شستشوی فرش اکریلیک

شستشوی فرش اکریلیک - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،کیانشهر....
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث شستشوی فرش اکریلیک می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

شستشوی فرش اکریلیک - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،کیانشهر....

شستشوی فرش اکریلیک

فرش‌ های اکریلیک نوعی فرش هستند که از الیاف ساخته شده‌ اند. این الیاف اکریلیک به طور مصنوعی تولید می‌شوند و خواص ویژه دارند که آنها را از دیگر انواع فرش متمایز می‌کند. برای شناخت این مدل فرش‌ و جداسازی آنها از دیگر انواع، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • بافت: فرش‌ های اکریلیک معمولا دارای بافتی نرم و مستحکم هستند. الیاف اکریلیک اکثرا پشمی و لطیف به نظر می آیند و از جنسیت و ماندگاری خوبی برخوردارند.
 • رنگ و طرح: فرش‌ های اکریلیک در رنگ‌ ها و طرح‌ های گوناگونی در دسترس میباشند. آنها به طور معمول در طرح‌ هایی مدرن و زیبا طراحی می‌شوند که قابلیت سازگاری با دکوراسیون گوناگون را دارند. رنگ‌ های زنده و جذاب معمولاً بر روی این مدل فرش‌ ها استفاده می‌شود.
 • علامت‌ ها و برچسب‌ ها: بعضی از تولیدکنندگان فرش‌ های اکریلیک برچسب‌ های ویژه و علائمی روی فرش‌ ها قرار می‌دهند. این برچسب‌ ها امکان دارد نشان دهنده نوع الیاف، نحوه شستشو، و نکاتی درمورد نگهداری و شستشوی صحیح باشند. بررسی برچسب‌ ها و دستورالعمل‌ های مربوطه می‌تواند به شناخت بهتر از فرش اکریلیک کمک کند.
 • مقاومت در برابر لکه‌ ها: فرش‌ های اکریلیک به صورت کلی دارای مقاومت بالا در مقابل لکه‌ ها هستند و راحتتر از بسیاری از فرش‌ های دیگر قابل پاک شدن هستند. با این حال، همیشه باید به دستورالعمل تولید کننده پیروی کرده و از شوینده‌ ها و راهکار های ملایم استفاده کرد.

 روش شستشوی فرش اکریلیک:

 • آشنایی با نوع فرش:قبل از شروع به شستن، نوع فرش اکریلیک خود را بشناسید. برچسب های مرتبط با نگهداری و شستشوی فرش اکریلیک را مورد بررسی قرار دهید تا دستورالعمل‌ های ویژه ای که تولید کننده امکان دارد مشخص کرده باشد را دریافت کنید.
 • برداشت لکه‌ ها:در صورت بروز لکه‌ های مکرر بر روی فرش، باید ابتدا لکه‌ ها را بردارید. از یک حوله نرم و تمیز یا اسفنج مرطوب استفاده نمایید و به آرامی لکه را پاک کنید. از  فرچه‌ برای تمیز کاری یا ترمیم لکه‌ ها استفاده نکنید، چرا که امکان دارد بافت فرش را خراب کند.
 • شستشو با آب و مایع شوینده:برای شستشوی کلیه سطوح فرش، از آب و مایع شوینده متناسب استفاده نمایید. یک مایع شوینده ملایم و مناسب برای فرش‌ های اکریلیک را انتخاب کنید و با دقت از دستورالعمل‌ های گفته شده پیروی کنید. قبل از شروع به شستشو، فرش را به آرامی با آب بشویید و بعد مایع شوینده را با یک حوله نرم بر روی فرش بمالید و به آرامی آن را ماساژ دهید. سپس با آب سرد فرش را شستشو دهید تا مابقی مایع شوینده از فرش دور شود.
 • خشک کردن:پس از شستشو، فرش را به درستی خشک کنید. از دستگاه‌ های خشک‌ کن استفاده نکنید، چرا که امکان دارد به فرش آسیب برساند. به جای آن، فرش را به صورت طبیعی و در محیط خشک قرار دهید و از تماس با آفتاب مستقیم دوری کنید. همینطور، مطمئن شوید که فرش کامل خشک شده است قبل از قرار دادن آن در محل قبلی خود.

شستشوی فرش اکریلیک - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،کیانشهر....

نکات مهم در مورد شستشوی فرش آکریلیک:

شستشوی فرش‌ های آکریلیک احتیاج به رعایت نکات مهمی دارد تا از صدمه دیدگی و کاهش کیفیت آنها جلوگیری شود. در ادامه، به بعضی از نکات مهم در مورد شستشوی فرش‌ آکریلیک اشاره می‌کنیم:

 • بررسی برچسب: قبل از شروع به شستشو، برچسب را مورد بررسی قارار دهید. تولید کننده احتمال ادارد دستورالعمل‌ های بخصوص برای شستشو و نگهداری فرش‌ های آکریلیک درج کند. حتماً به این دستورالعمل‌ها دقت کنید و آنها را رعایت کنید.
 • استفاده از محلول شوینده مناسب: برای شستشوی فرش‌ آکریلیک، از محلول شوینده مناسب بهره ببرید. به طور معمول مایع شوینده ملایم و آنتی باکتریال خوب است. از محصولات شوینده انبوهی که دارای مواد شیمیایی سخت هستند، دوری کنید، چون امکان دارد به فرش آسیب برسانند.
 • استفاده از حوله نرم و اسفنج: برای شستشو فرش اکریلیک، حوله نرم و یا اسفنج نرم را مورد استفاده قرار دهید. فرش را به آرامی و با حرکات دایره‌ ای پاک کنید. از فشار زیاد و حرکات سفت خودداری کنید، چون ممکن است به بافت فرش صدمه برسانید.
 • خشک کردن به‌ صورت کامل: پس از شستن فرش اکریلیک، فرش را به طور کامل خشک کنید. خشک کردن آن به طور طبیعی و در محیط خنک و خشک پیشنهاد می‌شود. از خشک‌ کن‌ های گرما استفاده نکنید، زیرا احتمال دارد موجب تغییر شکل فرش شوند و بافت آن را خراب کنند.
 • شستشوی تخصصی فرش: اگر به هر مشکلی دشواری برای شستشوی فرش اکریلیک مواجه شدید کافیست با قالیشویی مهر و ماه در ارتباط باشید.

شستشوی فرش اکریلیک - قالیشویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج ، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،کیانشهر....

با رعایت این نکات ضروری، می‌توانید فرش‌ های آکریلیک خود را به صورت صحیح و با دقت شستشو دهید و از زیبایی و کیفیت آنها لذت ببرید. همینطور، بهتر است فرش‌ ها را به‌صورت منظم شستشو داده تا از گرد و غبار و لکه‌ های پیوسته جلوگیری کنید و ماندگاری عمر آنها را بالا ببرید.

نتیجه:

به صورت کلی، شستشوی مرتب و صحیح فرش اکریلیک موجب بالا رفتن طول عمر آن می‌شود. با از بین بردن لکه‌ ها و آلودگی‌ ها به‌ موقع و جلوگیری از نفوذ آنها به الیاف فرش، می‌توانید از کاسته شدن کیفیت و ظاهر فرش جلوگیری کنید. بنابراین، خوب است به صورت منظم و با رعایت نکات شستشوی فرش اکریلیک، آنها را تمیز و به نحوی که همیشه می‌خواهید نگه دارید.

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۲۶۴۵۳۲۶۱
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۰۹۳۲۴۹
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..