قالیشویی در قزوین | قالیشویی مهر و ماه -02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در قزوین

قالیشویی در قزوین
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در قزوین می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در قزوین

مرحله های شستشوی فرش ها در قالیشویی در قزوین

فرش های دستبافت

در منزل های ایرانی فرش دستبافت یکی از با ارزش ترین لوازم خانه به شمار می آید و به همین علت مراقبت از فرش دستبافت برای تمام ما ایرانی ها خیلی با ارزش است.

امروزه با بالا رفتن قیمت فرش دستبافت باید سعی کنید تا از هر نوع صدمه رسیدن به فرش خود جدا پیشگیری کنید.

در مواقعی که از فرش خود استفاده نکنید و از نظر شما فرشتان کثیف نشده باشد، ولی گرد و خاک، دوده های موجود در هوای تهران وارد فرش شما خواهند شد و رنگ و روی فرش شما را کدر میکند و حتما باید به شستن فرش خود اقدام کنید.

اگر که اقدام به شستن فرش های دستبافت خود نکنید، این گرد و خاک و دوده ها به بافت فرش شما وارد خواهند شد و سبب می شوند که رنگ فرش شما برای همیشه کدر شود.

در صورتی که اصلا احتیاج به هر یک از فرش های خود ندارید و از آن استفاده ای نمی کنید، باید آن را درون کیسه های بزرگ یا به هر طوری که میتوانید فرش را از نزدیکی با هوا محفوظ کنید.

 بیشتر بخوانید: شیرازه دوزی فرش ماشینی

در چه زمان هایی اقدام به شستشوی فرش در قالیشویی کنیم؟

شستشوی فرش به شکل سالیانه سبب می شود تا فرش شما از هر آسیبی حفظ شود.

همینطور که می دانید قالیشویی در تهران به اندازه های زیادی وجود دارد و شما باید برای انتخاب یک قالیشویی عالی در تهران وقت بگذارید.

می توانید با مراجعه به سایت قالیشویی ها و تماس های تلفنی با قالیشویی ها  خدمات شستن فرش دستبافن و همچنین قیمت شستشوی فرش دستبافت را تا حدودی بدست آورید و با مقایسه آنها به فرستادن فرش خود برای شستشو اقدام کنید.

توجه داشته باشید قیمت شستن فرش دستبافت از هزینه شستن فرش های ماشینی به دفعات بالاتر است و به علت اینکه تهران بزرگترین کلان شهر است هزینه های مرتبطت با شستشوی فرش در تهران از شهرستان ها کمی بالاتر است.

خدمات شستشوی فرش های دستبافت

باید این را بدانید که شستن فرش های دستبافت با ظریف کاری بیشتری انجام خواهد شد اما به طور کلی همه خدمات شستشوی فرش دستبافت را می توان به چند مرحله زیر دسته بندی کرد:

 1. پاک کردن گرد و خاک از فرش دستبافت
 2. شستن فرش ها با استفاده از موارد شوینده
 3. آب کشی فرش های دستبافت
 4. آبگیری فرش های دستبافت
 5. خشک کردن فرش های دستبافت
 6. حمل و نقل فرش ها

باید گفت که مرحله های فوق برای فرش هایی است که پوسیدگی و پارگی ندارند و  در شرایطی که فرش ها شامل پارگی یا پوسیده بودن باشد باید اول فرش تعمیرات و اصلاح شود و بعد به شستن آن ها اقدام خواهیم کرد.

توسط ماشین های حمل فرش یک کارشناس فرش هم فرستاده میشود تا پیش از تحویل فرش آن را بررسی کند.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در گلابدره تهران

کردن فرش دستباف

مرحله شستشوی فرش ها در قالیشویی

پاک کردن گرد و خاک از فرش ها:

این مرحله که شستشوی فرش دستبافت شما را شروع می کند پاک کردن گرد وخاک توسط دستگاه خاک گیر است.

با این کار همه گرد و خاک که به فرش نفوذ کرده اند خارج خواهند شد.

یک ساعت برای گرد گیری کلی فرش زمان لازم است. اما اگر فرش کوچک باشد این زمان به دفعات کمتر خواهد شد.

شستشوی فرش ها توسط مواد شوینده:

پس از اینکه فرش به طور کامل از هر نوع گرد و خاکی پاک شد، فرش به مرحله دوم وارد خواهد شد.

در این مرحله اول فرش ها را خیس کرده و بعد از آن مواد شوینده مختص فرش که با توجه به جنس و الیاف فرش ها امکان دارد از شوینده های متفاوتی استفاده شود به آن اضافه خواهد شد.

و در آخر دستگاه شست و شو روی فرش ها حرکت میکنند و استارت شستشوی فرش ها زده میشود با این عمل بخش های قمت های تیره و چرک پاک شده و فرش کاملا پاک خواهد شد.

این مرحله تقریبا برای هر فرش میان یک الی سه ساعت زمان خواهد برد ( ابعاد فرش ها در مدت زمان کار شستشو موثر است).

بیشتر بخوانید: نحوه مراقبت از فرش بعد از قالیشویی

آب کشی فرش ها:

بعد از اینکه فرش ها به طور کامل با مواد شوینده شسته شدند به مرحله بعد یعنی آب کشی فرش می رسیم که توسط دوش های پخش کننده آب همه فرش کاملا آب کشی خواهد شد به نحوی که درون فرش هیچ ماده شوینده ای باقی نماند.

این کار دو دفعه انجام خواهد شد تا تمیزی فرش به نحوه کامل ضمانت شود.

آبگیری فرش ها:

آبگیری یکی از مرحله های مهم امر شستشوی فرش ها است زیرا اگر آب برای تایم زیادی داخل فرش ها باقی بماند موجب پوسیدگی فرش ها می شود.

دستگاه مخصوص آبگیری برای سریعتر انجام شدن کار آبگیری استفاده میشود.

شیوه کار کردن به این صورت است که فرش را باید لوله کرد و درون دستگاه قرار داد و بعد از آن دستگاه با چرخیدن و نیروی گریز از مرکز سبب می شود که آب های درون فرش ها از آن خارج شود.

بعد از آن فرش ها از دستگاه خارج خواهند شد و به مرحله خشک کردن انتقال داده می شود.

 خشک کردن فرش ها:

خشک کردن فرش به این شکل صورت میگیرد که فرش ها به حالت پشت و رو به نور خورشید آویزان خواهند شد تا در برابر نور آفتاب ضد عفونی شوند و بوی بد ناشی از رطوبت خارج شود.

آماده کردن و فرستادن فرش برای مشتری:

فرش ها در یک نایلکس پیچیده میشوند و به مامور های مخصوص حمل و نقل تحویل داده تا فرش تحویل مشتری ها داده شود.

توجه داشته باشید که امکان دارد مرحله های شستشوی فرش در قالیشویی های هر شهری متغیر باشد اما به صورت کلی همه مرحله هایی که برای شما شرح دادیم باید انجام شود.

ولی امکان دارد در برخی از مواقع به جای دستگاه از حالت دستی استفاده شود و یا بلعکس.

باید گفت که استفاده از دستگاه یا استفاده نکردن از آن به هیچ وجه مزایایی ندارد و بیشتر کیفیت شستن فرش به قالیشویی بستگی دارد.

 بیشتر بخوانید: مبلشویی انواع مبل در جماران

washing silk carpets

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • مبل شویی مبلمان چرم در قیطریه
پیمایش به بالا