قالیشویی در مولوی | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در مولوی

Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در مولوی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در مولوی 1قالیشویی در مولوی

آیا تا به حال این اتفاق برای شما رخ داده است که برای شستن فرش‌ های خود آن‌ ها را به قالیشویی بسپارید؟

این مرکز ها با در دست داشتن اشخاص ماهر و با تخصص بالا، می‌توانند فرش‌ های شما را به بهترین نحو ممکن تمیز کنند و به شما در کار نظافت خانه کمک کرده و کار را برای شما راحت کنند.

ولی آیا قالیشویی هم باید نکته هایی را راجب شستشوی فرش رعایت کند؟

قالیشویی‌ ها هم باید به مواردی در این زمینه توجه کنند. در این مقاله قصد داریم درباره آن‌ ها بیشتر بدانیم و به این موضوع بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: شیرازه دوزی فرش ماشینی

چرا شستشوی فرش اهمیت زیادی دارد؟

احتمالا شما هم مثل خیلی از اشخاص از فرش برای زیبایی و راحتی خانه خود استفاده می‌کنید.

در صورتی که فرش، این وسیله لوکس یک انتخاب عالی برای کفپوش منزل ها است، خیلی مهم است که به خوبی از فرش نگهداری کنید.

به همراه جاروبرقی کشیدن هر روزه و تمیز کردن لکه‌ هایی که امکان دارد روی فرش ایجاد شود، این نکته اهمیت زیادی دارد که فرش را هر چند وقت یک بار بشویید و این کار را یا در خانه و یا در قالیشویی انجام دهید و از مزیت ها و اهمیت تمیز بودن فرش بهره ببرید.

فرش می‌تواند به محلی برای انواع آلرژی ها، ذره های گرد و غبار و باکتری‌ ها تبدیل شود.

اگر در منزل شما کسی مشکل تنفسی دارد و یا اینکه حساسیت او بیشتر میشود، ذره های موجود در هوا می‌تواند حاصل شده از فرش باشد، حتی دیده شده که بیماری‌ هایی مثل آسم و آلرژی‌ های حاد هم امکان دارد از فرش به وجود آید.

جارو برقی کردن و نظافت مرتب فرش می‌تواند خیلی از باکتری‌ ها را از بین ببرد. ولی در هر صورت تعدادی باقی میماند که با شستن از بین خواهند رفت.

به همین علت انتخاب یک قالیشویی متناسب و معتبر می‌تواند به شما در این راه کمک کند و به همراه تمیز شدن فرش سلامت خانواده شما را هم بیشتر کند.

همان گونه که گفتیم فرش می‌تواند حجم زیادی غبار را در خود نگهداری کند. این غبار با راه رفتن روی فرش در هوا پخش شده و سبب آلودگی هوای خانه می‌شود.

تمیز کردن فرش هم به انسان احساس رضایت بخشی می‌دهد، هم شستن متناسب فرش الیاف آن را نرم می‌کند و احساس راحتی آن را می افزاید. فرش مثل یک سرمایه است بنابراین باید در نگهداری آن کوشا باشید.

بیشتر بخوانید: مبلشویی انواع مبل در جماران

فرش ایرانی 2

نکته های مهم شستشوی فرش در قالیشویی

خیلی از افراد ترجیح می‌دهند شستن فرش خود را به قالیشویی بسپارند، در حقیقت قالیشویی‌ ها به بهترین روش ممکن فرش را شسته و به مشتری تحویل می‌دهند و کار شستن فرش را برای افراد آسان میکنند.

ولی چه نکته هایی برای شستشوی فرش در قالیشویی اهمیت دارد؟

در قالیشویی هایی که به صورت حرفه‌ای و درست فرش‌ ها شسته می شوند، یکی از مهم‌ ترین نکات این است که فرش های ماشینی را از فرش های دستی جدا می کنند.

نوع الیاف و رنگ فرش در نوع ماشینی و دستی با هم فرق میکند، به همین دلیل باید معلوم شود که فرش چطور می‌خواهد شسته شود.

اگر که شما فردی مذهبی هستید، باید به این نکته ها توجه کنید که فرش‌ ها به چه شکلی شسته می‌شوند.

اگر در فرش سوراخ یا پارگی باشد، باید پیش از شستن آن را تعمیر یا به اصطلاح رفو کرد. اگر این اتفاق انجام نشود امکان دارد پارگی و یا خرابی در زمان شستن بیشتر شود.

همینطور باید به این نکته هم دقت داشته باشید که فرش به طور اتوماتیک شسته میشود یا نیمه اتوماتیک.

اگر فرش به صورت اتوماتیک شسته شود، دخالت دست در آن کمتر است و کیفیت شستشو بیشتر میشود.

مرحله های شستشوی فرش در قالیشویی

شستشوی فرش در کارخانه های قالیشویی احتیاج به طی کردن مرحله های گوناگونی دارد که باید به ترتیب انجام شوند.

بیشتر بخوانید: بید زدایی فرش در فردیس

پاکسازی گرد و خاک از فرش

حذف گرد و خاک یکی از اقدام های مهمی در شستشوی فرش است.

توسط دستگاه خاک گیر، همه ذرات گرد و خاکی که وارد فرش شده ‌اند برداشته می ‌شوند. این مرحله تقریبا یک ساعت زمان لازم دارد تا فرش به صورت کامل از گرد و خاک پاک شود، ولی اگر که فرش کوچک تر باشد، تایم مورد نیاز هم کم تر خواهد بود.

شستن فرش با مواد شوینده استاندارد

شستن فرش با استفاده از مواد شوینده می‌ تواند بهترین راهکار برای پاک سازی عمیق فرش ‌ها باشد.

در این مرحله خیس کردن فرش و افزودن مواد شوینده مخصوص به آن را شامل میباشد. سپس با استفاده از دستگاه شستشو، فرش ‌ها به صورت کامل شسته و تمیز خواهند شد.

این روند امکان دارد زمان ‌بر باشد و به اندازه و نوع فرش بستگی دارد، ولی نتیجه آن، فرش‌ هایی تمیز و بدون هیچ لکه و چرک خواهد بود.

آب کشی کردن فرش

یک مرحله مهم در روند شستشوی فرش، آب کشی است.

بعد از شستشوی فرش با مواد شوینده، باید به طور کامل آب کشی شود تا ماده شوینده‌ ای داخل آن باقی نماند.

این مرحله با استفاده از دوش ‌های پخش کننده آب صورت میگیرد و برای ضمانت تمیزی کامل، امکان دارد این کار دو مرتبه انجام شود.

آب گیری کردن فرش

آب گیری یکی دیگر از مرحله های مهم در فرش شویی است که برای پیشگیری از پوسیدگی و آلودگی خیلی اهمیت دارد.

این کار توسط دستگاه ‌های مخصوص آب گیری انجام می ‌شود. در این شیوه، فرش به طور لول وارد دستگاه شده و با چرخیدن و نیروی گریز از مرکز، آب های درون آن به صورت کامل خارج می ‌شود. بعد فرش از دستگاه خارج شده و به مرحله خشک کردن فرستاده خواهد شد تا تمیز و آماده برای استفاده قرار بگیرد.

خشک کردن فرش

برای خشک کردن فرش، از دستگاه های خشک کن یا نور خورشید استفاده می شود. همینطور این شیوه می ‌تواند بوی حاصل شده از رطوبت در فرش را از بین ببرد و فرش را تمیز و خشک کند.

بیشتر بخوانید: نحوه مراقبت از فرش بعد از قالیشویی

washing silk carpets

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در مولوی
پیمایش به بالا