مبل شویی در دزاشیب | شماره تماس:02126453261
قالیشویی مهر و ماه

مبل شویی در دزاشیب

مبل شویی در دزاشیب
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث مبل شویی در دزاشیب می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

شویی در دزاشیب

مبل شویی در دزاشیب

در هر خانه ای، مبل ها نقش مهمی را اجرا می‌کنند و یکی از اصلی‌ ترین لوازم دکوراسیون داخلی خانه هستند.

توجه داشتن به نگهداری و شستن درست مبلمان الزامی است. در این مقاله قصد داریم به یک سری نکته های مهم و شیوه های درست برای شستن مبلمان در خانه شما بپردازیم.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در مولوی

مراحل شستشوی مبل ها در محل و منزل

برای اینکه بتوانید مبل های خود را به شکل اصولی و تمیز در خانه بشویید، مرحله های زیر را دنبال کنید:

۱. تمیز کردن سطح های مبلمان:

پیش از اقدام به شستن مبلمان، تمیز کردن سطح های مبلمان از هر نوع ذرات و گرد و غبار اهمیت زیادی دارد. برای این کار به راحتی می‌توانید از یک جاروبرقی استفاده کنید. درجه مکش را متناسب مبل هایتان تنظیم کنید و بعد همه سطح ها و گوشه های مبل هایتان را با دقت از ذرات گرد و‌ غبار و آشغال‌ های جزئی تمیز کنید.

۲. انتخاب شوینده مخصوص:

با توجه به نوع پارچه مبلمان، می‌توانید شوینده خود را انتخاب کنید. در بازار و فروشگاه‌ ها انواع مواد های شوینده‌ و لکه‌ بر های مختص مبل ها وجود دارد. شما می‌توانید با انتخاب یکی از این مواد های شوینده، کار خود را آسان تر کنید.

۳. چک کردن و تمیز کردن لکه‌ها:

در این مرحله، باید همه مبل ها را به دقت مشاهده کرده و کل لکه‌ها را شناسایی کنید. بعد توسط استفاده از لکه‌ بر های متناسب، پیش از اقدام به شستن، لکه‌ ها را تمیز کنید. چون لکه‌ ها احتیاج به تمیزی بیشتری دارند و اگر با شستشو همزمان آنها را پاک کنید، امکان دارد ردی از آنها باقی بماند.

۴. تست مواد شوینده:

پیش از ریختن شوینده ها رو مبلمان، کمی از آن را روی بخشی که در دید نباشد تست کنید. با انجام اینکار اطمینان حاصل کنید که شوینده مورد نظرتان به پارچه یا بافت مبلمان صدمه ای وارد نمیکند.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در وحدت اسلامی

۵. تمیز کردن مبل ها:

این بخش پایانی شستن مبل ها در خانه است. هم اکنون ابر یا دستمال نرمی را به شوینده ترکیب کرده و همه سطح ها را پاکیزه کنید و در آخر با استفاده از یک دستمال خشک، مجددا تمامی سطح های مبل ها را نم‌گیری کرده و از شوینده تمیز کنید.

۶. شستن کوسن مبلمان در خانه:

کوسن‌ ها هم جزئی از مبلمان هستند و بی شک احتیاج به شستشو دارند. برای شستن کوسن مبلمان بهتر است رویی یا کاور آن را در بیاورید. کاور مبل را با مایع لباسشویی ملایمی در ماشین لباسشویی شستشو دهید. در آخر بعد از خشک شدن، رویه ها را به کوسن بازگردانید.

Best sofa cleaning in Dubai 745 X 400

۷. خشک کردن مبلمان:

برای اینکه مبل ها شسته‌ شده خشک شوند، باید تهویه متناسبی در خانه ایجاد کنید. برای این امر می‌توانید پنجره‌ ها را باز کرده یا از پنکه استفاده کنید.

