قالیشویی در دریاچه شهدای خلیج فارس | قالیشویی 02144269740
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در دریاچه شهدای خلیج فارس

قالیشویی در دریاچه شهدای خلیج فارس
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در دریاچه شهدای خلیج فارس می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در دریاچه شهدای خلیج فارس

قالیشویی چیست؟

همه ی ما قالیشویی آشناییت داریم و کمی می دانیم که در قالیشویی ها چه کاری صورت می گیرد، به ویژه در نزدیکی ایام عید که هوای خانه تکانی در زندگی ما ایرانی ها به جریان در آمده و همه در حال تمیز کاری هستند، در لیست اقداماتشان شستشوی فرش را الویت خود قرار می دهند.

کلمه قالیشویی یعنی چه؟

به صورت مختصر قالیشویی به فعالیت و شغلی که شستن فرش و یا قالی انجام شود، قالیشویی گفته می شود.

در شستشوی فرش می توان به راه کاری هایی کوجکی همچون پاک کردن لکه، رفع غبار و یا شستشو به وسیله انواع مواد شوینده ها اشاره کرد.

شستن فرش ها یکی از اساسی ترین کارهایی است که همه مردم حداقل در سال یک دفعه باید این کار را انجام دهند تا هم خانه نظافت شده تری داشته باشند و هم از مریضی های ناشی از کثیفی ها در سلامت کامل به سر ببرند.

قالیشویی از زمان های اخیر تا کنون

از زمان ایجاد شدن این شغل به گونه ای بود که هر چیزی که تحت عنوان قالی یا فرش ها به دست انسان ها شناخته می شد با آب، جارو و جارو به صورت تکی یا جمعی انجام میگرفت.

با گذر زمان با پیشرفته شدن علم در همه عرصه ها فن های سریع تر و پرکاربرد تری ایجاد شد و هنوز هم در راه بهتر شدن پیشرفت میکند.

همانگونه که می دانید ایران به قالی و فرش های دست بافت خویش محبوب است و در سراسر جهان کسانی علاقمند هستند و تلاش میکنند تا قالی های زیبا و خارق العاده ایرانی اصیل را داشته باشند.

فرش یکی از عنصر های بسیار ضروری در دکوراسیون انواع محیط ها می باشند به صورتی که فرق ندارد، محل شما کوچک باشد یا بزرگ، سبک جدید باشد یا سنتی در همه محیط های ما فرش های متنوعی وجود دارد و از کالا های محبوب و قابل توجه به حساب می رود.

با  گذر زمان کار هایی برای بهبود پروسه شستشو فرش ایجاد شد و مردم بیشتر نسبت به فرش خود اهمیت دادند، به همین خاطر قالیشویی ها وارد زمینه شغلی شدند و تا به الان هم از مهم ترین و شناخته شده ترین مشاغل در ایران هستند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در صادقیه

فن های شستشو انواع قالی ها در قالیشویی

اینکه شما از کدام مدل از فرش ها استفاده می کنید هیچ فرقی ندارد و شستن این کالا یک فعالیت طبیعی و لازم است.

توجه داشته باشید که شستن فرش ها مطابق نوعشان متغیر  می باشد و باید به چند مورد از فاکتورهای لازم، دقت داشته باشیم و موقع شستن این کالا، آنها را اجرا کنیم.

mceu 16831677421673181887047

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک نمونه سپاه

شستن فرش های نوع ماشینی

فرش ماشینی امروزه میان مردم طرفداران زیاد خود را دارد.

دلیل برگزیدن این فرش زیاد است چون که اول از همه نسبت به فرش های دست بافت از قیمت مناسب تری روبرو هستند.

فرش های ماشینی رنگ و طرح های بسیاری دارند و برای ست شدن دکوراسیون های مختلف می تواند یک وسیله درست و متناسب باشد.

همچنین شستن این نوع فرش ها به نسبت فرش های دیگر آسان تر است و وزن سبکی دارند.

ولی با نگاه به این دلیل ها نمیشود گفت که شستن فرش ماشینی راحت است چون این مدل فرش آداب و فن خاص شستشوی درست خود را دارد.

اولین قدم این است که فرش را جمع آوری کرده و به قالیشویی منتقل میکنند.

مبحث حائز اهمیت برای انتقال این فرش ها این است که در طول راه دور از هرگونه آلودگی باشند و به همین خاطر باید فرش ها را توسط یک پلاستیک مخصوص بسته بندی میکنند.

پیش از انجام پروسه شستشو اولین اقدام از بین بردن غبار می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که در این اقدام باید کارشناس مربوطه فرش ها را بررسی کرده و با در نظر گرفتن نوع الیاف و انعطاف فرش دستگاه های مخصوص را تنظیم کنند.

دستگاه های برس غلتکی همه گرد و غبار ها را رفع کرده و فرش  را برای اقدام خیس کردن آماده می کنند.

قبل از تماس آب با الیاف فرش مقاومت رنگ فرش را تست می نمایند.

آب باید حالت دوشی طور و با دمای معتدل باشد و سپس فرش را با شوینده جور شده با جنس فرش توسط دستگاه می شویند.

در اقدام بعدی نوبت آب کشی کردن است که می بایست با فشاری مطلوب و یکنواختت انجام بگیرد.

برای خشک شدن فرش به وسیله دستگاه مخصوص تمامی آب و شوینده را بیرون میزند.

در اقدام  آخر هم بایستی فرش ها جایی قرار گیرند و دمایشان چک شود.

سپس فرش را در سمت خواب برس کشی کرده و سطح روی فرش را به وسیله دستگاه پرداخت زن با تراش کم پرداخت کرده و در آخر هم به وسیله اتوی ویژه فرش اتو می کشند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در شهرک شهاب شهر

تمیزی فرش ها

نخست توصیه می کنیم برای پاکیزه کردن فرش های خانتان، از جاروی دستی استفاده نکنید.

چون که نی های نوک تیز و نازک روی جاروی دستی در مرور زمان، الیاف فرش را دچار صدمه و فرسودگی می کنند.

بهتر است مطلع شوید که استفاده یک جارو برقی با تنظیم تند، مطلوب ترین و مناسب ترین مسیر برای پاکیزه کردن و بیرون آوری گرد و خاک از بین پرز های فرش است.

تاثیر تابیدن نور

آن دسته از منزل هایی که به علت موقعیت مکانیشان، نور گیر هستند اگر چه موقعیتی مفید و عالی را برای اشخاص و همینطور فضای داخلی منزل فراهم می آورند ولی دارای برخی ضرر ها هم می باشند.

به عنوان مثال چنانچه فرش منزل به طور مدام رو به روی تابش نور قرار داشته باشد، این امر روی رنگ فرش تاثیر بد و مخرب خواهد داشت.

تاثیر ساییدگی

اگر که قالی خود را زیر در قرار داده اید، به این مسئله توجه داشته باشید که ساییش فرش شما را همراه خواهد دارد.

اگر مجبور هستید بخشی از فرش یا قالی خود را به علت کمبود جا در منزل خود، زیر درب قرار دهید درب را جوری تنظیم کنید که موقع باز و بسته شدن های مکرر، برخوردی با فرش یا قالی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در بلوار امیر کبیر

36234 5

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در دریاچه شهدای خلیج فارس…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در شهریار
 • قالیشویی در دریاچه شهدای خلیج فارس
پیمایش به بالا