مبل شویی مبلمان چرم در قیطریه | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

مبل شویی مبلمان چرم در قیطریه

مبل شویی مبلمان چرم در قیطریه
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث مبل شویی مبلمان چرم در قیطریه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

شویی مبلمان چرم در قیطریه

بیشتر بخوانید: مبلشویی انواع مبلمان پارچه ای

شستشوی مبلمان چرمی

راه حل های نگهداری و تمیز کردن مبلمان چرم تقریبا همیشه مورد توجه دارنده های این نوع مبلمان بوده است. به علاوه نگهداری مبلمان چرم با واکس مبلمان چرم مصنوعی یا طبیعی برای بیشتر شدن افزایش دوام، زیبایی و پیشگیری از ترک خوردن مبلمان چرم، شیوه های تمیز کردن مبل چرم هم به همان اندازه مهم هستند؛ مثل: پاک كردن خودكار از روی مبلمان چرمی، تميز كردن مبل های چرمی سفيد و پاک كردن لكه رنگ از روی آنها.

علت این کار محبوبیت مبل های چرمی‌ است. هیچ مبلی نمی‌تواند  اندازه‌ی مبل های چرم به دکوراسیون شما جلوه و شخصیتی رسمی و شیک بدهد.

همراه ما باشید تا با بهترین راه حل ها و نکته های نگهداری مبلمان چرم و تمیز کردن مبل های چرم آشنا شوید.

یکی از موارد مرتبط به خانه که همیشه ذهن خانم های خانه را درگیر خود کرده نظافت و شستشوی مبل های منزل می باشد. مبل ها همیشه در معرض آلودگی، فرسودگی و کهنگی هستند.

برخی اوقات با یک نظافت به اندازه و به جا می توانیم طول عمر و زیبایی مبل ها را بیشتر کنیم. ولی شستشوی مبلمان چرمی کار خیلی سختی نیست فقط نیاز است کمی زمان و صبوری داشته باشید.

اغلب خانم ها ترجیح می دهند برای شستن مبل هایشان از دستگاه بخار شوی استفاده کنند، ولی هر مبلی را نمی توان با دستگاه بخار شوی تمیز کرد، همانند شستشوی فرش با بخار که هر فرشی را نمیشود.

بیشتر بخوانید: دلایل مهم مبلشویی

مبل ها انواع گوناگونی دارند مثل:

 • مبلمان پارچه ای
 • مبلمان چرمی
 • مبلمان ساتن 

mobleshoei 1024x576 1

بیشتر بخوانید: شستشوی مبل چرم در مبلشویی

مشخص است که نحوه شستشو و مواد مصرفی برای شستشو برای هر نوع مبلی متفاوت می باشد.

مبل های چرمی را به هیچ وجه نباید با دستگاه بخار شوی شست چون که آب داغ چرم را خراب کرده و آن را پوسته پوسته می کند.

پس هیچ قالیشویی امکان شستشوی مبلمان چرمی را ندارد، توجه کنید اگر کارکن های یک قالیشویی به شما گفتند که مبلمان چرمی را میشورند مواظب باشید و این کار را به آن ها نسپارید.

برای شستشوی مبل چرمی از شیوه های بخصوص خودش استفاده کنید و در ادامه مقاله به نحوه شستشوی مبلمان چرمی و انواع لکه های مکرر به روی آن خواهیم پرداخت.

روش شستن مبلمان چرمی در منزل

امروزه مبلمان چرم از آنجایی که زیبایی به خصوصی به خانه ها می دهد، در خیلی از خانه های پیدا می شوند. همانطور که در اول مطالب اشاره شد:

شستشوی مبل های چرمی با دستگاه بخار شوی ممکن نیست.

