قالیشویی در نلسون ماندلا | قالیشویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در نلسون ماندلا

قالیشویی در نلسون ماندلا
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در نلسون ماندلا می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در نلسون ماندلا 1

قالیشویی در نلسون ماندلا

این مرکز ها با در دست داشتن افراد ماهر و با تخصص، می‌توانند فرش‌ های شما را به بهترین نحو ممکن تمیز کنند و به شما در کار نظافت خانه کمک کنند و کار را برای شما راحت سازند.

ولی آیا قالیشویی هم باید نکته هایی را راجب شستن فرد رعایت کند؟

البته که قالیشویی‌ ها هم باید به مواردی در این جهت توجه کنند.

در این مقاله درباره آن‌ ها بیشتر میپردازیم بنابراین با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی

چرا شستن فرش اهمیت زیادی دارد؟

در صورتی که فرش، این لوازم لوکس یک انتخاب عالی برای کف خانه‌ ها است، خیلی حائز اهمیت است که صحیح از فرش نگهداری کنید.

با جاروبرقی کشیدن هر روز و تمیز کردن لکه‌ هایی که امکان دارد  روی فرش ایجاد شود، این نکته خیلی مهم است که فرش را هر چند وقت بشویید و این امر را یا در منزل و یا قالیشویی انجام دهید و از مزیت ها و اهمیت تمیز بودن فرش لذت ببرید.

فرش می‌تواند فضایی برای انواع آلرژی ها، ذرات غبار و باکتری‌ ها باشد.

اگر در منزل شما کسی مشکل تنفسی دارد و یا اینکه حساسیت او افزایش پیدا میکند، ذره های موجود در هوا می‌تواند از فرش خارج شده باشد، حتی دیده شده که بیماری‌ هایی مثل آسم و آلرژی‌ های شدید هم امکان دارد از فرش به وجود آید.

جاروبرقی کردن و نظافت مرتب فرش می‌تواند خیلی از باکتری‌ها را از بین ببرد. اما در هر صورت مقداری باقی خواهند ماند که با شستن از بین خواهند رفت.

به همین علت انتخاب یک قالیشویی متناسب می‌تواند به شما در این کار کمک کند و در کنار تمیز شدن فرش سلامت خانواده شما را هم حفظ میشود.

همانگونه که گفتیم فرش می‌تواند حجم زیادی غبار را در خود ذخیره کند. این غبار با حرکت روی فرش در هوا پخش می‌شود و موجب آلودگی محیط خانه می‌شود.

تمیز کردن فرش هم به انسان احساس رضایت می‌دهد، همیچنین شستشوی درست فرش الیاف آن را نرم می‌کند و احساس راحتی آن را بالا میبرد.

فرش مثل یک سرمایه است بنابراین باید برای نگهداری از آن تلاش کنیم.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در فرجام

نکته های مهم شستشوی فرش در قالیشویی

خیلی از اشخاص ترجیح می‌دهند تا شستن فرش خود را به قالیشویی بسپارند، در واقع قالیشویی‌ها به بهترین شکل فرش را میشویند و ب مشتری تحویل می‌دهند و کار شستشوی فرش را از روی دوش افراد بر می‌دارند.

ولی چه نکته هایی برای شستشوی فرش در قالیشویی حائز اهمیت است؟

در قالیشویی ای که به طور حرفه‌ای و صحیح فرش‌ها شسته می شوند، یکی از مهم‌ترین نکته ها این است که فرش ماشینی را از دستی تفکیک می سازند.

نوع الیاف و رنگ فرش در مدل ماشینی و دستی با هم فرق میکنند، به همین دلیل باید معلوم شود که فرش چگونه می‌خواهد شسته شود.

اگر شما فرد مذهبی ای هستید، باید به این نکته توجه کنید که فرش‌ها به چه شیوه شسته می‌شوند.

شستشوی اسلامی به خصوص آبکشی باید رعایت شود و فرش حتما باید با آب کر شستشو شود.

