قالیشویی در باشگاه نفت تهران | قالیشویی -02144269740
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در باشگاه نفت تهران

مبل شویی در ویلاشهر
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در باشگاه نفت تهران می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در باشگاه نفت تهران

مراحل و شیوه غبارگیری قالی به چه صورتی است؟

از آنجایی که قالی همواره زیر رفت‌ و آمد و نشست‌ و برخاست بسیار اشخاص است پتانسیل بسیاری برای جذب گرد و خاک و کثیفی ها را دارد و حتماً باید به تمیز کاری و بهداشت آن توجه شود.

اگر که گرد و خاک موجود به روی قالی ها در وقت متناسب نظافت نشود می‌تواند به بافت و الیاف قالی نفوذ کرده و در آخر شستشو و نظافت آن را با مشکلاتی روبرو کند.

در ادامه مطلب به بررسی مرحله های و شیوه غبارگیری قالی پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در باشگاه نفت تهران

چه موقعی قالی به غبارگیری احتیاج دارد؟

همانگونه که ذکر شد قالی از جمله ارکان خانه ها است که همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد، پس احتمال کثیف شدن قالی و جذب گرد و خاک بیشتری هم برای قالی وجود دارد.

به شکل کلی باید بیان کرد که برای نظافت و مراقبت بهتر از قالی نیاز است که حتماً به طور مستمر و دائمی نظافت کردنشان رعایت شود و به وسیله جاروبرقی پاکیزه شود ولی در برخی از موقعیت ها هم غبارگیری اهمیت و اولویت بسیاری دارد.

موقعی که اشخاص قصد شستشوی قالی را داشته باشند حتماً باید اول اقدام به غبارگیری قالی کنند زیرا که ورود گرد و خاک به بافت و الیاف قالی سبب می‌شود که شستشوی قالی با چالش‌های بسیاری روبرو شده و در پایان حتی امکان دارد که قالی به درستی نظافت نشود.

همینطور وجود گرد و خاک در بافت قالی موجب ایجاد زردآبه و رنگ پریدگی قالی و ریشه‌های آن می‌شود به همین خاطر پیش قبل از اقدام به نظافت حتماً باید گردگیری صورت گیرد.

شیوه های غبارگیری قالی در حالت سنتی

همان‌طور که ذکر شد گردگیری قالی حتماً می بایست پیش از خیس شدن قالی انجام شود و برای این امر می‌توان از شیوه های گوناگون سنتی و مدرن بهره گرفت.

در حالت سنتی میتوان از وسایلی مانند جارودستی یا جاروهای سنتی بهره گرفت و گرد و خاک قالی را نظافت کرد.

هر چند که برترین شیوه بهره از جاروبرقی با تنظیم کند است ولی شیوه های دیگری هم برای گردگیری وجود دارند که ویژه ترین آنها به شرح ذیل می‌باشند:

 • با پهن کردن قالی از پشت و ضربه های ملایم وارد کردن می‌توان گرد و خاک موجود به روی آن را از بین برد. البته ضربه وارد کردن به پشت قالی نمی‌تواند گرد و خاک را به شکل کامل خارج کند و امکان بازگشت آنها به بافت قالی هم وجود دارد.
 • در شیوه دوم می‌توان قالی را به صورت شیوه اول به روی یک توری و در ارتفاع پهن نمود و بعد به پشت قالی ضربه های ملایمی وارد کرد. این امر جلوی برگشت گرد و خاک به فرش را میگیرد.
 • در شیوه سوم که در زمان اخیر بسیار شایع بود از تکاندن قالی استفاده می شد. در این شیوه ضربه‌ای به قالی وارد نخواهد شد ولی اشخاص می‌توانند با یاری هم قالی را تکانده و گرد و خاک آن را بیرون ریزند. البته این شیوه به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود زیرا که امکان لطمه دیدن قالی بالا است.
 • در شیوه بعدی غبارگیری قالی می‌توان قالی را روی یک چوب یا طناب آویز نمود و به آن ضربه های آرامی وارد کرد تا به مرور گرد و خاک آن از بین برود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک غزالی

بیشتر بخوانید: قالیشویی در تهرانسر

شیوه های غبارگیری با بهره از ماشین‌آلات اتوماتیک

این روز ها بهره از شیوه های سنتی به خاطر احتمال بالای لطمه دیدن فرش دیگر انجام نمیشود و می‌توان به وسیله ماشین‌آلات اتوماتیک این فعالیت را انجام داد.

 • ماشین‌ های زدوده کردن غبار نخست روی فرش را برس کشیده و شانه می‌کنند تا تمام گرد و خاک موجود روی سطح قالی ها رها شود و بعد فک‌ های دستگاه می‌توانند با ضرباتی پی در پی باقی مانده گرد و خاک را شخپ کنند. در واقع این دستگاه مثل چوب در شیوه سنتی کار می‌کند ولی لطمه ای به قالی زده نخواهد کرد.
 • در شیوه دوم قالی ها در یک استوانه به شکل خوابیده قرار می‌گیرند و با حرکت محفظه گرد و خاک روی قالی بر اثر ضربه های متعددی خارج می‌شود. این محفظه مانند مخزن ماشین لباسشویی اجرا می‌کند و گرد و خاک قالی به وسیله دستگاه‌های مکنده قوی چمع می‌شوند و از یک حوضچه آب رد شده و کثیفی کمتری ایجاد میکنند.
 • در شیوه بعدی زدوده کردن غبار قالی از هوای فشرده بهره گرفته می‌شود و قالی ها به صورت مستقیم زیر هوای فشرده قرار گرفته و هر نوع گرد و خاک از آنها خارج می‌شود.

شیوه زدودن غبار قالی های ماشینی

قالی یا فرش های ماشینی این روز ها از تنوع و تعدد بسیاری روبرو هستند و با بهره از مواد و الیاف گوناگونی تولید می‌شوند.

درست ترین شیوه برای گردگیری این قالی ها جاروبرقی است و وقتی که به طور منظم نظافت شوند گرد و خاک به بافت و الیاف وارد نخواهند شد و در پایان شستشوی آنها هم ساده تر انجام می‌شود.

به شکل کلی بهتر است که از شیوه های سنتی برای زدودن غبار قالی ها بهره گرفته نشود و برترین شیوه برای این امر بهره از ماشین‌ آلات اتوماتیک است که شرح داده شد.

نکته های مهم راجب زدودن غبار قالی

همانگونه که بیان شد زدودن غبار قالی ها می‌تواند به راه کار های بسیاری انجام شود ولی استفاده از هر یک از این راه کار ها می‌تواند مزیا و عیب های مختص خود را داشته باشد و حتماً باید به نکته های مختلفی توجه کرد.

از مهم‌ترین نکته ها در زدودن گرد و خاک قالی ها می‌توان مورد های زیر را عنوان کرد:

 • قالی ها حتماً باید به شکل همیشگی جارو کشیده شوند تا گرد و خاک به بافت عمقی آنها ورود نکند.
 • در غبارگیری قالی های عتیقه و قدیمی نبایست از ضربه های چوب و … بهره گرفت.
 • پیش از اقدام به غبار گیری حتماً باید قالی چک شود تا اگر لطمه و پارگی داشت گسترش پیدا نکند.
 • غبار گیری قالی ها حتماً باید در مکانی باز با تهویه هوای متناسب انجام شود.
 • زدودن گرد و خاک قالی حتماً باید پیش از شستشو صورت گیرد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در وردآورد

21crps

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد.

جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شرق تهران
 • قالیشویی در شمال تهران
 • قالیشویی در باشگاه نفت تهران
پیمایش به بالا