قالیشویی در سوهانک | 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در سوهانک

قالیشویی در سوهانک
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در سوهانک می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در سوهانکقالیشویی در سوهانک

شاید چندین بار این سوال را از خودتان پرسیده باشید که در یک کارگاه قالیشویی چه کار هایی در حال انجام است؟

باید ذکر کرد که امروزه به علت پیشرفت کردن صنعت و تولیدات انواع ماشین آلات های قالیشویی، از شیوه های متنوعی برای شستشوی انواع فرش و قالی ها استفاده می شود.

فرش های ماشینی، فرش های دستباف و یا انواع مختلف موکت ها هر کدام با توجه به اینکه چه میزان کثیف هستند و با توجه به جنس آنها به شیوه های گوناگون و با مواد پاک کننده ی متغیری که متخصصین چیره دست در قالیشویی تشخیص بدهند شسته می شوند.

به صورت کلی شیوه های قالیشویی بر حسب میزان مکانیزه بودن آنها را می توان به صورت زیر تقسیم بندی کرد:

 • شیوه سنتی قالیشویی (توسط متخصصان قالیشویی با استفاده از وسایل دستی)
 • شیوه نیمه اتوماتیک (توسط متخصصان قالیشویی توسط استفاده از تجهیزات اتومایتک)
 • شیوه اتوماتیک (توسط انواع دستگاه های قالیشویی اتوماتیک با نظارت متخصصان)

با توجه به اندازه به روز بودن تجهیزات یک شرکت قالیشویی امکان دارد از هر کدام از شیوه ها برای شستشوی قالی استفاده شود.

در ادامه به انواع این شیوه ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی

شیوه سنتی

همانگونه که از اسم این روش مشخص است این شیوه یکی از قدیمی ترین شیوه های شستن فرش ها است. همان شیوه ای است که مادربزرگ ها و پدربزرگ های مان برای شستشوی فرش ها از آن استفاده می کردند.

این روش شامل مرحله های غبار گیری، پهن کردن فرش روی زمین و ریختن مواد شوینده و شستن آن می شود.

قالیشویان در قالیشویی هم دقیقا مثل مادربزرگ های ما همین مرحله ها را طی می کنند تا فرش های شما را بشویند.

امروزه خیلی از قالیشویی های قدیمی و سنتی همواره از این شیوه برای شستشوی قالی های شما استفاده می کنند و از نظر آن ها بهترین شیوه همان روش سنتی است که اجداد و نیاکان ما برای شستشوی فرش هایشان از آن استفاده می کردند و یک تفاوت شیوه سنتی امروزی با قدیم این است که برای خشک کردن فرش آن ها را پهن نمی کنند تا خشک شوند، به این صورت که آن ها را در دستگاه های خشک کن می اندازند تا با چرخیدن با سرعت بالا فرش ها خشک شوند تا آن را در زمان معین به مشتری تحویل بدهند.

شیوه نیمه اتوماتیک

همان گونه که از اسمش پیدا است در این شیوه برای شستن قالی در قالیشویی ها، نیروی انسانی همراه با ابزار و وسایل مخصوص به شستشوی فرش در قالیشویی اقدام میکنند.

به این معنی که یک شخص و یا اپراتور توسط ابزار های مختلفی مثل فرچه و همینطور شلاق زن و یا وسایل آب گیری فرش برای شستن فرش استفاده می کنند.

این شیوه ترکیبی از شیوه سنتی و شیوه تمام اتوماتیک می باشد که در آن نیروی انسانی نیز دخالت دارد و از همینطور وسایل برای شستن فرش ها استفاده می شود.

همچنین در این شیوه هم فرش ها روی زمین پهن می شوند تا شسته شوند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی مبلمان راحتی در دربند

tamizz 1

شیوه تمام اتوماتیک

به نظر حدس زدن درباره اینکه در این شیوه فرش ها چطور شسته می شوند کار دشواری نمی آید.

در این شیوه فرش ها از مرحله صفر تا صد به وسیله دستگاه های کاملا اتوماتیک شسته می شوند.

این دستگاه ها در تنوع و انواع خیلی زیادی در بازار موجود هستند که به شکل صفحه ای و دیسکی کار شستن فرش ها را در قالیشویی انجام می دهند.

بهتر است بدانید که در این شیوه نیروی انسانی فقط در بخش جا به جا کردن فرش ها دخالت دارد و داخل قالیشویی کار شستن قالی ها کاملا به وسیله این دستگاه ها انجام می شود.

این دستگاه ها با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ای که در آن ها تعبیه شده کار شستن فرش ها، شلاق زنی، فرچه کشی و آب گیری آن ها را با مواد شوینده متناسبی که در داخل دستگاه قرار می گیرد به شستشوی فرش ها اقدام می نمایند.

در اخر قالیشوی ها فرش را داخل خشک کن ها قرار می دهند تا آب آن گرفته شود و آماده برای تحویل دادن به مشتری شوند.

به روز بودن این دستگاه ها هم متغیر می باشد.

به عنوان مثال هر سال که می گذرد ارائه کنندگان این دستگاه ها تجهیزات و قابلیت های جدید تری را به آن ها می افزایند تا قالیشویی ها و مشتری ها از خدمات بهتری بهره ببرند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی گلیم فرش در گاندی

قالیشویی به چند شیوه دیگر فرش ها را میشوید؟

شستن فرش های کثیف که به علت آلودگی های محیطی یا با گذشت زمان کثیف میشوند را فقط باید در قالیشویی شست.

اطلاع داشتن از مدل های گوناگون شستشوی فرش به شما کمک میکند تا در زمان تماس با قالیشویی سریع تر و بهتر تصمیم بگیرید و با دقت بالاتری نوع شستن فرش خود را انتخاب کنید.

شستن فرش های دستباف و ماشینی

شستشوی معمولی: برخی اوقات پیش می آید مشتریان فکر میکنند این مدل شستن، فرش را تمیز نمیکند و آماده هستند مبلغ بیشتری بپردازند تا فرششان تمیز تر شود.

اعلاشویی: این هم مدلی دیگر از شستن است که تمام قالیشویی ها انجام نمی دهند اما اغلب برای فرش های بسیار کثیف، رنگ روشن و یا دستبافت پیشنهاد میشود.

شیوه کار هم به این شکل است که فرش ها دو مرتبه و با شامپو مخصوص فرش شسته میشوند.

اعلاشویی فرش ها چیست؟

اعلا شویی یا شستن درجه یک به سه بخش زیر دسته بندی میشود:

 • ثابت کردن رنگ: برای فرش یا قالیچه های دستباف حتما باید از شیوه اعلا شویی استفاده شود تا رنگ قالی های شما ثابت بماند و عوض نشود.
 • سفید شویی: همانگونه که از نامش مشخص است برای فرش های رنگ روشن و سفید است و از مواد مختص فرش های سفید برای شستن استفاده میشود.
 • لکه برداری: اگر فرش تان لکه ایی مانند لکه چای، لاک ناخن، قهوه، خون و … داشته باشد و درخواست لکه برداری داشته باشید، پس از دو مرتبه شستن به پاک کردن لکه با مواد به خصوص میپردازند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در فرجام

image2

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در سوهانک
پیمایش به بالا