قالیشویی به روش مدرن یا سنتی | تماس با ما:02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی به روش مدرن یا سنتی

Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی به روش مدرن یا سنتی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

به روش مدرن یا سنتی

شستن فرش در منزل بهتر است یا قالیشویی؟

هیچ‌ چیزی بیشتر از یک فرش تمیز نمی‌تواند زیبایی منزل را چند برابر کند. فرش تمیز می‌تواند به مبل ها، پرده و بقیه وسایل یک‌ خانه نمای زیبایی بدهد.

ولی همه  این‌ها هنگامی رخ میدهد که فرش شما تمیز باشد. متأسفانه فرش کثیف و چرک آلود به علاوه  اینکه جلوه خانه را نامرتب نشان می‌دهد، می‌تواند زمینه حس ناخوشایندی را برای افراد خانواده ایجاد کند.

به صورت کلی شستن فرش کاری نسبتاً سخت و زمان بر به شمار میرود که از گذشته برای تمیز شدن فرش در خانه ها به شیوه سنتی انجام می‌شد؛ ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی شستشوی فرش ها در منزل خیلی راحتتر و کم‌ هزینه‌ تر از قبل شده است.

تفاوت شستشوی فرش در خانه و قالیشویی

در ابتدا باید بگوییم که: گرچه شستن فرش در خانه توسط بخارشوی، شامپو فرش، روش سنتی و استفاده از سایر مواد های پاک‌ کننده امکان پذیر است، اما شستشوی فرش در یک قالیشویی معتبر کم‌ هزینه‌تر و پربازده‌تر از هر شیوه ای است. برای ثابت کردن این موضوع و چک کردن تفاوت شستشوی  فرش در منزل و قالیشویی این قسمت از مقاله را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در الهیه

شستشوی عمیق فرش

امروزه به دلیل متراژ کم خانه‌ ها و کم بودن آب، شستشوی فرش در خانه به کمک بخارشو یا شامپو فرش مقدور است؛ ولی فراموش نکنید که بخارشوی یا شامپو فرش به هیچ وجه بافت عمیق فرش را تمیز نمی‌کنند، به این صورت که آن‌ها فقط سطح روی فرش را تمیز می‌کنند.

خشک‌ کردن فرش 

معمولاً در هنگام شستشوی فرش ها در منزل شما با یک چالش عظیم به نام خشک‌ کردن فرش روبرو هستید، چون که فرش تازه شسته شده اگر که درست خشک نشود دچار زردی می‌شود و بویی نامطبوع می‌گیرد. معمولا فرش‌ هایی که در منزل توسط هر ماده یا وسیله ای تمیز می‌شوند، احتیاج به تایم 12 الی 48 ساعته دارند که خشک شوند و در این مدت زمان برای بازدهی بیشتر هیچکس نباید روی فرش شسته شده بشینند یا قدم بزند، بنابراین برای شستن فرش در خانه این نکته ها را هم در نظر داشته باشید.

قدرت پاک‌کنندگی فرش

شستن فرش ها در منزل هنگام متناسب است که فرش لکه و آلودگی‌های کوچکی دارا باشد. به یاد داشته باشید که بخارشوی یا شامپو های فرش به هیچ وجه نمی‌توانند لکه‌ های بزرگ را از بین ببرند و برای تمیز کردن آن‌ها بهتر است از قالیشویی کمک بگیرید.

حجم آب مصرفی

اگر دغدغه کم بودن آب را دارید و می‌خواهید این سرمایه با ارزش را برای نسل بعد هم نگه‌ دارید، به شما باید تبریک گفت: چون شما با شستشوی فرش در خانه به کمک بخارشو و شامپو فرش قدم بزرگی برای صرفه‌جویی در استفاده آب برمی‌دارید. زیرا شستشوی فرش در خانه به کمک شامپو فرش و بخارشوی حجم آب مصرفی را به حداقل می‌رساند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در فرجام

علت زرد شدن فرش پس از شستشو

یکی از چالش‌ هایی که همیشه بعد از شستن فرش در منزل وجود دارد امکان زرد شدن فرش است. به صورت کلی زرد شدن فرش بعد از شستشو می‌تواند بر اثر رطوبت اضافه باشد که در عمق فرش باقی‌ مانده‌اند. هنگامی که فرش بسیار خیس، به خوبی خشک نشود روی آن لکه‌ های زرد و قهوه‌ای را میتوان مشاهده کرد. اغلب فرش‌ هایی که لکه‌ های زرد و بوی بدی دارند می‌تواند کلافه کننده باشد؛ ولی این تنها یک علت شایع  و قطعی زرد شدن فرش به شمار می آید. برای شناخت سایر علت های زرد شدن فرش تازه شسته شده با ما همراه باشید.

لکه‌های روزانه فرش

بعد از شستشوی فرش در خانه امکان دارد بر اثر عامل هایی مانند گرد و غبار، آلودگی، زباله‌ها و یا ادرار لکه‌ های زردی روی فرش پیدا شوند که دلیل آن هم معلوم است. در این چنین موقعیت هایی بهتر است بعد از دیدن هر نوع لکه کوچک یا بزرگ فرش در سریعترین وقت به طریقه های گوناگون شسته شود.

مواد شیمیایی

برخی اوقات پس از شستشوی فرش در خانه می‌توان لکه‌های زردی را دید که حاصل از واکنش الیاف فرش بر اثر مواد شیمیایی باشند که برای شستشوی فرش از آن‌ ها استفاده کردید. به صورت کلی مواد شوینده بیش از اندازه قلیایی می‌توانند باعث ایجاد لکه‌ های زرد روی فرش شوند.

اکسیداسیون عکس

اکسیداسیون عکس هنگامی رخ میدهد که فرش بیش از اندازه در برابر نور خورشید یا در اطراف بخار های هوا قرار بگیرد. وقتی که فرش بعد از شستشو برای مدت زیادی در مقابل آفتاب قرار بگیرد، الیاف آن تحلیل میرود و نازک می‌شود. تحلیل الیاف فرش می‌تواند سبب ایجاد زمینه ای برای لکه و یا محو شدن رنگ‌ های فرش را به وجود آورد.

عامل های محیطی

در بعضی موارد هم استفاده از پولیش مبلمان، حشره‌ کش‌ ها، سفیدکننده های خانگی و کود های گیاهی می‌توانند بنزوئیل پراکسید را پدید آورند که این ماده می‌تواند سبب ایجاد لکه‌ های نارنجی و زرد روی فرش ها شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی گلیم فرش در گاندی

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن در محیط بعداز شستشوی فرش در منزل به دلیل مرطوب بودن فرش، بستر ایجاد لکه‌ های زرد دائمی را به وجود خواهد آورد که متأسفانه از بین بردن لکه‌های حاصل شده از نیکوتین سیگار کاری بسیار چالش‌ برانگیز و دشوار است که می‌تواند در نتیجه باعث خراب شدن الیاف فرش شود.

جمع‌بندی

اگر هنوز بین شستشوی فرش در منزل و قالیشویی شک دارید، بهتر است دوباره همه موضوع هایی را که در این مقاله به آن‌ ها اشاره شد، از جمله قدرت پاک‌کنندگی، ماندگاری، قیمت و… را مورد بررسی قرار دهید.

به صورت کلی هر یک از شیوه های شستشوی فرش در خانه یا قالیشویی دارای مزیت ها و عیب های مختص به خود هستند که چک کردن این موضوع خارج از هدف های این مقاله است.

556693 444

بیشتر بخوانید: قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی به روش مدرن یا سنتی
پیمایش به بالا