شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،تجریش، .....
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث شستشوی فرش ماشینی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،تجریش، .....

شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی از متعدد ترین خدماتی است که در قالیشویی ها ارائه می شود. دیگر شستن فرش و قالیچه داخل منزل معنایی ندارد وقتی که در مدت زمان حداکثر ۴۸ ساعت فرش ها جمع و شسته شده و کاملا خشک و سالم تحویل داده می شوند.
قالیشویی مهر و ماه تهران با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و به روز، مواد شوینده ویژه و پرسنل با مهارت به عنوان یک کارخانه تخصصی در حوزه قالیشویی در تهران به ارائه خدمات با کیفیت در این زمینه می پردازد.
توجه به جنس الیاف فرش ماشینی برای شستشوی آن خیلی مهم است. فرش های ماشینی از الیافی همانند آکریلیک، کرک و پشم بافته می شوند که هر یک برای شستشو شرایط بخصوص خود را دارند.

به صورت کلی دو روش برای شستشوی فرش در قالیشویی وجود دارد. معمولی و اعلاشویی. در هر دو روش مراحل کار همسان است و تفاوت در مواد شوینده و بکارگیری ماشین آلات میباشد.

مراحل شستشوی فرش ماشینی

 • بررسی فرش
 • غبار گیری
 • تثبیت رنگ
 • لکه برداری
 • شستشو
 • آبکشی
 • خشک کردن

بیشتر بخوانید: شستشوی فرش دستباف

قالیشویی با بهره مندی از پودر های جاذب و بخار هم از دیگر راهکار های شستشوی فرش است. در این  مرحله صدمه های فرش بررسیمیشوند تا در جریان شستشو آسیب زیاد تری به فرش وارد نشود. سوختگی، پارگی، پوسیدگی و لکه می تواند از انواع این مشکلات باشد. کارشناسان با تجربه  قالیشویی مهر و ماه با دقت به شناسایی و حل این مشکلات می پردازند تا شستشوی فرش ماشینی با بالاترین کیفیت انجام شود.

شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،تجریش، .....

نحوه شستشوی فرش ماشینی و مواد شوینده مناسب با هر نوع فرش:

تفاوت در مدل بافت فرش ماشینی، نوع کیفیت الیاف و جنس فرش های ماشینی در نخ هایی که برای تولید یک فرش ماشینی استفاده شده موجب ایجاد اختلاف در نوع شستن آنها با مواد شوینده متفاوت و همینطور نوع راهکاری که برای خشک کردن فرش ماشینی استفاده می شود شده است. در صورت استفاده غلط از مواد شوینده برای بعضی از فرش ها می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای فرش ایجاد کند.

توضیح در رابطه با این که مراحل ریز به ریز شستن فرش ماشینی به چه صورتی است اضافی است و همه دیگر آن را تا حدودی میدانند و در واقعیت هیچکس دیگر داخل منزل فرش را نمی شوید.

چگونه فرش اکریلیک را بشوییم؟

جنس فرش با نخ اکریلیک از عالی ترین نوع متریال به کار رفته در تولید فرش های ماشینی است که نرم هستند رنگ های زنده و شفافی دارند و دارای دوام بسیار زیادی هستند. از این رو احتیاج به نگهداری و مراقبت خیلی خاصی ندارند و امکان شستن آنها با انواع شوینده ها مانند شامپو فرش،  پودر لباسشویی و پودر شستشو با دست برای آنها مشکلی بوجود نخواهد آورد. فقط حواستان باشد از مواد سفید کننده غلیظ برای شستن استفاده نکنید و قبل از استفاده حتما آن را با آب مخلوط و رقیق نمایید. برای شستن فرش های اکریلیک دمای آب بین 20 تا 40 درجه خوب است. نکته دیگر که نه در قالی شویی ها و نه در شستشوی در منزل اصلا به آن توجه نمی شود آب کشی کامل فرش از هر نوع مواد شوینده میباشد. در صورتی که مواد شوینده به مقدار زیادی در فرش باقی بماند و به خوبی آبکشی نشود موجب زبر شدن سطح فرش ماشینی بعد از خشک شدن خواهد شد و اگر اندازه آن کم باشد بعد از خشک شدن به مرور متوجه آن میشوید که فرش زودتر از قبل کثیف خواهد شد. بنابراین، آبکشی با اطمینان از خارج شدن تمام مواد شوینده از فرش موجب دیرتر آلوده شدن فرش نیز خواهد شد.

جهت خشک کردن فرش های اکریلیک آنها را یا کاملا روی سطح صاف پهن نمایید و اجازه دهید با آفتاب خشک شود و یا به صورت عرضی آویزان کنید (به طوری که قسمت زیگزال شده فرش پایین قرار گیرد ) این کار باعث میشود اگر آلودگی در فرش یا نخ وجود داشته باشد یا آب کثیفی هنوز در دل فرش باقی مانده است در مدت خارج شدن آب از فرش ریشه های فرش زرد نشود.

شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،تجریش، .....

جمع بندی

شست و شوی فرش همیشه یک روند دشوار و پر دردسر است. سپردن فرش ها به یک شرکت یا قالیشویی خاص راحت ترین راهکار ممکن است که البته هزینه‌ هایی را به دنبال دارد. پس آشنایی با دیگر روش‌ های شستشوی فرش، نکات هر روش و نحوه مراقبت از فرش های ماشینی و… می‌تواند در نظافت و شستن فرش ماشینی به شما کمک شایانی کند.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۲۶۴۵۳۲۶۱
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۰۹۳۲۴۹
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..