قالیشویی در تهران - قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه -
قالیشویی مهر و ماه

فرایندهای قابل اجرا در قالیشویی

قالیشویی در تهران
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث فرایندهای قابل اجرا در قالیشویی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

های قابل اجرا در قالیشویی 1

فرایند های قابل اجرا در قالیشویی

طبیعتاً همه اشخاص با کلمه قالیشویی آشنا هستند و می دانند که خدمات قالیشویی به چه علت انجام میشود. خانم های خانه دار در هر زمانی مخصوصا در ایام عید و تعطیلات همواره به فکر تمیز کردن و شستشوی قالی و فرش های خود ممیباشند. قالیشویی از جمله خدماتی است که همیشه مورد احتیاج افراد قرار گرفته و بسیار کار آمد است. در واقع قالیشویی شغلی است که در آن به شستشو و تمیز کردن فرش و قالی میپردازند.

در روند شستشوی فرش در قالیشویی، ریزه کاری هایی مثل لکه بری و غبار زدایی، با انواع مواد شوینده انجام می گیرد. از جمله نظافت هایی که حداقل سالیانه یکبار باید  صورت گیرد، شستشوی فرش ها و قالی های خانه بوده.  این کار ضمن پاکیزگی خانه و جلوگیری از ورود آلودگی ها و بیماری ها به داخل منزل انجام می شود.

بیشتر بخوانید:رفوی ریشه

خدمات قالیشویی که باید رعایت شود

شستشوی فرش ها در گذشته به کمک محدود ترین مواد شوینده مثل صابون و آب و همینطور توسط تعدادی از افراد انجام میشد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم و همینطور گذر زمان شیوه های مدرن و پیشرفته تری در حال انجام می باشد. فرش ها از اثر گذار ترین متریال دکوراسیون داخلی خانه میباشند که در واقع فرقی نمی کند فرش خانه دارای چه سبکی است و از عناصر قابل توجه خانه می باشد.

گذر زمان موجب شد تا افراد به فرش و شستشوی آن اهمیت بالا تری بدهند و این امر موجب شروع فعالیت قالیشویی و خدمات مربوط به آن شد. فرش های ماشینی فرش هایی میباشند که همیشه محبوب مردم بودند. این پرطرفدار بودن علت های زیادی دارد. فرش ماشینی، علاوه بر اینکه قیمت نازل تری نسبت به فرش دستباف داشته و از لحاظ شستشو هم بسیار آسان تر بوده و وزن کمتری دارد.

قالیشویی

نحوه صحیح خدمات شست و شوی فرش داخل قالیشویی

 شستشوی فرش در قالیشویی روش مخصوص خود را دارد. برای انجام دادن این فرآیند به صورت صحیح ابتدا فرش ها جمع آوری شده و به قالیشویی برده میشوند. یک نکته کلیدی هنگام حمل فرش ها به قالیشویی این میباشد که تمام فرش ها باید توسط پلاستیک های ویژه بسته بندی شوند.

تا از نشستن آلودگی و غبار بر روی آنها جلوگیری شود. قدم اول در شروع شستشوی فرش، از بین بردن گرد و غبار سطح آن میباشد. در این مرحله افراد ماهر باید این فرش ها را مورد بررسی قرار میدهند و مطابق با الیاف آن دستگاه را برای شستشو تنظیم می نمایند.

در حقیقت به این اصول شستشوی قالی، شیوه درست شستشوی قالی در قالیشویی میگویند. در قالیشویی برای از بین بردن گرد و غبار های سطح فرش از دستگاه برش غلطکی استفاده بهره میبرند. زیر کار و شیب از مراحل مهم شستشوی قالی در قالیشویی مهر و ماه است.

 فرش باید با دمای متعادل و مناسب آب خیس شود. بعد از آن با استفاده از مواد شوینده با توجه به جنس آن توسط دستگاه ویژه شسته می شود. مرحله بعد از شست و شو، آبکشی میباشد که باید با جریان آب متعادل و به طور یکنواخت صورت گیرد.

مرحله خشک شدن فرش ها توسط دستگاه ویژه انجام می شود که کاملاً آب و مواد شوینده را از فرش خارج می نماید. در حقیقت شستشوی فرش به مدل آن بستگی ندارد. هر نوع فرشی که دارید شستن آن یک عمل طبیعی و ضروری است. ولی نوع شست و شوی فرش به مدل فرش بستگی دارد.

زیرا هر نوع فرش شستشوی گوناگونی دارد و باید المان هایی را زمان شست وشوی آنها در نظر داشته باشیم. فرش های دستباف به علت ظرافت بالایی که دارند همان قدر نیز ارزشمند هستند و باید شیوه های سخت تر و اصولی تری را برای شستشوی آنها به کار برد.

بیشتر بخوانید:شستشوی تشک خوشخواب

ضروری ترین نکات شست و شوی فرش دستباف

 لذا در معرفی خدمات قالیشویی می توان گفت که شستشوی درست و اصولی فرش از مواردی نگهداری مناسب فرش است. در شیوهخ اصولی شستشوی فرش دستبافت باید ابتدا گرد و غبار فرش زدوده شود و تمامی گرد و غبار از بین تار و پود های آن تمیز شود.

این عمل دقیقاً یک شروع صحیح از شستشوی اصولی فرش دستباف میباشد. بعد از مرحله غبار گیری، نوبت به خیس شدن فرش ها میرسد. در این مرحله آب با دمای مناسب به تمامی منافذ فرش نفوذ میکند. برای شستن فرش دستباف شلاق های بزرگ و چرخش سریع مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله آب کشیدن فرش، اصلی ترین مرحله در شستشوی فرش دستباف میباشد. این عمل  چندین بار تکرار میشود تا تمام مواد شوینده و آلودگی از روی فرش از بین رود. گاهی امکان دارد در زمان شستشوی فرش، رنگ الیاف فرش از بین بروند. در این زمان یک قالیشویی مجرب با استفاده از تخصص و مهارت خود الیاف فرش را ترمیم میکند. علاوه بر آن در قالیشویی حرفه ای، پوسیدگی های خفیف که برخی اوقات امکان دارد بر روی فرش دیده شود را بررسی کرده و بر اساس شیوه و میزان پوسیدگی فرش را شستشو میدهد.

مرحله نهایی مربوط به خشک کردن فرش میباشد. در این مرحله برای خشک کردن فرش از تجهیزات و ابزار متناسب استفاده میکنند نه نور مستقیم خورشید. در واقع قرار دادن فرش زیر نور مستقیم خورشید موجب از بین رفتن رنگ آن میشود. و به تدریج طول عمر فرش هم کم خواهد شد.

پاک کردن لکه شکلات فرش

برخی اوقات به شرایطی دچار می شویم که برای تمیز کردن فرش نیازی به قالیشویی نداریم. شرایط ناگهانی مانند ریختن شکلات، نسکافه یا ماده رنگی روی فرش که لکه های آن بر روی فرش ماندگار است.

بیشتر بخوانید:ترمیم رنگ فرش دستباف

پاک کردن لکه نسکافه از روی فرش

 • استفاده از شامپو مناسب فرش
 • استفاده از محلول های شوینده
 • آماده کردن برای پاک کردن لکه
 • مورد استفاده قرار دادن محلول سرکه

Types of automatic carpet washing machines

بیشتر بخوانید:مبل شویی در تهران

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در فردیس
 • قالیشویی در اندیشه
 • قالیشویی در مارلیک
پیمایش به بالا