قالیشویی در چیتگر شمالی | قالیشویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در چیتگر شمالی

قالیشویی در چیتگر شمالی
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در چیتگر شمالی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در چیتگر شمالی 1

قالیشویی در چیتگر شمالی

امروزه با توجه به عوض شدن سبک زندگی ما از قدیم تا به الان، شستشوی فرش ها و قالی ها در خانه ها دیگر کار آسانی نیست.

نبود حیاط در منازل، ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و شیوه های مختلف شستن فرش ها این کار را در منزل ها دشوار تر کرده است.

بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل استفاده از خدمات قالیشویی با اعتبار است.

قالیشویی ها با بروز ترین امکانات و دستگاه ها و نیرو های متخصص بهترین خدمات را برای شستشوی فرش ها، قالی ها و انواع موکت ها و مبلمان به شما ارائه می‌دهند.

ولی این موضوع که مرحله های شستن فرش در قالیشویی به چه صورت است، تعداد زیادی را نگران میکند و بعضی افراد به همین علت برای تحویل  فرش خود به قالیشویی دچار شک و تردید هستند.

هدف ما از این مطالب آشنایی شما با مرحله های شستشوی فرش و به چه صورت انجام شدن آن است. اگر شما هم این تصمیم را گرفته اید پس تا پایان این مطالب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در قزوین

مرحله های شستشوی فرش در قالیشویی ها:

شستن انواع فرش در قالیشویی ها مطابق اصول مخصوص خود انجام میشود و شیوه شستشو هم تا حد بسیاری به مدل فرش ها بستگی دارد.

قالیشویی های با اعتبار معمولا نیرو های متخصص در کار را استخدام میکنند و به همین دلیل فرش های شما با کمترین صدمه در قالیشویی ها شسته می‌شوند.

مرحله های شستن فرش در قالیشویی به صورت زیر می‌باشد:

1) گرفتن غبار از فرش 

در قالیشویی ها در اولین مرحله، غبار روبی از فرش ها انجام می‌شود. در زمان قدیم و یا افرادی که در خانه ها شستشوی فرش را انجام می‌دهند این مرحله را با چماق به فرش ضربه میزدند که امکان اینکه الیاف فرش آسیب ببیند وجود دارد و اگر که فرش ها کهنه و ضعیف باشند پاره هم می‌شود، در مواقعی که در قالیشویی ها این کار را به واسطه دستگاه های ویژه انجام میشود و پایینترین صدمه به فرش ها وارد می‌شود.

کار غبار روبی از فرش ها پیش کسانی که آلرژی و یا حساسیت دارند توصیه نمی‌شود و این امر بهتر است قبل از خیس شدن فرش ها انجام شود.

در قالیشویی های مورد اعتماد قبل از کار غبار روبی، فرش ها و ایراد های داخل  آنها بازرسی شده و با توجه به آنها، این امر بوسیله دستگاه های بخصوصی انجام می‌شود.

Carpet washing steps

2) مرحله شستن فرش ها در قالیشویی 

مرحله بعدی یکی از مراحل قالیشویی، شستشوی فرش ها است که مرحله‌ی حائز اهمیتی است و حساسیت زیادی دارد.

قالیشویی های مورد اعتماد به درستی می‌دانند که برای شستن انواع فرش ها چه شیوه ای دنبال کنند، مثلا شستشوی فرش های ماشینی با فرش دستبافت تفاوت های زیادی دارد و طرز انجام هر کدام تفاوتی دارد و رعایت این مسئله بر عهده‌ قالیشویی است.

فرش های دستبافت دارای بافت ابریشمی و نرمی هستند و اگر که با روش های مرتبط آن شسته نشود، به هم خوردن رنگ ها و صدمه به فرش بسیار ممکن است.

کسانی که در منزل فرش ها را می‌شویند بعد از گذشت مدتی آسیب و زرد شدن ریشه های فرش های خود را میبینند، دلیل این موضوع استفاده از مواد شوینده‌ی بی کیفیت است.

