قالیشویی در شهرک آتی شهر | قالیشویی مهر و ماه - 02144269740
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در شهرک آتی شهر

قالیشویی در شهرک آتی شهر
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در شهرک آتی شهر می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در شهرک آتی شهر

راه کار شستشوی موکت تافتینگ

موکت‌ها از نظر زیبایی و دوام و تنوع مثل فرش‌های ماشینی عمل میکنند.

جذابیت و مبلع مناسبی که موکت‌ های امروزی همراه دارند باعث این شده است که مردم بیشتر از قبل به خرید موکت برای خانه و اتاق های خود فکر کنند.

موکت‌ های پرز بلند برای اتاق کودکان و همینطور پر کردن محیط خالی ما بین مبلمان استفاده میشوند.

موکت تافتینگ یکی از موکت‌ های ننوین موجود در سطح بازار است که جذابیت بسیاری را همراه دارند و اصلا قابل قیاس با موکت‌ های اخیر نیست و محبوبیت بسیاری را در اختیار خود دارد.

 موکت تافتینگ شاید چیزی باشد که زیاد به گوش شما نرسیده است، در واقع موکت تافتینگ همان موکت پرز بلند خودمان است که همه این روز ها آن را شناخته اند.

این موکت‌ها به علاوه اینکه زیبایی و جذابیتی که دارند خیلی بیشتر در معرض کثیفی قرار دارند و اگر شما میخواهید پوشاننده کف منزل شما همواره تمیز و همیشه مثل روز اولیه خود بدرخشد باید برای تمیزکاری و شستشوی آن دقت لازم را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در محمد علی کشاورز

طریقه شستن انواع موکت ها

شستشوی موکت به دو تکنیک انجام میشود

1) با تکنیک دستی

2) با تکنیک ماشینی

ای روز ها شرکت‌ های شستشوی قالی خدمات ویژه‌ای را برای شستن موکت به ما پیشنهاد میکنند در بعضی از این خدمات احتیاجی به بردن موکت ها در قالیشویی نیست و شستن کفپوش در منزل و با دستگاه‌ های ویژه انجام میشود.

در موقعیت هایی که کفپوش شما خیلی کثیفی نباشد و مایعاتی چون شربت چای، روی موکت ریخته شده باشد احتیاجی به تحویل موکت به قالیشویی نیست و با شوینده های دست ساز خانگی میشود به نظافت موکت خود پرداخت کرد.

قبل از شستشوی موکت چه مراحلی وجود دارد؟

پیش از اینکه به شستشوی موکت خود اقدام کنید، بهتر است گرد و خاک های رووی موکت را با استفاده از جاروبرقی جمع کنید.

گرفتن گرد و خاک پیش از شستشو تنها مخصوص برای شستشوی موکت نیست بلکه برای شستشوی قالی هم پیش از شستشو باید اقدام به گرفتن گرد و خاک داخل آن کنید.

بعد از این کار بایستی باتوجه به نوع الیاف کفپوش کار شستن را شروع کنید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در علامه طباطبایی شمالی

Tufting carpet 2

بیشتر بخوانید: مبل شویی در سهروردی جنوبی

شستشوی موکت تافتینگ (پرز بلند)

این نوع از موکت به خاطر پرز‌های بلندی که دارد بیشتر احتیاج به تمیزکاری دارد.

برای اینکه بتوانید مقاومت این نوع موکت را محفوظ نگه دارید لازم است نسبت به پاکیزه بودن آن حساسیت به خرج دهید.

بزرگترین صدمه بودن گرد و غبار است که به موکت نفوذ کرده و آن را زبر و بد فرم میکند.

جاروبرقی با مکشی که دارد میتواند همه کثیفی هایی که درون الیاف پرز های بلند وجود دارند را تمیز کرده و به مقاومت بیشتر موکت ها کمک کنید.

حتی اگر به صورت ناگهانی مایعاتی روی موکت ریخته شد سریعا آن بخش از موکت که کثیف شده است را تمیز کرده و با استفاده از یک دستمال با رنگ سفید که رنگ هم نمیدهد بقیه لکه مایعات را پاک کنید.

یکی از تکنیک های شستشوی موکت جوش شیرین و سرکه است. به این شکل انجام میشود که اول مقداری جوش شیرین را روی لکه بریزید و بعد با دستمالی آمیخته شده به سرکه به حالت ضربه‌ای به پاک کردن لکه اقدام نمایید.

هیچوقت به منظور پاک کردن لکه های موکت نبایست از سفید کننده‌ ها و لکه بر‌های شیمیایی استفاده کرد و همینطور بهتر است لکه‌ها را بلافاصله پس از به وجود آمدن پاک کنید.

تمام موکت‌ها توانایی شسته شدن با آب و ماده های شوینده را دارند اما به دلیل الیاف حساسی که در ساخت موکت های مختلف به کار رفته شده است بهتر است برای شستن موکت از شرکت‌ های قالیشویی برای نظافت موکت استفاده کنید که این قالیشویی ها با استفاده از دستگاه های مخصوص میتوانند همه لک‌ها را حتی لکه‌های قدیمی ایجاد شده روی موکت را به سادگی پاکیزه کنند بدون اینکه صدمه ای به الیاف موکت وارد شود.

طریقه‌ی زدن شامپو فرش به منظور پاک کردن موکت تافتینگ

1) اول  کمی آب را در ظرف بریزید.
2) کمی از مایع شامپو را به آن اضافه کنید.
3) به وسیله ی یک اسفنج یا پارچه ای تمیز مخلوط بدست آمده را روی لکه ی موکت بکشید.

نکته: این تکنیک برای موکت‌ها و قالیچه‌ های کوچک کارایی بسیاری دارد اما برای فرش‌ها و موکت‌های بزرگتر این کار می تواند خسته کننده باشد و صرف نکند.
نکته: شامپو فرش در بعضی اشخاص میتواند حساسیت ایجاد کند.
نکته های مهم در رابطه با شستن موکت که باید به آنها توجه کرد:

 • لکه‌ها را سریع و بدون هدر زمان از روی موکت تمیز کنید، چون لکه‌ های قدیمی روی موکت سخت پاک میشوند.
 • تا جایی که امکان دارد برای شستن موکت از پودر‌ شستشو استفاده نکنید، چرا که لا به‌ لای الیاف موکت می ماند و سبب زبر شدن و بد شکل شدن موکت میشود.
 • اگر در خانه خود از حیوانات خانگی نگهداری میکنید بهتر است پیش از ورود به خانه پای حیوانتان را تمیز کنید.
 • بهتر است برای شستن موکت های پرز بلند از آب خنک استفاده شود و از آب گرم خودداری شود.
 • اول قبل از استارت شستشو جهت خواب موکت خود بدانید و سعی کنید تا در حد توان شستشو را در راستا و در جهت خواب موکت انجام دهید.
 • در زمان شستشو سعی کنید از کشیدن دستمال به سمت چپ و راست در ناحیه لکه پیشگیری کرده و به حالت ضربه ای آن را پاک کنید.

برای خشک کردن موکت بعد از شستشو موکت را لول کرده و برای مدت کمی آن را ایستاده قرار دهید، بعد آن را پهن کنید و اجازه دهید که کامل خشک شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در قائم مقام فراهانی

بر کاربرد های بی نظیر موکت های تافتینگ

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در شهرک آتی شهر…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در گلابدره تهران
 • قالیشویی در ظفر
 • قالیشویی در شهریار
 • قالیشویی در شهرک آتی شهر
پیمایش به بالا