با استفاده از راه حل های گفته شده در فوق، به آسانی می‌توانید به شستن مبل ها در منزل بپردازید. به یاد داشته باشید که تست شوینده حائز اهمیت زیادی است. در آخر اگر با انجام مرحله های بالا، به نتیجه قابل قبولی دست نیافتید، می توانید از خدمات مبل‌ شویی حرفه‌ای استفاده نمایید.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در سوهانک

۱-شستشو مبلمان با دستگاه های مبل شویی:
دستگاه مبل شویی همان دستگاه بخارشوی است. در این شیوه از فشار و گرمای بسیار بخار تشکیل شده ، برای از بین بردن لکه، گرد و غبار و بقیه ذرات مضر استفاده می‌شود. درجه حرارت زیاد هم سبب از بین رفتن همه میکروب‌ ها، ویروس‌ ها و باکتری‌ های ناسالم می‌شود. در این شیوه رطوبت اضافه و بقیه آلودگی ها از مبلمان خارج می‌شود و می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مبل های شما خیس و مرطوب نخواهد بود. جمع شدن و شکل گیری چین و چروک در این شیوه رخ نخواهد داد. تمام فرآیند شستشو با دستگاه مبل شویی دو تا سه ساعت خواهد بود. بنابراین سریعترین شیوه شستن مبل ها استفاده از دستگاه مبل شویی است.
این شیوه نسبت به سایر روش ها ارزان‌ تر و به صرفه‌ تر است و کیفیت زیادی دارد.
۲-شستشوی مبلمان با شیوه کربناسیون
یکی دیگر از شیوه های مبل شویی است که بین چهار الی شیش ساعت زمان میبرد. برای شستن فقط احتیاج به کمی کمی محلول شویندۀ کربناته جوشان است. اندازه مصرف آب در این شیوه خیلی کم است. با افزودن این محلول به سطح مبلمان، میلیون‌ ها حباب گازدار به بافت پارچه وارد میشوند. این حباب‌ های ریز همه گرد و غبار و آلودگی مبلمان شما را از بین می‌برند. در آخر شستشو هم به آسانی از بافت مبل ها جدا می‌شوند. پس از شستن به این شیوه یک لایۀ محافظتی روی مبل های شماتشکیل میشود.
همینطور موجب می‌شود مبلمان شما در آینده کمتر گرد و خاک و کثیفی را به خود جذب کند.
۳-شستشوی مبلمان با استفاده از مواد شیمیایی
در این شیوه از مواد شیمیایی ایمن استفاده می‌شود. این مواد ایرادی در پارجۀ مبلمان شما به وجود نخواهد آورد. در این شیوه از فشرده کردن شامپو و یا مادۀ شویندۀ مختص استفاده می‌شود. این شامپو سریعا ذرات و بقیه آلودگی‌ های مبلمان را از بین می‌برد و تایم خشک شدن مبل ها را به حداقل ممکن می‌رساند. با استفاده از این شیوه تقریبا می‌توانید بعد از شستن مبل ها با خیال آسوده روی آن بنشینید.
۴-شستشوی مبل ها با استفاده از فوم سبک
این شیوه یکی از شایع ترین روش‌ های شستن مبل ها در خانه است. شاید شما هم در هنگام خانه تکانی  عید تجربۀ این کار را داشته باشید.
در این روش شامپوی ویژه را با آب ترکیب می‌کنند تا کف یا فوم ایجاد شود. اکنون با دست همه فوم را روی مبل ها پخش می‌کنند. پس از گذشت مدتی با استفاده از حولۀ نرم یا اسفنج مبلمان را پاک می‌کنند.
این روش شستشو تا برطرف کردن تمام لکه‌ ها و کثیفی ها ادامه پیدا می‌کند. در نهایت هم مبلمان در نزدیکی هوا خشک می‌شود. حجم رطوبت بالا یکی از مشکل های این شیوه است. برای زودتر خشک شدن و به کمترین صدمه رساندن به مبل، اغلب از پنکه استفاده می‌شود.
mid section unrecognizable housekeeper wiping leather sofa with leather polish spray

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و مبل شویی در دزاشیب …..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • مبل شویی در تهران
 • مبلشویی در کیانشهر
 • مبلشویی در شهر قدس
 • مبلشویی در عظیمیه
 • مبلشویی در سعادت آباد
پیمایش به بالا