قالیشویی در شهرک اسکان سبز | قالیشویی 02144269740
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در شهرک اسکان سبز

قالیشویی در شهرک اسکان سبز
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در شهرک اسکان سبز می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در شهرک اسکان سبز

شغل قالیشویی چیست؟

همه ی ما بدون شک با اصطلاح قالیشویی آشنا هستیم و تا حدودی می دانیم که در قالیشویی ها چه فعالیتی صورت می گیرد، به مخصوص نزدیک به عید که حال و هوای خانه تکانی در منازل ما ایرانی ها رواج دارد و همه در جنب و جوش تمیز کاری هستیم، حتما در لیست تمیز کاری هایمان شستشوی فرش و نمونه های آن را از دسته الویت هایمان قرار می دهیم.

قالیشویی مهر و ماه در این مقاله به پیدایی این خدمات تا نحوه عملکرد آن از گذشته تا کنون می پردازد و به سوال های جزئی و درشت شما در این مبحث پاسخ می دهد، بنابراین با ما همراه باشید.

منظور از شغل قالیشویی چیست ؟

به صورت خلاصه قالیشویی به فعالیت و شغلی که در آن شستن فرش و یا قالی انجام می گیرد گفته می شود، در زبان انگلیسی قالیشویی با نام Carpet cleaning شناخته می شوند.

در فعالیت شستشو فرش می توان به کاری های جزئی مانند لکه زدایی، غبار روبی و یا شستشو توسط انواع مواد شوینده اشاره کرد.

شستشوی فرش ها یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که ما حداقل یک دفعه در سال باید آن را انجام دهیم تا هم منزل پاکیزه تری داشته باشیم و هم از مریضی های ناشی از کثیفی ها دور بمانیم.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک یاس

قالیشویی از گذشته تا کنون

از زمان به احداث این فعالیت به شکلی بود که هر چیزی که تحت عنوان قالی یا فرش ها به دست انسان ها شناخته می شد با استفاده از آب، صابون و جارو به صورت تک نفره یا گروهی انجام می شد.

با مرور زمان با پیشرفت علم در تمام عرصه ها شیوه های سریع تر و پر استفاده تری پیدا شد و همینطور هم در مسیر بهبود در حال پیشرفت کردن می باشد.

همه ما می دانیم که کشور ایران به دارا بودن قالی و فرش های دست بافت محبوب است و از تمام جهان اشخاص علاقمند در تلاش برای تهیه قالی های زیبا و فوق العاده ایرانی اصیل می باشند.

تقریبا فرش ها یک جزء خیلی مهم در دکور منزل ما می باشند به شکلی که فرقی نمیکند خانه شما کوچک است یا بزرگ، نوین باشد یا سنتی در کل خانه های ما فرش های متنوعی وجود دارد و از آیتم های مورد علاقه و قابل توجه محسوب میشود.

با گذر زمان رفته رفته کار هایی برای بهتر شدن طرز شستشو فرش ایجاد میشود و مردم بیشتر از پیش به فرش ها اهمیت داده اند به همین علت قالیشویی ها وارد زمینه شغلی شدند که در سال 1351 اتحادیه صنف قالیشویان در تهران احداث گردید و تا به حال هم از مهم ترین و شناخته ترین مشاغل در ایران شدند.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در آزادشهر

فرش دستباف کرکی

طریقه شستشو انواع فرش ها در قالیشویی

فرقی نمیکند که شما از کدام مدل از فرش ها استفاده می نمایید شستشو آن یک کار طبیعی و الزامی است.

توجه کنید که شستشوی فرش ها طبق مدل  آنها متفاوت می باشد و باید به چند فاکتور دقت کافی را داشته باشیم و در موقع شستشو آن ها را عملی کنیم.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک آتی شهر

شستشو فرش دست بافت توسط قالیشویی ها

این مدل فرش ها به خاطر اینکه ظرافت خیلی زیادی دارند با ارزش می باشند و شستشو آنها خیلی دشوار تر و مطاب با قواعد خاص تر از فرش های ماشینی می باشد، بنابراین قطعا شستن صحیح یکی از مهم ترین کار های سالم نگه داشتن فرش ها می باشند.

در شستن فرش های دست بافت نخست غبار گیری انجام می گیرد. در واقع با کمک گرفتن از دستگاه های به خصوصی تمامی گرد و غباری که در تار و پود فرش وجود داشته باشد از بین می رود.

هم اکنون نوبت به خیس کردن فرش ها می رسد.

در این مرحله آب با دمای مساعد به داخل منافذ فرش وارد میشود، بعد با کمک گرفتن از دستگاه به خصوصی که شلاق های بزرگ و دواری دارند با چرخیدن و سرعت مناسب کثیفی ها را از بین می برد.

مرحله آبکشی کردن که از مهم ترین کار های شستن فرش های دست بافت می باشد چند دفعه انجام می گیرد تا به صورت تمام و کمال مواد شوینده و کثیفی ها از بین برود.

امکان اینکه در زمان شستشو رنگ های الیاف کار برده شده در فرش رنگ پس بدهند وجود دارد، که در این شرایط یک قالشویی حرفه ای با تجربه کافی در این زمینه فرش شما را مرمت می بخشد و آن را صفا می دهد.

در مرحله پایانی هم نوبت خشک کردن فرش می رسد.

دراین مرحله با کمک گرفتن از تجهیزات و لوازم های استاندارد برای خشک کردن فرش انجام می شود و در طول مدت این مرحله های مقابل نور مستقیم خورشید قرار نمی گیرد، زیرا که قرار گیری فرش ها در مقابل نور مستقیم خورشید سبب عوض شدن رنگ فرش می شود و همچنین باعث کمتر شدن عمر فرش ها می شود.

فرش ها امکان دارد دارای پوسیدگی های جزئی باشند که پیش از انجام فرایند شستشو به دست کارشناسان مربوطه مشاهده و مناسب با نوع و حجم پوسیدگی شستشو میشوند.

فرش های دست بافت ترکیبی از هنر و نتیجه ساعت ها کار و تلاش بافندگان می باشند و به همین علت هم قیمت زیادی دارند همینطور نسبت به فرش های ماشینی وزن بیشتر هم دارد و به دفعات حمل و نقل آنها مخصوصا موقع خیس بودن دشوار تر هم می باشد.

شستشو فرش ماشینی در قالیشویی

فرش های ماشینی این روز ها در میان مردم طرفدار های مخصوص خودشان را دارند.

علل برگزیدن این مدل فرش زیاد می باشد چون که در وهله اول در قیاس با فرش های دست بافت از قیمت  معقول تری برخوردارند.

فرش های ماشینی از انواع رنگ و طرح های بسیاری روبرو هستند و برای ست شدن با هر مدل از دکوراسیون ها می تواند یک پیشنهاد خوب و مساعد باشد.

همینطور شستن آنها نسبت به فرش های دست بافت ساده تر است و وزن کمتری هم دارند.

 بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک دانشگاه صنعتی شریف

mceu 16831677421673181887047

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در شهرک اسکان سبز…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در شهریار
 • قالیشویی در شهرک اسکان سبز
پیمایش به بالا