قالیشویی فرش دستبافت در ازگل | تماس:02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی فرش دستبافت در ازگل

قالیشویی فرش دستبافت در ازگل
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی فرش دستبافت در ازگل می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

فرش دستبافت در ازگل 1

قالیشویی فرش دستبافت در ازگل

فرش دستباف، سبک مشترک فرش هایی هستند که از کشورهایی مثل ایران، چین و هند آغاز شدند.

این فرش ها برای رنگ های بسیار و طرح های به خصوصی شناخته شده اند و می توانند در خانه هزاران خانواده در تمام جهان پیدا شوند.

فرش دستبافت در طرح های مختلف و انواع گوناگون و معمولا از موادی مثل پشم یا پنبه تولید شده است، ولی همینطور می تواند از چیزهایی مانند ابریشم یا مواد مصنوعی تولید شده باشد.

افزودن یکی از این فرش ها به منزل خود می تواند زیبایی و لطافت را به منزل شما دنبال داشته باشد، ولی همانند خیلی از فرش ها ، آنها هم در مقابل کثیفی و لکه هستند.

خوشبختانه، اگر شما از ترفند های متناسب برای تمیز کردن و محافظت از فرش خود استفاده کنید، می توانید فرش خود را برای مدت زمان طولانی سالم و مانند روز اول نگه دارید.

البته به علت اینکه این فرش ها بیشتر گران بها هستند به همین علت ریسک پاک کردن یا شستشوی آنها خیلی بالاست و بهتر است از اشخاص ماهر برای این کار کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در سوهانک

نحوه شستشوی فرش دستبافت

همانگونه که قبلتر گفتیم این کار با توجه به مبلغ این فرش ها با ریسک خرابی و بهم خوردگی رنگ فرش همراه است.

در هر صورت اگر خودتان تصمیم گرفته اید که کار شستشو را انجام دهید ما در قالیشویی مهر و ماه به طور خلاصه کارهایی که باید انجام دهید را برای شما توضیح می دهیم.

توجه کنید که تجربه و مهارت شرط اول این کار می باشد و ما هیچ مسئولیتی در مقابل مشکل های احتمالی برای فرش هایی که خودتان شسته اید را تقبل نمیکنیم.

422c13693d57577c102a644fb979bcd1a656aef3 1645216739

تست فرش دستباف قبل از شستشو

بعضی از فرش ها دارای رنگ ثابتی هستند و هنگامی که مرطوب می شوند به اصطلاحی خونریزی نمی کنند، در حالی که شاید خیلی از فرش های دستبافت اینطور نباشند.

اگر فرش شما برچسب اطلاعات زیر خودش دارد و آنجا نوشته شده که فقط به شیوه خشک تمیز شود، بنابراین دارای رنگ ثابتی نیست و نباید با آب شسته شود.

اگر میخواهید تست کنید که فرش شما به آب حساسیت نشان میدهد یا نه می توانید کمی آب که دمای آن به اندازه دمای اتاق می باشد را به روی بخش کمی از فرش بریزید و بعد توسط پارچه سفیدی روی آن فشار دهید.

اگر اثری از رنگ روی پارچه پدیدار شد پس نتیجه می گیریم که فرش شما برای شستن با آب متناسب نیست.
در شرایطی که تست بدون مشکل انجام شد دقت کنید که برای شستن فرش به هیچ عنوان از شوینده های شیمیایی استفاده نکنید.
اگر شما عمیقا احتیاج دارید که فرش خود را بشویید توصیه می شود فرشتان را به یک شرکت قالیشویی حرفه ای بسپارید و از خراب شدن فرش دستباف خود نگرانی نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در وحدت اسلامی

7 مرحله های شستن فرش دستباف

1- پاکسازی هر دو سمت فرش

فرش دستباف خود را به خارج از خانه به جایی که کاملا تمیز و صاف باشد انتقال دهید. توسط جارو اول قسمت روی فرش و بعد پشت فرش را کاملا جارو بکشید تا کامل پاک شود.

برای مطمعن شدن فرش را چندین بار بتکانید تا خاک و کرک های درون الیاف آن خارج شوند.

برای پاک کردن بهتر می توانید از جاروبرقی هم استفاده کنید.

2- استفاده از یک شلنگ و اسپری کردن روی فرش با آب سرد

در این مرحله سمت روی فرش دستباف را خیس کرده و بعد برگردانید و پشت آن را هم  کامل خیس کنید. خیس کردن فرش را تا زمانی ادامه دهید که همه قسمت های  فرش تماما با آب سرد خیس و اشباع شده باشد.

3- سطل پر شده با آب سرد و صابون مایع ملایم

شما می توانید از مواد شوینده ملایم یا مایع ظرفشویی برای تمیز کردن فرش دستبافت خود استفاده کنید.

یک سطل را با آب سرد و سه قاشق مایع تمیز کننده ملایم ترکیب کنید.
همچنین شما می توانید از یک شامپو ملایم برای شستن فرش دستباف که از پشم ساخته شده هم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در مولوی

4- تست محلول بدست آمده با تمیز کردن قسمت کوچکی از فرش

شما می توانید توسط یک قلموی بلند یا یک اسفنج نرم برای تمیز کردن فرش دستبافت خود استفاده کنید.

اسفنج و یا قلموی خود را به محلول آب و صابون بدست آمده کامل آغشته کرده و بخشی از فرش خود را با آن تمیز کنید.

برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا نتیجه اثرگذاری محلول شستشوی فرش را ببینید.

اگر این محلول سبب تغییر رنگ فرش یا بهم خوردگی رنگ در آن شد شستن را سریعا متوقف کرده و با یک قالیشویی مجاز که مورد اعتماد شما باشد. تماس برقرار کنید.

قالیشویی مهر و ماه درباره پرسنل و دستگاه هایی که مختص شستشوی فرش دستباف هستند ضمانت می دهد که هیچ اشکالی برای فرش های شما پیش نخواهد آمد.

اگر پس از ۱۰ دقیقه ایرادی را در فرش مشاهده نکردید مرحله بعدی شستن فرش را شروع کنید.

5- تمیز کردن قسمت های دیگر فرش

اسفنج را به مایع شوینده بزنید و به آرامی و در سمت خواب پرزهای فرش بکشید.

این کار را تا جایی که همه سطح فرش را کف شوینده به طور کامل پوشاند ادامه دهید.

دقت کنید که به علت حساسیت زیاد این مدل فرش ها مراحل بالا را کاملا با آرامش و عاری از هیچ فشاری اضافه ای به الیاف فرش انجام دهید.

6- آب کشی بوسیله شلنگ آب سرد

در این مرحله توسط شلنگ آب سرد و به شکل اسپری (دقت کنید نباید با فشار مستقیم آبکشی کنید.) یک سمت فرش را کامل تمیز و آبکشی کنید.

بعد فرش را به پشت برگردانید و به روش پیشین همه آن را بشویید و آبکشی کنید.

7- خشک نمودن فرش دستباف به صورت کامل

فرش مرطوب با گذشت زمان می تواند باعث تولید کپک و بوی بد شود. به همین علت پس از شستشو خیلی مهم است که شما اجازه دهید فرش کامل خشک شود.

پس از اینکه دو سمت فرش را کاملا با آب سرد شستشو و آبکشی کردید، اجازه دهید در همان حالت آب آن کشیده شود و بعد اقدام به خشک کردن آن کنید.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در بهار شمالی

deep carpet cleaning Bury1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در سوهانک
پیمایش به بالا