تمیز کردن مبل های چرمی در مقایسه با مبل های پارچه ای خیلی راحت است. مطابق نظر کارشناسان قالیشویی شما می توانید به طور روزانه با پارچه مرطوب مبل های چرمی خود را گردگیری و تمیز کنید ولی بهتر است هر از چند وقتی دستمال پارچه ای خود را به ماده پاک کننده مخصوص چرم که اکثرا محلولی ملایم و رقیق است و در بازار پیدا میشود، آغشته کرده و به روی مبلمان چرمی خود بکشید.

اگر که میلی به خرید مایع پاک کننده چرم ندارید می توانید از محلول خانگی سرکه سفید و آب که به اندازه یکسان باهم مخلوط شده اند، استفاده کنید. توجه کنید که استفاده از مواد شیمیایی غلیظ روی چرم باعث کدر، کمرنگ شدن و آسیب زدن به چرم مبلمان می شود.

بیشتر بخوانید: شستشوی مبل راحتی در مبلشویی

درخشان کردن مبل های چرمی

همینطور اگر می خواهید مبل های چرمی تان بدرخشد:

می توانید به اندازه یک سوم سرکه سفید همراه با دو سوم روغن برزگ یا روغن کتان را با هم ترکیب کنید.

و با یک دستمال پارچه ای به روی مبل های چرمی بکشید.

این کار را بهتر است در پایان شب انجام دهید تا بعد از گذشت ساعت های طولانی روغن به روی مبلمان شما بدرخشد.

پس از گذشت این تایم مبل ها را با یک دستمال پارچه ای تمیز خشک کنید. حالا مبل شما مثل روز اول می درخشد.

لکه های شایع در رابطه با شستشوی مبلمان چرمی

چرم ها رنگ های گوناگونی دارند و شستشوی مبل های چرمی برای رنگ های گوناگون متفاوت می باشد، امکان دارد در تمیز کردن مبل های چرم شیوه ای برای یک رنگ خوب به کار آید ولی برای رنگ دیگر اینطور نباشد. بنابراین پیش از استفاده از شیوه های رایج را به روی نواحی کوچکی دور از دید تست کنید اگر کار کرد آن صحیح بود به تمیز کردن بقیه نقاط ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در تهران

Leather Upholstery Cleaning 768x480 1

نکته های مهم در رابطه با مبل چرمی

معمولا با رعایت نکته هایی می توانید به طول عمل مبل های چرمی خود بیفزایید.

به عنوان مثال مبل های چرمی خود را در برابر تابش مستقیم نور آفتاب یا نزدیکی شومینه قرار ندهید.

برای شستشوی مبل های چرمی ابداً از آب زیاد یا حلال تمیز کننده یا صابون استفاده نکنید. (حلال های قوی دارای آمونیاک هستند که رنگ مبلمان را از بین میبرند و آن را سفید می کنند.)

بهتر است لکه های ایجاد شده به روی مبل های چرمی را همین که به وجود آمدند پاک کنید زیرا با مرور زمان پاک کردن لکه کار خیلی دشواری  می شود.

برای پاک کردن لکه های روغن به روی مبل های چرمی اول لکه چربی را با پارچه خشک کنید بعد مقداری نوشابه به اندازه لکه به وجود آمده روی آن بریزید و با کمک دستمال پاک کنید.

لکه های جوهر یا خودکار را با پنبه ای که به الکل آغشته شده می توانید پاک کنید هرچقدر لکه جوهر بیشتر باشد به الکل و پنبه بیشتری نیاز دارید.

لکه های تیره و سیاهی که به روی مبل های سفید چرمی به وجود آمده اند را می توانید با خمیری که از ترکیب آب لیمو و کرم تاتاری است پاک کنید.

سپس اجازه دهید این خمیر برای مدت زمان ده دقیقه به روی لکه بماند، بعد خمیر را با پارچه ای مرطوب پاک کنید.

بیشتر بخوانید: شستشوی مبل استیل

بیشتر بخوانید: ریشه بافی فرش در تهران

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • مبل شویی مبلمان چرم در قیطریه
پیمایش به بالا