قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی | 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی

قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

فرش های فانتزی در فردوسی 1

شیوه شستن فرش فانتزی

فرش های ماشینی یکی از انواع فرش ها میان فرش های دیگر می باشد و از این مدل فرش معمولا در اتاق خواب ها یا آشپرخانه ها استفاده میشود.

یشتر بخوانید: مبلشویی انواع مبل در جماران

شستشو فرش های فانتزی به شیوه های گوناگون انجام می شود که به شرح زیر:

 • شستن فرش های فانتزی در قالیشویی

بهترین شیوه برای شستن فرش های فانتزی فرستادن آن به قالیشویی می باشد تا فرش با دستگاه مخصوص این کار شستشو داده شود و حالت قبلی خود را از دست ندهد.

فرش فانتزی با بقیه فرش ها تفاوت هایی دارد و جنس و کیفیت آن با فرش های ماشینی و دستبافت تفاوت خیلی زیادی دارد.

 • شستن فرش های فانتزی در خانه 

یکی از شیوه های شستن فرش های فانتزی، شستن آن ها در خانه است. فرش های فانتزی از رنگ های شاد و دلباز بافیده شده اند و برای شستن آن ها در خانه باید از شوینده های مخصوصی استفاده کنید که به رنگ فرش صدمه وارد نمی کند و مثل روز اول خود زیبا و براق شود.

شستشوی فرش های فانتزی باید آرام و با حوصله انجام گیرد تا فرش طرح خود را از دست ندهد. بعضی از فرش های فانتزی دارای طرح برجسته هستند و شستن آن ها باید به صورتی انجام گیرد که طرح های روش فرش دچار آسیب دیدگی  نشود و همانند روز اول شکل و طرح خود را حفظ کند.
در قالیشویی ها شستن فرش های فانتزی با شوینده های مخصوصی انجام می شود.

 شوینده ها میزان آنزیم ها و سفید کننده هایشان با هم متغیر است و اگر فرش مقاومت مورد نیاز برای شستشو با مواد شوینده ی قوی را داشته باشد شستشو میشود.

به علت این که اگر فرش مقاومت لازم نداشته باشد به سادگی دچار آسیب دیدگی و پوسیدگی می شود که کاربرد خود را از دست می دهد.

فرش های فانتزی جلوه خود را با طرح خود نمایش میدهند و به همین علت در قالیشویی ها برای شستن فرش های فانتزی توجه و دقت بسیاری می شود.

یشتر بخوانید: نحوه مراقبت از فرش بعد از قالیشویی

شستن انواع فرش های فانتزی

شستن فرش های فانتزی بهتر است که به نحو درست و توسط متخصص این کار انجام شود تا فرش در هنگام شستشو و بعد از شستشو مشکلیی نداشته باشد.
اگر تصمیم به شستن فرش های فانتزی خود در خانه را گرفته اید، بهتر است فرشتان را در مکانی باز و تقریبا شیب دار برای شستشو قرار دهید و از پهن کردن فرش در فضا های آلوده و خاکی پیشگیری کنید.

به علت این که پشت فرش به سادگی بعد از شستشو دچار لک هایی می شود و از بین بردن آن ها به دشواری انجام می شود. یکی از شیوه هایی که می توانید فرش فانتزی خود را تمیز کنید، شستن آن ها با شامپو فرش است.

شامپو فرش یکی از شوینده هایی است که می توانید فرش را به درستی تمیز کنید.

برای تمیز نمودن فرش های  فانتزی با شامپو فرش بهتر است که از فرچه های نرم استفاده کنید و بعد از تمیز کردن فرش با شامپو فرش روی فرش را به صورت کامل خشک کنید تا پوسیده نشود.
شامپو فرش ها، فرش را کاملا تمیز می کند و اگر لکه هایی در سطوح فرش دستباف وجود داشته باشد با شامپو فرش با سادگی از بین می رود.

شامپو فرش از دسته شوینده های ملایم است و تمیز کردن فرش با آن سبب زبری سطوح فرش نمی شود.

۲- یکی دیگر از مواد هایی که می توانید همراه با آب فرش های فانتزی را شستشو دهید، پودر صابون است. پودر های صابون مثل شامپو فرش ها شوینده ای ملایم است و صدمه ای به فرش وارد نمی کند.

پودر های صابون در انواع بو ها وجود دارند و بعد از شستشو، فرش فانتزی بوی خوبی می گیرد و از بوی بد و نا مطبوع پیشگیری می کند.
شستشوی فرش های فانتزی به شیوه های گوناگونی انجام می شود. اشخاص طبق شرایط محیطی و زیستی خود نحوه شستشو را انتخاب می کنند.

برای مثال در منطقه های شمالی کشور که همیشه باران است اشخاص این منطقه ها شستن فرش هایشان را به قالیشویی ها می سپارند تا فرش ها در قالیشویی به صورت کاملا خشک شود و پوسیده نشوند.

یشتر بخوانید: بید زدایی فرش در فردیس

f197fc732c7a47fa9bff1f0d3593931e

چند راه حل برای شستشوی فرش های فانتزی در خانه

بعضی شستشو فرش های فانتزی خود را در خانه انجام می دهند برای شستن فرش های فانتزی در خانه چند راه حل پیشنهاد می شود.

۱- یکی از راه حل هایی که برای شستن فرش های فانتزی در خانه پیشنهاد می شود این است که پیش از شستشو فرش را به صورت کامل جارو کنید تا گرد و خاک هایی که روی و در سطح فرش قرار دارند کامل از بین برود تا برای شستن آماده شود.

گرد و خاک در فرش باعث می شود که فرش به شکل عمق شسته نشود و بعد از شستشو در سطح فرش لکه هایی به وجود آید.

۲- برای شستن فرش ها در خانه از شوینده های ملایم استفاده کنید و از شوینده های قوی پیشگیری کنید به علت این که اطلاعات و آگاهی های کافی را ندارید و امکان دارد در هنگام شستن برای فرش مشکل هایی ایجاد کنید.

اگر فرش ها با شوینده قوی و اسیدی شسته شوند به آسانی ساییده می شوند و هنگامی که فرش را پهن می کنید در بعضی از نقطه های فرش فرورفتگی هایی به وجود می آید که جلوه فرش را از بین می برد.

یشتر بخوانید: مبلشویی انواع مبلمان پارچه ای

۳- برای شستن فرش از فرچه یا اسفنج استفاده کنید و فرش را با فشار متناسب شستشو  دهید و از وارد کردن فشار زیاد به فرش جلوگیری کنید تا تار و پود های فرش مقاومت خود را از دست ندهد و گره های پشت فرش ها شل نشوند.

۴- برای خشک کردن فرش از پهن کردن فرش روی نرده ها پیشگیری کنید به علت این که فرش تا می‌خورد و امکان دارد دچار شکستگی شود.

بعد از اتمام آبگیری و آبکشی فرش را لول کنید و به طور شیبدار قرار دهید تا آب اضافه آن کامل از سطح فرش خارج شود.

graymodern v10 4

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی

پیمایش به بالا