قالیشویی در کوی بیمه | قالیشویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در کوی بیمه

قالیشویی در کوی بیمه
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در کوی بیمه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در کوی بیمه 1

قالیشویی در کوی بیمه

شیوه های شستشوی فرش ها در قالیشویی چطور است ؟

یکی از مشکل هایی که برای افراد خانه دار وجود دارد، شستن تمیز فرش و موکت های منزل می باشد.

زیرا در شرایطی که هنگام شستن فرش ها نکته و اصول کافی رعایت نشود، به جز اینکه آلودگی های آن از بین نمی رود ، بلکه امکان دارد به فرش و یا موکت صدمه هم وارد شود.

با رواج زندگی آپارتمان نشینی، بیشتر مردم شستن فرش هایشان را به قالیشویی می سپارند؛ چون که شستن فرش ها مثل قبل در خانه ها ممکن نیست.

در ادامه قصد داریم به طرز کار شستشو در قالیشویی ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد مشکل هایی برای فرش در زمان شستشو، تحویل فرش ها به قالیشویی های معتبر است.

با این کار آلودگی های داخل فرش ها بدون اینکه صدمه ای به تار و پود آن زده شود، پاکسازی می روند.

همچنین در وقت و همینطور استفاده آب هم صرفه جوی می شود.

چون روش کار قالیشویی ها اینگونه است که فرش ها را بر حسب استانداردها و اصولی که از صنف و اتحادیه به آن ها دستور داده شده است، به بهترین شیوه انجام می دهند.

باید اشاره کنیم که روش کار قالیشویی ها به طوری است که به همراه ارائه خدمات شستشوی فرش ها، سایر خدمات مانند رفوگری فرش، رنگ برداری، ریشه زنی، شیرازه دوزی، مبل شویی، برطرف کردن سوختگی، ترمیم و اصلاح فرش و … را هم به مشتریان خود عرضه میکنند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در سهروردی

روش شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی

فرش های دستبافت از اموال با ارزش برای اشخاص محسوب میشود. شستشوی آن ها با مواد شوینده نامرغوب و همچنین با روشی غلط، می تواند کاری جبران ناپذیر باشد.

ولی طرز کار قالیشویی به شکلی است که با هدف حفاظت از این هنر ایرانی، مرحله های شستن آن را به شکلی  اصولی و با مواد شوینده مرغوب انجام میشود.

به راستی برای شستن فرش های دستبافت از مواد شوینده هایی که قدرت پاک کنندگی کمی دارند و به رنگ های فرش صدمه نمیزنند، استفاده می شود.

تمام اتوماتیک2 min 1

شیوه شستشن فرش های ماشینی در قالیشویی مهر و ماه

فرش های ماشینی به مرور زمان، کثیفی های گوناگون را به خود جذب می کنند و در زمان های معینی به شستشو احتیاج دارند.

طرز کار قالیشویی ها به صورتی است که از شوینده های متناسب فرش بدون آب آمونیاک یا آب آمونیاک کف دار برای شستشوی فرش های ماشینی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در سئول

روش کار قالیشویی و شیوه های شستن فرش ها

برای خیلی از مردم این سوال به وجود آمده است که در قالیشویی ها چه اتفاقی می افتد و طرز شستشوی فرش در این محیط به چه صورتی است. با توجه به پیشرفت صنعت و همچنین تولیدات انواع ماشین های قالیشویی، از شیوه های گوناگونی برای شستشوی انواع فرش و قالی ها استفاده می شود.

 • روش شستن سنتی فرش در قالیشویی: شستشوی فرش و قالی ها توسط متخصصان قالیشویی با استفاده از ابزار دستی
 • روش شستن نیمه اتوماتیک فرش در قالیشویی: شستشوی فرش و قالی ها توسط متخصصان قالیشویی با استفاده از دستگاه های اتوماتیک
 • روش شستن اتوماتیک فرش در قالیشویی: شستشوی فرش و قالی ها با استفاده از انواع دستگاه های قالیشویی اتوماتیک زیر نظر متخصصان قالیشویی

در واقع با توجه به تجهیزاتی که در یک قالیشویی وجود دارد، می توان از هر کدام از شیوه های ذکر شده برای شستشوی فرش ها استفاده کرد.

هر یک از شیوه های ذکر شده دارای مزایا و عیبی هایی هستند.

در ادامه برای هر کدام از شیوه های ذکر شده توضیح هایی را آورده ایم:

شیوه سنتی در قالیشویی

همانطور که از اسم این شیوه پیدا است، از قدیمی ترین شیوه های شستن فرش در قالیشویی ها می باشد.

همان راهی که مادربزرگ و پدربزرگ های ما برای شستشوی فرش ها از آن استفاده می کردند، در قالیشویی های سنتی هم کاربرد دارد. به صورتی که بعد از از بین بردن غبار از فرش آن را روی زمین پهن کرده و با آب و شوینده مخصوص به شکل دستی به شستن آن ها اقدام می کنند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در امانیه

طرز کار قالیشویی در شیوه نیمه اتوماتیک

شیوه ای دیگر که برای شستشوی فرش ها مورد استفاده قرار گرفته شده است، شیوه نیمه اتوماتیک است.

در این نوع شستشو نیرو ها با استفاده از لوازم و وسایل بخصوصی، به شستن فرش ها در قالیشویی اقدام میکنند. طرز کار قالیشویی در این شیوه به این صورت است که یک فرد و یا یک اپراتور از وسایل های مختلف و اتوماتیک برای فرچه زنی، شلاق زنی، گرفتن آب فرش و … استفاده می کند.

از جایی که در این شیوه نیروی انسانی برای شستشوی فرش ها و قالی ها از وسایل های پیشرفته تر استفاده می کند، به عنوان شیوه نیمه اتوماتیک شناخته می شود که ترکیبی از شیوه سنتی و روش اتوماتیک است.

به شکلی که در آن هم نیروی انسانی دست دارد و هم از لوازمی برای شستشوی قالی و فرش ها استفاده می شود.

شیوه تمام اتوماتیک

طرز کار قالیشویی در شیوه کاملاً اتوماتیک به صورتی است که اول تا آخر شستشوی فرش ها و قالی ها با دستگاه های کاملا اتوماتیک انجام می شود.

این دستگاه در تنوع و نوع های خیلی زیادی در بازار موجود است و به شکل مدل صفحه ای و دیسکی کار شستشوی فرش و قالی ها را در قالیشویی انجام می دهند.

در این شیوه نیروی انسانی فقط برای جا به جا کردن فرش ها عمل می کند و در کار شستشوی فرش ها هیچ دخلی ندارد.

در آخر و بعد از به پایان رسیدن کار شستشوی قالی ها در دستگاه، آن ها را درون خشک کن قرار می دهند تا آب فرش ها گرفته شود و آماده برای ارسال به مشتری شوند.

قالیشویی ها در تلاش هستند برای بهتر شدن روش کار قالیشویی هایشان از دستگاه ها و ماشین آلات  مدرن و با قابلیت های به روز در این حیطه کاری استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در زیبادشت

 

83169 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در تجریش
پیمایش به بالا