این مشکل ها در قالیشویی ها به خاطر استفاده از مواد شوینده‌ی مرغوب و مخصوص شستشوی فرش ها با دستگاه به هیچ وجه اتفاق نمی افتد و بافت فرش ها در آخر شستشو سالم می‌مانند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در بخارست

3) آبکشی کردن فرش ها در قالیشویی

یکی از مرحله‌ های شستشوی فرش در قالیشویی به صورت کامل، مرحله آبکشی کردن فرش است. آبکشی فرش در قالیشویی ها با فشار آب انجام میگیرد.

این مرحله با قرار گرفتن فرش ها در دستگاهی مشابه با سانتریفیوژ طی می‌شود.

دستگاه های آبکشی استوانه ای شکل هستند و فرش ها داخل آن تحت فشار قرار میگیرد و آبکشی انجام میشود.

4) خشک کردن

مرحله‌ آخر در قالیشویی، خشک کردن است. در شیوه سنتی و آنهایی که در خانه اقدام به شستن فرش ها می‌کردند این شیوه را با پهن کردن فرش ها در هوای آزاد انجام میدادند که عیب های زیادی داشت؛ که در فصل های سرد سال خشک کردن فرش ها در این شیوه به زمان زیادی نیاز داشتند.

همینطور اگر فرش ها در محیط بیرون از خانه برای مدت زیادی می ماندند، احتمال اینکه جانوران و حشرات مزاحم به داخل فرش نفوذ کنند و به همراه فرش وارد خانه شوند وجود داشت و آخرین عیب، قرار گرفتن فرش ها در هوای باز و روبروی نور خورشید برای زمان زیاد باعث پوسیدگی و صدمه رسیدن به تار و پود فرش می‌شد.

قالیشویی های با اعتبار برای کار خشک کردن فرش ها هم دستگاه های مجهز و پیشرفته ای دارند.

فرش ها در دستگاه های خشک کن و یا گرمخانه های قالیشویی ها، با بیشترین سرعت در زمان ممکن و با کمترین صدمه به تار و پود آنها خشک می‌شوند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در باغ فیض

مزایای شستن فرش ها در قالیشویی:

در مطالب بالا مرحله های شستشوی فرش ها در قالیشویی، تعدادی از مزیت های استفاده از خدمات قالیشویی را به صورت خلاصه به شما گفتیم. ولی این مزیت ها از چیزی که ذکر شد بیشتر است بنابراین به توضیح کاملتر آنها می‌پردازیم.

مزیت های خدمات قالیشویی عبارتند از:

• صرفه جویی در وقت و هزینه

• استفاده از تجهیزات جدید مثل جاروبرقی های صنعتی و … برای فرش ها

• نیروهای متخصص در همه مرحله ها

• صرفه جویی در آب

• کار شستشو و خشک کردن فرش ها در پایینترین وقت ممکن

• استفاده کردن از مواد شوینده‌ی ویژه برای هر مدل فرش مثل ماشینی، دستبافت

• وارد نشدن صدمه به فرش ها

• تمیزی کامل فرش ها بوسیله دستگاه های شستشوی

شستن فرش ها توسط دستگاه:

شستن فرش ها با دستگاه های کاملا اتوماتیک در قالیشویی، صدمه های احتمالی به فرش ها را به کمترین درصد رسانده و تمیزی آنها را چندین برابر می‌کند.

در شستشوی دستی امکان بروز مشکلاتی مثل کشیدگی فرش ها، یکدست نبودن شستشو و… وجود دارد که پیشگیری ناپذیر است.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در دزاشیب

15 2 28 1165415 5

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و مبل شویی در دزاشیب …..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در تجریش
 • قالیشویی درگوهردشت
 • قالیشویی در سعادت آباد
پیمایش به بالا