قالیشویی در کامرانیه |قالیشویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در کامرانیه

قالیشویی در کامرانیه
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در کامرانیه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در کامرانیه

قالیشویی چگونه فرش ها را میشوید؟

شستن فرش های کثیف که به دلیل وجود آلودگی ها در محیط یا با گذشت زمان کثیف میشوند را باید به قالیشویی سپرد.

آگاه بودن از شیوه های گوناگون شستشو به شما در زمان تماس با قالیشویی کمک میکند تا سریع تر و درست تصمیم بگیرید و با دقت بیشتر، شیوه شستشوی فرش های خود را برگزینید. در این مقاله درباره همین موضوع صحبت میکنیم.

بیشتر بخوانید: مبلشویی مبلمان استیل در مینی سیتی

شستشوی فرش های دستباف و ماشینی

شستشوی معمولی بعضی اوقات ممکن است که مشتریان قالیشویی فکر کنند این شیوه شستو، فرش را تمیز نمیکند و میخواهند که هزینه بیشتری پرداخت کنند تا فرششان تمیز تر شود.

شستشوی درجه یک یا اعلاشویی: این هم نوعی دیگر از شستشو فرش است که همه قالیشویی ها انجام نمی دهند ولی اکثرا برای فرش های خیلی  کثیف، رنگ روشن و یا دستبافت پیشنهاد میشود.

شیوه کار هم به این شکل است که فرش ها دو بار و با شامپو فرش مخصوص شسته میشوند.

اعلاشویی فرش ها چیست؟

اعلا شویی یا شستشوی درجه یک به سه دسته زیر تقسیم بندی میشود:

 • ثابت کننده رنگ: برای فرش یا قالیچه های دستباف حتما باید از اعلا شویی استفاده شود تا رنگ قالی های شما ثابت بماند و تغییر نکند.
 • سفید شویی: همناگونه که از نامش مشخص است برای فرش هایی با رنگ روشن و سفید است و از مواد مختص فرش های سفید برای شستشو استفاده میشود.
 • لکه برداری: اگر فرشتان لکه هایی مثل لکه چای، لاک ناخن، قهوه، خون داشته باشد و شما درخواست لکه بری فرش داشته باشید، بعد از دو دفعه شستشو به از بین بردن لکه با مواد مخصوص اقدام می نمایند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی مبلمان چرم در قیطریه

مرحله های شستشوی فرش در قالیشویی چطور است؟

فرش ها از مهم‌ترین وسایل خانه هستند که توسط تردد و رفت و آمد به لکه و آلودگی دچار می‌شوند. در زمان قدیم اغلب مردم خودشان به شستشوی فرش در خانه اقدام می‌کردند که این کار دغدغه‌ و دردسر های زیادی را برای افراد خانواده داشت.

ولی امروزه مرکز های قالیشویی زیادی در سطح کشور هستند که می‌توان بی هیچ نگرانی انواع فرش دستباف و ماشینی را برای شستن به آنها سپرد. در قالیشویی‌ های مجهز از دستگاه‌ های اتوماتیک و پیشرفته برای شستشو و خشک نمودن فرش‌ها استفاده می‌شود تا بالاترین تمیزی و درخشانی را حاصل شوند.

چک کردن مرحله های شستشوی فرش در قالیشویی

اولین مرحله: تمیز کردن فرش از گرد و غبار

در مرحله اول بین تمام مرحله های شستشوی فرش در قالیشویی، فرش ها از جمله فرش ماشینی یا دستباف باید به شکل کامل گردگیری شود و غبار از آنها پاک شود.

شاید فرش شما گرد و غبار آنچنانی نداشته باشد اما در واقع بافت فرش‌ها با گذشت زمان گرد و خاک زیادی را جذب خود خواهند کرد. در قالیشویی‌ های به روز کار خاک گیری فرش توسط دستگاه مکانیزه خاک گیر انجام می‌شود.

این دستگاه بدون صدمه رساندن به تار و پود فرش، همه گرد و غبار داخل شده به بافت آن را به خوبی خارج میکند.

