قالیشویی در ملاصدرا | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در ملاصدرا

قالیشویی در ملاصدرا
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در ملاصدرا می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در ملاصدرا

شست و شوی قالی و فرش ها

فرش محصول بادوامی است که برای حفظ و نگهداری مساعد حتماً باید مورد شستن قرار بگیرد زیرا که ماندگاری کثیفی، گرد و غبار و… از عمر و مقاومت فرش کم میکند.

از سویی دیگر قالی کف پوش خانه ها بوده و سطح گسترده ای را پوشش می دهد لذا کثیف شدن، ریخته شدن ماده های مختلف روی آن، لکه ایجاد شده و… از موارد پرهیز ناپذیر خواهد بود.

ادعای صحیحی است اگر ذکر کنیم شست و شوی قالی دلهره مهم خانم های خانه دار است به خصوص در ایامی مثل عید نوروز که خانه تکانی از آداب و رسم های ایرانیان به حساب می آید.

قالیشویی ها در نواحی مختلف کشور از حجم دلهره خانه تکانی شب عید کم کرده و برترین شیوه شست و شو اعتماد به قالیشویی های معتبر است به خصوص در رابطه با فرش های نفیس، ابریشم و یا قالی هایی که خیلی کثیف هستند.

شست و شوی گونه های مختلف فرش های ماشینی در قالی شویی ها در طول چند مرحله صورت می گیرد.

اول با کمک دستگاه های ویژه خاک گیری انجام شده و سپس به مقدار بالایی آبدهی می شوند تا کامل خیس و نمناک شوند در پایان با وارد شدن به داخل دستگاه اتوماتیک و نظارت شده شستشو و آبکشی می شوند.

با این حال ممکن است به علت های مختلف اشخاص ترجیح دهند به جای سپردن فرش های خانه به قالیشویی ها فعالیت شستشوی فرش را خود بر عهده بگیرند بنابراین لازم است نکته هایی در این باره بدانیم.

در این مطلب سعی داریم در رابطه با فرش ماشینی و طریقه شستشوی فرش با مایع شوینده گوناگون شرح دهیم.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک دریا

1- قالی ماشینی و شستشوی آن به وسیله شامپو فرش

متداول ترین ترفند به کار گیری شامپو فرش است.

نخست سطح قالی را با جارو برقی یا هر ابزار مکنده دیگری نظافت کرده تا عاری از گرد و خاک شود چون که باقی ماندن و مخلوط شدن کثیفی ها توسط شامپو و آب باعث آلودگی بیشتر می شود.

نکته مهم کار گرفتن از برس یا مسواک نرم است، زبری برس منجر به از بین رفتن الیافت قالی می شود.

نکته دیگر بهره از آب گرم و ولرم است، آب داغ منجر به لطمه رسیدن و آب خنک هم توان نظافت ندارد.

شامپو فرش ها گونه های مختلف دارند هر چقدر خواص اسیدی و جوهر نمک بالایی داشته باشند توان پاک کنندگی بالاتری هم دارند و البته مقدار آسیبی که به قالی می زنند هم بالاتر خواهد بود.

تهیه شامپو بستگی به درجه آلودگی و جنس بافت قالی دارد.

شامپو را توسط آب ولرم ترکیب کرده و به قدری هم بزنید تا کف کند، کف ناشی از هم زدن را روی قالی ریخته و توسط برسی نرم روی قالی می کشیم و بعد از پاک شدن به وسیله دستمال، حوله و یا پارچه پاکیزه کف را جمع کرده و آب را از روی فرش جمع می کنیم.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک پاسداران

How to Steam Clean Carpet with a Steam Mop

2- شست و شوی قالی با روش سنتی

برای شستشو با ترفند سنتی احتیاج به سطحی سفت و شیب دار چون موزاییک، سیمان است.

پهن کردن قالی روی آسفالت منجر به آسیب واردن شدن گره ها می شود.

باید موقع شست و شو و آبکشی جریان آب ولرم به شکل دوش باشد زیرا که آب داغ به هر دو گونه از فرش های ماشینی و دستبافت صدمه میزند.

فرش ماشینی به خاطر داشتن پلاستیک و نایلون داخل بافت خود و فرش دستی به خاطر تغییر رنگ و همینطور رنگ دهی.

 در رابطه با این گونه شست و شو نیاز است قالی اول از آلودگی و غبار زدوده شود و به وسیله آب زیاد کامل خیس شود بعد شوینده را با آب رقیق کنید و به روی سطح قالی به کمک برسی نرم حرکت می دهیم تا لکه و کثیفی ها از بین بروند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک آزادی

3- شست و شوی فرش هایی با زمینه روشن

فرش های زمینه روشن در میان مردم از لحاظ هارمونی با دکور محبوبیت بسیاری دارند ولی به خاطر دشواری شست و شو، جذب و واضح بودن کثیفی و لکه در خرید دچار دو راهی میشود.

فکر همیشگی و اصلی افرادی که در کف منزل هایشان قالی هایی با زمینه روشن و کرم پهن می کنند پاکیزگی و درخشانی آن ها است.

در این جا ترفند هایی را عرضه میکنیم تا با بهره از آن بدون تحویل فرش به قالیشویی و فقط با بهره از شامپو و آمونیاک مثل روز نخست خود زیبا و براق شود.
پیش از گام برداری نیاز است لکه های احتمالی به روی سطح قالی پاکیزه شود و برای این فعالیت لازم است مناسب با گونه لکه از مورد های مختلفی به هدف رفع کردن لکه استفاده شود.

در تاکتیک شست و شوی فرش به وسیله حلال نخست محلولی که شامل دو لیوان آب گرم و یک قاشق سرکه سفید درکنار دو قاشق شامپو فرش است حاضر کرده و داخل بطری اسپری می ریزیم.

مایع بدست امده را در هر محلی که نیاز می دانیم اسپری کرده و به وسیله اسفنج، برس نرم، حوله و یا دستمالی پاکیزه روی قالی کشیده تا پاک و براق شود.

این فعالیت را چند دفعه تکرار می کنیم و در نهایت آب سطح فرش را با دستمال خشک کاملاً می کشیم.

تا از وارد شدن به تار و پود و ایجاد پوسیدگی پیشگیری شود.

اگر دوباره هم قالی به تمیزی مد نظر شما نرسیده باشد می توانید از اسپری کردن مایع سفید کننده کلری یا قدرتمند پراکسید هیدروژن سه درصد همراه با آب گرم استفاده کنید.

دقت کنید که مخلوط سفید کننده کلری با آمونیاک سمی و منفجر است، بعد از مخلوط دو ماده آمونیاک و سفید کننده کلری به شدت خودداری کنید.

بخشی از قالی را که با محلول پراکسید هیدروژنه یا سفید کننده کلری آمیخته کرده اید به سرعت باید آبکشی و خشک شود به خاطر ایکخه ماندن آن منجر به تغییر رنگ الیاف و پوسیدگی خواهد شد.

برای آبکشی ظرفی زیر قسمت مد نظر قرار داده و به آرامی آب گرم را روی قالی ریخته و به جهت ظرف هدایت می کنیم.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در باشگاه نفت تهران

61b8bacf0294b

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در غرب تهران
 • قالیشویی در جنوب تهران
 • قالیشویی در ملاصدرا
پیمایش به بالا