قالیشویی گلیم فرش در گاندی | 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی گلیم فرش در گاندی

Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی گلیم فرش در گاندی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

گلیم فرش در گاندی 1

نحوه شستن گلیم فرش

شاید تا کنون از گلیم های مختلف استفاده نموده باشید و یا نمونه هایی از آن را در بازار دیده باشید و یا اینکه لمس کرده اید. در ساختار گلیم ها برعکس قالی و فرش ها، هیچ گره و پرزی نیست و اغلب برای ساخت آن از پشم و موی حیوان استفاده میشود.
گلیم بافی یکی از ارزشمند ترین کار های هنری در کشور ما محوسب میشود و در قسمت های گوناگونی از آن بافت گلیم، رواج زیادی دارد. بیشتر گلیم ها از مقاومت بالایی روبرو هستند و به سادگی خراب نمی‌شوند، ولی اگر در زمان شست شو و نگهداری از آن ها مراقبت های کافی نداشته باشید؛ ساختار آن به صورت کامل از هم میپاشد.

برای شستن گلیم، اول نیاز است بستری متناسب برای این کار را در نظر بگیرید، وقتی که شما گلیم را برای شست شو رو یک سطوح صاف می گذارید آب به درستی از آن رد نمیشود و شست و شو  درست انجام نخواهد شد.

استفاده از یک شوینده متناسب نقش خیلی مهمی در شست شوی گلیم ایفا خواهد کرد. به عنوان مثال توصیه می‌شود برای شستن گلیم از یک صابون با کیفیت استفاده کنید.

صابون های گیاهی گزینه خوبی در این حیطه برای شما خواهند بود. همینطور شما می توانید از انواع شامپوهای طبیعی هم کمک بگیرید. مصرف شوینده هایی مانند پودر لباسشویی، مایع دستشویی و یا ظرفشویی گزینه خوبی در این فرآیند نخواهد بود.

یشتر بخوانید: نحوه صحیح تا زدن فرش ماشینی

راهنمای شستن گلیم فرش

بعد از قرار دادن گلیم در یک فضای متناسب، اول باید آن را کامل با آب خیس کنید. توجه کنید که رطوبت لازم به همه بخش گلیم رسیده باشد؛ بعد از آن می توانید شوینده را روی براش ریخته و با استفاده از آن بخش های گوناگون گلیم فرشتان را بشویید.

اگر از صابون استفاده می‌کنید می‌توانید به شکل مستقیم صابون را روی گلیم بکشید. برای شستن گلیم از فرچه و یا اسکاج های زبر استفاده نکنید؛ چون الیاف آن صدمه خواهد دید. گزینه بعدی، برای پیشگیری از ایجاد صدمه به گلیم، شستشوی موکت در قالیشویی و همینطور گلیم فرش در قالیشویی می باشد.
بعد از این که تمام بخش های گلیم خود را شستید، به صورت کامل آن را آبکشی کنید.

توجه کنید که مواد شوینده کامل از گلیم فرش شما خارج شده باشد؛ به غیر این صورت با مرور زمان گلیم ساختاری سفت و محکم پیدا خواهد کرد. برای نتیجه نهایی بهتر در این حیطه می‌توانید آب کشی را در طول چند مرحله انجام دهید.

آخرین مرحله خشک‌ کردن گلیم فرش می باشد. شما نباید برای خشک کردن گلیم آن را در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید چون قسمت بزرگی از رنگ آن از بین می رود.

برای خشک نمودن آن می توانید گلیم فرش خود را در برابر باد ابزار سرمایشی مانند کولر و پنکه قرار دهید.

همینطور با قرار دادن آن در سایه هم خشک خواهد شد. برای خشک نمودن تابلو فرش های گلیمی، می توانید آن ها را روی بعضی از بخش های خانه خود مثل کمد، کابینت و اوپن قرار دهید.
اگر گلیم شما گرد و غبار زیادی دارد، بهتر از پیش از شستن اول گرد و غبار را از آن خارج کنید. در این جهت می‌توانید آن را جارو بکشید و یا با قرار دادن آن روی یک طناب و استفاده از چوب یا چماق به آن ضربه وارد کنید.

نگهداری از گلیم فرش

اگر قصد خرید و یا استفاده از گلیم فرش را دارید، باید مراقبت های بخصوص را در این زمینه به کار بگیرید. در این قسمت شما می توانید با استفاده از نکته های زیر عمر گلیم خود را بیشتر کنید.
نخست سعی کنید گلیم خود را در مقابل نور خورشید قرار ندهید. قرار گرفتن گلیم برای مدت طولانی و به صورت دائم در این محیط ساختار آن را خراب می سازد.

در اغلب مواقع شما می توانید نظافت و شستن گلیم خود را در خانه انجام دهید. بنابراین استفاده از خدمات قالیشویی در شستن گلیم، اجباری نمیباشد.

یشتر بخوانید: شستشو قالی در محل با دستگاه

1668154664 95776

باید ها و نباید های شستن گلیم فرش

نکته اول و مهم در زمان نگهداری و شستن گلیم، انتخاب آن می باشد. در واقع شما باید گلیم فرش خود را با توجه به ساختار خانه خود و محل استفاده از آن فراهم کنید.

یشتر بخوانید: چطور از شر بید فرش راحت شویم؟

شیوه شستن گلیم دستباف

شیوه شستشوی گلیم ها مختلف است و می توان نسبت به شرایط نحوه شستن گلیم ها را معلوم کرد. شیوه شستشو گلیم  فرش به نحو زیر می باشد.

۱- شستشو گلیم به شکل سنتی

یکی از شیوه های شستشوی گلیم فرش ها به شکل سنتی می باشد که در این شیوه فرش ها را می توان در حیاط یا بالا پشت بام شست و بعد از آبگیری به روی نرده ها پهن کرد تا کاملا خشک شوند. این شیوه امکان دارد که سبب شکسته شدن گلیم شود و هنگامی که گلیم را پهن می کنید سطح گلیم چرک دیده شود و برای بر طرف کردن چروکیدگی باید به اتوکشی گلیم فرش اقدام  کنید.

۲- شستشو گلیم ها به شکل ماشینی

برای شستن گلیم فرش ها به شکل ماشینی باید به قالیشویی ها مراجعه کنید. در قالیشویی های معتبر برای شستشو دادن  گلیم ها از دستگاه های مکانیزه استفاده می شود و همهم مرحله های شستشوی گلیم فرش با کمک دستگاه ها انجام می شود.
خشک کردن گلیم فرش ها در قالیشویی توسط دستگاه های بخار یا خشک کن انجام می شود و فرش در زمان خیلی کمی کاملا خشک و از هر گونه نم و رطوبت پاک می شود. گلیم ها بعد از خشک شدن در دستگاه بخار کاملا صاف و یک دست می شود و هیچگونه اثری از چروکیدگی به روی گلیم دیده نمی شود.

۳- استفاده از شامپو فرش ها

یکی از شیوه های تمیز کردن سطح گلیم ها استفاده کردن از شامپو فرش می باشد.

برای تمیز نمودن گلیم ها با شامپو فرش می توانیم از شامپو فرش های بازاری یا دست ساز استفاده کنیم و سطح گلیم را به صورت کامل تمیز کرد‌. این شیوه هم گلیم فرش را تمیز می کند اما شستن گلیم فرش باعث بهتر تمیز شدن گلیم می شود.

یشتر بخوانید: ترمیم قالی در قالیشویی

89

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در تجریش
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی گلیم فرش در گاندی
پیمایش به بالا