مدت زمان خاک گیری با توجه به اندازه فرش متفاوت است و معمولاً یک ساعت طول میکشد.

57c3744a fe53 48a9 9f30 c037d62084c7

بیشتر بخوانید: مبل شویی مبلمان راحتی در دربند

مرحله دوم: خیس کردن فرش و برس کشی آن با مواد شوینده

بعد از اینکه گرد و خاک از بافت فرش خارج شد نوبت مرحله خیس کردن آن در آب می‌شود. پس  از اینکه فرش به صورت کامل مرطوب و خیس شد طبق الیاف، نوع بافت و لکه‌های روی فرش از شوینده و لکه برهای متناسب استفاده می‌شود.

لکه برها و شوینده‌ های مورد استفاده در قالیشویی‌ های معتبر کاملاً استاندارد هستند و دارای ترکیب های مضر برای رنگ و بافت فرش نیستند. در این مرحله از دستگاه شستشوی فرش برای برس کشی و از بین بردن آلودگی‌های سطوح آن استفاده می‌شود.

انجام این مرحله مطابق با متراژ فرش بین یک الی سه ساعت طول میکشد.

البته برای شستشوی فرش‌ دستباف و گران قیمت بیشتر از نیروی انسانی کمک گرفته میشود تا به بافت و رنگ فرش صدمه زده نشود.

مرحله سوم: آبکشی و شستشوی فرش ها

در مرحله سوم از مرحله های شستن فرش در قالیشویی، فرش بعد از اینکه توسط مواد شوینده کامل تمیز و برس کشی شد برای کار آبکشی به دستگاه‌ های مخصوص انتقال داده می‌شود.

این دستگاه‌ها مجهز به دوش‌های مختص پخش کننده آب هستند، همه قسمت های فرش را به طور دقیق آبکشی اساسی میکنند. در صورت نیاز آبکشی دو دفعه تکرار خواهد شد، به صورتی  که در آخر شستشو هیچ اثری از کف یا مواد شوینده‌ای در سطح و بافت فرش باقی نمیماند.

مرحله چهارم: آبگیری کامل فرش ها

آبگیری فرش از مرحله های خیلی مهم در روند شستشوی فرش است که در قالیشویی‌های مکانیزه و به روز توسط دستگاه آبگیری به نحو عالی انجام میشود.

طبق این شیوه فرش‌ها پس از آبکشی لوله میشوند و درون دستگاه مخصوص آبگیری قرار داده می‌شوند. پس از روشن شدن، دستگاه شروع به چرخیدن میکند و همه آب های داخل بافت فرش به شکل کامل از آن خارج میشود. بیشتر در روش های سنتی شستشوی فرش، این مرحله به خوبی انجام نمیشود و سبب باقی ماندن آب در بافت و ریشه‌ های فرش میشود. بر همین اساس در آخر کار رضایت بخش نخواهد بود و فرش‌ها دچار لکه‌های زرد و تیره میشوند.

مرحله پنجم: خشک کردن فرش ها

فرش‌ها پس از آبگیری کامل از دستگاه خارج میشوند و برای خشک شدن به فضای آزاد منتقل میشوند. فرش‌ها طور در برابر آفتاب آویزان می‌شوند که بخش پشت و روی آنها به صورت کامل خشک شود و فرش ها عاری از رطوبت باشند.

البته در فصل های سرد سال و هوای بارانی مرحله های خشک کردن فرش در گرمخانه‌های مخصوص قالیشویی ها انجام میشود.

مرحه آخر: بسته‌ بندی و تحویل فرش به مشتریان

پس از خشک شدن کامل فرش‌ها و مطمعن شدن از عدم وجود رطوبت و نم در فرش، فرش ها توسط نایلون بسته‌بندی شده تا در روند حمل و نقل دچار آلودگی نشوند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی گلیم فرش در گاندی

18a8b5d8be8447ed8d537b8019304b75

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در کامرانیه، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در قالیشویی در کامرانیه
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در تهران
پیمایش به بالا