اگر فرش کهنه شده باشد می بایست قالیشویی این موضوع را از پیش بداند تا با دقت بیشتری الیاف فرش را تمیز کند.

اگر در فرش سوراخ یا پارگی باشد، باید پیش از شستشو آن را تعمیرات یا رفوع کرد. اگر این کار انجام نشود امکان دارد پارگی و یا خرابی در زمان شستن بیشتر شود.

 همینطور باید به این نکته هم دقت کنید که فرش به شیوه اتوماتیک شسته می‌شود یا نیمه اتوماتیک. اگر فرش به طور اتوماتیک شسته شود، دخالت دست در آن کم است و کیفیت شستشو بیشتر میشود.

khakandaz.com sap خاک اندازکف شور پولیشر

مرحله های شستشوی فرش در قالیشویی

شستن فرش در کارخانه های قالیشویی نیازمند گذراندن مرحله های گوناگونی است که باید به ترتیب انجام شوند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در الهیه

در ادامه به ذکر مراحل انجام این کار می پردازیم:

 • حذف گرد و خاک از فرش ها 

حذف گرد و خاک یکی از گام های مهم در شستن فرش است. با استفاده از دستگاه خاک گیر، همه ذرات گرد و خاک که وارد فرش شده ‌اند پاکسازی می ‌شوند.

این مرحله حدودا یک ساعت زمان لازم دارد تا فرش به صورت کامل از گرد و خاک تمیز شود، ولی در شرایطی که فرش کوچک تر باشد، تایم مورد نیاز هم کم تر خواهد بود.

 • شستن فرش با مواد شوینده استاندارد

شستن فرش توسط مواد شوینده می‌ تواند بهترین راهکار برای پاک کردن عمیق فرش ‌ها باشد. این مرحله خیس کردن فرش و افزودن مواد شوینده مخصوص به آن را شامل می ‌شود.

بعد با کمک دستگاه شستشو، فرش ‌ها به طور کامل شسته و تمیز خواهند شد. این کار امکان دارد زمان ‌زیادی ببرد و به متراژ و نوع فرش بستگی دارد، ولی نتیجه انتهایی آن، فرش‌ هایی تمیز و بدون هیچ لکه و چرکی خواهد بود. با این وجود، در بعضی موارد، استفاده از شیوه های سنتی برای شستن امکان دارد گزینه بهتری باشد.

 • آب کشی فرش ها

یک مرحله مهم در شستن فرش، آب کشی است. بعد از شستن فرش با مواد شوینده مخصوص، باید به شکل کامل آب کشی شود تا ماده شوینده‌ ای داخل آن باقی نماند. با استفاده از دوش ‌های پخش کننده آب انجام میشود و برای تمیز شدن کامل، امکان دارد این کار دو بار انجام شود. به این صورت، فرش ‌ها به طور کامل تمیز و آماده استفاده خواهند بود.

 • آب گیری فرش ها

آب گیری یکی از مرحله های مهم در قالیشویی است که برای پیشگیری از پوسیدگی و آلودگی خیلی اهمیت دارد. این کار با استفاده از دستگاه ‌های آب گیری انجام می ‌شود.

در این شیوه، فرش به شکل لوله شده وارد دستگاه میشود و با چرخیدن، آب های درون آن کاملا خارج می ‌شود.

بعد فرش از دستگاه خارج شده و به مرحله خشک کردن فرستاده خواهد شد تا تمیز و آماده مورد استفاده قرار بگیرد.

 • خشک کردن فرش ها

برای خشک کردن فرش ها، از دستگاه های خشک کن یا خورشید کمک گرفته می شود. همچنین این شیوه می ‌تواند بوی حاصل شده از رطوبت در فرش را از بین برده و فرش را خشک و تمیز کند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در ظفر

rug cleaning hong kong rug cleaner hkrug washing carpet washing hk 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در سوهانک
پیمایش به بالا