استوانه ای با دیواره‌ ای فلزی دارد و فرش را روی آن قرار می دهند.

و بعد این دستگاه با قدرت و سرعت و حرکتی دایره ای شکل میچرخد و آب درون فرش‌ ها در بغل دستگاه جمع میشود و از دیواره ای که در قسمت پشت فرش‌ ها قرار دارد بیرون ریخته می شود.

5. برخی از قالیشویی ها دارای گرمخانه هستند و برخی هم فرش را زیر نور خشک می کنند.

قالیشویی های دارای گرم‌خانه‌ دستگاه گرما ساز عظیمی را در وسط گرمخانه می گذارند و بعد فرش ها را از داربست آویزان میکنند تا زود خشک شود.

به همین دلیل است که بعضی قالیشویی ها به سرعت فرش ها را تحویل میدهند و فرش بوی نم ندارد و از کیفیت عالی تری روبرو می باشد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در پاتریس لومومبا

 

اسم برای شرکت قالیشویی

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فلسطین، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در تجریش
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در ملاصدرا

 

 

پیمایش به بالا