ما در این مطلب به مبحث شستشو قالی در محل با دستگاه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

قالیشویی در محل با دستگاه

خشکشویی مبلمان در منزل

با آلوده شدن مبلمان شاید به فکر شستشوی مبل در منزل باشید. ولی باید بدانید که بکار گیری روش های غیر اصولی از جمله شستشوی مبل با استفاده از شامپو فرش و یا دستگاه بخارشوی امکان دارد به مبلمان شما صدمه برساند.

همینطور آبگیری مبل هم از موارد حائز اهمیت است که انجام آن احتیاج به تخصص و مهارت دارد. پیش از خشکشویی مبل با دستگاه در منزل، باید حتماً از کیفیت دستگاه، آبگیری و مکش آن اطمینان حاصل کنید. وجود آب در قسمت داخلی مبلمان موجب پوسیدگی کلاف آن شده که این عمل هزینه های شما را بالا می برد. پس بهتر است برای سلامت مبلمان و همینطور تمیزی هرچه تمام آنها از خدمات مبل شویی در منزل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:ریشه بافی فرش در تهران

خدمات مبلشویی در منزل و استاندارد های لازم

  • ابتدایی ترین اصل در خدمات مبلشویی و خشکشویی در منزل جلب رضایت مشتریان میباشد. با توجه به این اصل هزینه شستشوی مبل فقط در صورت رضایت بخش بودن نتیجه کار از مشتریان دریافت می شود.
  • دومین استاندارد خدمات مبلشویی در منزل مربوط به رعایت نظافت منزل و محل مورد نظر است. به همین دلیل با به کارگیری پارچه های ضد آب و نم گیر در زیر مبلمان از نشت آب و مواد شوینده بر روی زمین پیشگیری کنید.
  • از مواد شوینده های مرغوب و استاندارد برای شستن مبلمان استفاده می شود. هرچند نرخ شستشوی مبلمان با شوینده های نانو و ممتاز در مقایسه با شوینده های عادی بیشتر خواهد بود. البته استفاده از مواد شوینده با توافق و درخواست مشتری انجام خواهد گرفت، ولی به صورت کلی به کارگیری شوینده های استاندارد و مناسب برای شستن مبلمان پیشنهاد می شود.
  • بر اساس استاندارد های خدمات مبلشویی در منزل حمل و نقل و جابجایی مبلمان در زمان شستشو از وظایف سرویس کار به حساب می آید. اگر خدمات خشکشویی مبل داخل منزل انجام پذیر نباشد برای انتقال آن به کارخانه هزینه حمل و نقل هم به قیمت شستشوی مبلمان اضافه می شود.
  • شستشوی مبل داخل منزل با سرعت عمل و حساسیت بالایی انجام می شود. معمولا خدمات شستشوی مبل ۷ نفره تقریبا ۲ ساعت زمان لازم داشته و هزینه شستن مبل ۷ نفره هم بر همین اساس تعیین  می شود. همنطور مبلمان حدود چند ساعت پس از شستشو کاملاً خشک خواهند شد.

شگرد های شستشوی انواع مبلمان در منزل

اگر تمایل دارید در منزل به شستشوی مبلمان خود بپردازید خوب است با توجه به نوع مبل از شیوه درست برای شستن و خشک شویی مبل بهره ببرید. در ادامه به ارزیابی تکنیک های شستشوی انواع مبلمان در منزل می پردازیم.

بیشتر بخوانید:ترمیم رنگ فرش دستباف

شستشوی مبل با بخارشو

بخارشو از جمله تجهیزات مناسب برای نظافت و شستن مبل در منزل به حساب می آید. همچنین نحوه شستشوی مبل با بخارشو با توجه به پارچه مبلی و همینطور لکه ایجاد شده بر روی آن گوناگون است. در صورت عدم تخصص در این عمل بهتر است شستشوی مبلمان خود را به افراد متخصص و مجرب در این زمینه بسپارید.

شناخت مواد شوینده

مواد شوینده‌ ای که در خشکشویی مبل استفاده  می کنید بهتر است مناسب با نوع مبلمان بوده و همینطور فاقد مواد شیمیایی اسیدی و قوی باشد. در اکثر خانه ها شوینده های خانگی زیادی وجود دارد که  می توانید از آنها برای تمیز نمودن و از بین بردن لکه های مبلمان بهره ببرید. در ادامه به معرفی این مواد شوینده می پردازیم.

صابون مایع، شوینده ای متناسب برای مبلشویی در منزل

کمی از صابون مایع را با یک لیتر آب مخلوط کرده و بعد با استفاده از یک پارچه کتانی بدون پرز بخش لکه‌ دار مبل را تمیز کنید. این شیوه تنها برای از بین بردن لکه های مبل بوده و برای شستشوی کل مبلمان پیشنهاد نمیشود.

از بین بردن لکه های چربی مبل با نمک

نمک عالی ترین ماده برای از بین بردن لکه های چربی روی مبل میباشد. در این راهکار بخش های لکه شده مبل را با استفاده از نمک پوشانده و بعد مالش دهید. به این ترتیب چربی ها جذب نمک خشک شده و از بین می روند. هر چند این شیوه برای برطرف کردن لکه های چربی قدیمی آنچنان کارساز نیست.

بیشتر بخوانید:قلم زنی فرش

الکل سفید ماده ای تاثیر گذار برای مبلشویی در منزل

از دیگر مواد شوینده در دسترس و بدون خطر می توان الکل را معرفی کرد. همچنین از استفاده مستقیم الکل بر روی مبل اجتناب کنید. کمی از این ماده را بر روی پارچه قرار داده و بعد آن را بر روی لکه های مبل بکشید تا پاک شود.

شستشوی مبلمان با دستگاه داخل منزل

در حال حاضر خیلی از خدمات مبلشویی داخل منزل انجام گرفته و دیگر احتیاجی به انتقال مبلمان به کارخانه و یا قالیشویی نخواهد بود. با توجه به این امر هزینه های حمل و نقل حذف شده و قیمت شستشوی مبل در منزل برای مشتریان به صرفه تر خواهد بود. برای خشکشویی مبل با دستگاه از دستگاه مبلشویی دریلی، جاروبرقی صنعتی و دستگاه مکنده استفاده  می شود.

در این شیوه ابتدا در مخزن دستگاه مواد شوینده به همراه آب قرار داده شده و بعد دستگاه دریلی با چرخاندن فرچه به صورت چرخنده شستشوی مبل را با کیفیت زیادی انجام  می دهد. در همین هنگام نیز با استفاده از جاروبرقی صنعتی یا مکنده، آب و مواد شوینده از سطح مبل جذب شده و مبلمان به طور کامل تمیز و درخشنده  می شود.

به این صورت مبلمان پس از چند ساعت کامل خشک و عاری از هر نوع آلودگی خواهد بود. قیمت خشکشویی مبل در منزل در مقایسه با ارزش بالای مبلمان چندان بالا نیست و با پرداخت آن دیگر نگران صدمه به کلاف و روکش مبلمانتان نخواهید بود.

بیشتر بخوانید:قالیشویی در فردیس