قالیشویی در آزادشهر | قالیشویی مهر و ماه - 02144269740
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در آزادشهر

قالیشویی در آزادشهر
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در آزادشهر می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در آزادشهر

شستشوی گلیم فرش  در آزادشهر

گلیم فرش ها به فرش های سَبک و با طراحی های ساده ای گفته می شود که از نظر کاربرد و ساختار، با فرش های عادی تفاوت بسیاری دارند.
این فرش ها معمولا برای طراحی دکوراسیون ساختمان هایی تهیه می شوند که چیدمان داخلی سنتی ای دارند.
به علت بافت حساس و نخ های نازک استفاده شده در این فرش ها نیاز است برای شستن از فن هایی استفاده شود که به گلیم صدمه وارد نشود.
در این مطلب از مهر و ماه قصد داریم برای مطلع کردن بیشتر به شما درباره مفهوم، طرز بافت و مساعد ترین فن های شستشو گلیم فرش ها سخن بگوییم.

گلیم فرش چه نوع فرشی است؟

گلیم فرش به نوعی فرش سبک می گویند که به هر دو شکل دستباف و ماشینی بافته می شود و معمولا برای زیرانداز مورد استفاده هستند.

گلیم ها اغلب بدون پرز هستند و در منطقه های روستایی با پشم و موی بز فراهم می گردند.

بافت گلیم یکی از هنرهای مهم بانو های عشایری نشین است که با هزینه های خیلی بالا به واسطه شرکت های فرش به کشورهای عربی ارسال می شوند.

در زمان های اخیر گلیم فرش ها تنها با نخ های معروف به نخ های خامه پشمی بافته می شدند.

این نخ ها از پشم و موی حیوانات اهلی ای مثل گوسفند و بز بدست می آیند.

با گذشت زمان بقیه نخ ها چون: نخ های پنبه ای، کرومی، آنیلینی و اکرلیک به جای نخ های طبیعی جایگزین شدند.

به علاوه نخ ها رنگ های کار برده شده در گلیم فرش ها بر خلاف زمان های اخیر، اکثرا از رنگ های مصنوعی هستند.

گلیم فرش ها در شهر هایی مثل : کاشان، تبریز، شیراز، فارس، بلوچستان و یزد تولید می شوند. همینطور علاوه بر کشور ایران این مدل از فرش ها در سایر کشورها مانند: پاکستان، ترکمنستان، افغانستان،چین و هند هم بافته می شوند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک آتی ساز

راه های شستشو گلیم فرش

گلیم فرش یکی از اصلی ترین صنایع دستی ایرانی ها است که به دست هنرمندان بافته می شود.

یکی از چیز های که اهمیت بسیاری دارد این است که در زمان شستن این فرش ها از راه هایی باید استفاده کرد که این فرش دچار آسیب نشوند.

در این بخش از مقاله قصد داریم که درباره راه های موثر شستشو فرش با شما صحبت کنیم تا بتوانید بدون هیچ صدمه ای گلیم های خود را نظافت کنید.

kilim buying guide

بیشتر بخوانید: قالیشویی در دادمان

مرحله ها و راه های مخلتف شستشوی گلیم فرش

مرحله اول فن غبار روبی گلیم:

قبل از شستن گلیم باید آن را برای از بین بری غبار پشت و رو کنید.

برای این کار می توانید از جاروبرقی و یا جارو دستی استفاده نمایید. البته توجه کنید که اگر قصد استفاده از جارو برقی دارید، به هیچ وجه با مکش قوی جارو را روی گلیم فرش نکشید به علت اینکه این کار موجب از بین رفتن و کنده شدن برخی از تار و پود های گلیم می شود.

همنطور اگر روی گلیم فرش لکه ای ریخته بهتر است نخست لکه را با فن های تخصصی لکه بری از بین ببرید.

مرحله دوم فن ریختن شامپو فرش رو گلیم: استفاده از شامپو فرش در این مرحله ضروری است که از یک محلول پاک کننده خوب برای لکه بری استفاده شود.

بهترین محلول تمیزکننده مخلوط سرکه سفید، آب گرم (برای لکه هایی به جز خون) و شامپو فرش است.

با این مخلوط به خوبی می توانید لکه های مختلف گلیم را تمیز نمایید.

جالب است که بدانید سرکه در این مخلوط نقش جلوگیری از ترکیب شدن رنگ های داخل گلیم فرش است.

مرحله سوم فن پاک کردن لکه از گلیم: از مسواک و یا یک براش استفاده نمایید و بعد از آماده سازی ترکیب پاک کننده در مرحله بعد از یک براش مساعد برای کشیدن مخلوط پاک کننده روی لکه استفاده نمایید. پیشنهاد میدهیم که شانه های ویژه پاک کننده فرش را فراهم کرده و بعد از آغشته کردن آن با مایع، در سمت عمود روی لکه بکشید.

دقت داشته باشید که گلیم فرش ها خیلی نازک و آسیب پذیر هستند به همین علت برای پاره نشدن نخ های آن، از محکم کشیدن براش جلوگیری نمایید.

مرحله چهارم فن پاک کردن همه جای گلیم: از پاک کردن سمت دیگر عقب نمانید یکی از مهم ترین فرق های بین گلیم فرش ها با فرش های معمولی در این است که گلیم دارای بافت خیلی نازکی است  و اگر لکه ای روی گلیم ریخته شود از سمت دیگر گلیم پیدا میشود.

به همین علت در هنگام پاک کردن لکه ها دقت داشته باشید که هر دو قسمت گلیم نظافت شود.

مرحله پنجم فن آبکشی کردن گلیم: آبکشی کردن بعد از، از بین بردن لکه ها با مخلوط پاک کننده مساعد، مرحله بعدی فن آبکشی کردن است.

برای آب کشی کردن پیشنهاد میدهیم که از آب رو به گرم استفاده کنید.

برای آبکشی می توانید از شلنگ کمک بگیرید ولی برای پیشگیری از صدمه دیدگی در گلیم فشار آب نباید زیاد باشد.

مرحله ششم فن خشک کردن گلیم: خشک کردن گلیم به دلیل اینکه بافت فرش خیلی متراکم است امکان دارد خشک کردن آن برای چند روز طول بکشد.

پس بهترین کار این است که گلیم را برای دو روز در یک سطح صاف درجهت نور خورشید و یا پنکه پهن کنید و هر شیش ساعت یک بار گلیم را به سمت دیگر برگردانید.

لکه بری از روی گلیم فرش ها

اگر لکه ای قابل پاک کردن است (مثل ماست) آن را توسط یک قاشق بردارید.

در کار بعد باید به اندازه یک قاشق سرکه سفید، نیم لیوان شامپو فرش و دو لیوان آب ملایم را هم بزنید و با پنبه روی لکه بمالید.

اگر میلی به استفاده از سرکه سفید ندارید می توانید فقط با مخلوط شامپو فرش و آب ملایم لکه را پاک کنید.

برای لکه آدامس و شمع اول روی آن ها یخ بمالید تا لکه سفت شود و به سادگی با کاردک کنده شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در علامه طباطبایی جنوبی

110 3

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در آزادشهر…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در گوهردشت
 • قالیشویی در مولوی
 • قالیشویی در آزادشهر
پیمایش به بالا