قالیشویی یکی از خدمات کلی در زمینه بهداشت و پاکیزگی خانه است. فرش های آلوده به گرد و غبار و باکتری‌ ها می‌توانند به سلامتی شما و افراد دیگر صدمه جبران ناپذیر زده و زمینه بیماری‌ های گوناگون را به وجود آورند.

قالیشویی شامل خدمات تمیز کردن و شستشوی قالی و فرش ها است که موجب بیشتر شدن طول عمر این لوازم در مدل های ماشینی و دستبافت و محفوظ ماندن زیبایی و شکل آنها می‌شود.

همینطور، تمیز بودن فرش و قالی‌ ها می‌تواند سبب بهتر سازی کیفیت هوای درون منزل شود و سلامتی اشخاص را بالا ببرد.

با شستشوی دوره‌ ای فرش ها در قالیشویی، می‌توانید محیط زندگی خود را تمیز و بهداشتی نگه دارید و سلامت خود و اعضای خانواده را حفظ نمایید.

شستن فرش به شیوه مدرن قالیشویی در کریم خان زند

در زمان‌ های قبل، قالیشویی به روش سنتی و با مصرف آب و شوینده‌ های کلاسیک، با دست و ابزار اولیه انجام می‌شد.

این روش شستشو در خیلی از موارد به تار و پود فرش صدمه وارد میکرد و رنگ و ظاهر آن را خراب می‌کرد.

همینطور مشکل های بسیاری در طول خشک کردن این فرش‌ ها وجود داشت که در برخی موارد حتی به پاره شدن آنها منتهی می‌شد.

امروزه با توجه به فناوری‌ های تازه به کار رفته در این زمینه، قالیشویی به شیوه های به روز در مرکز های مخصوص این کار انجام می‌شود.

یکی از شیوه های به روز در قالیشویی استفاده از ماشین‌ های مخصوص این کار است که در قالیشویی     مهر و ماه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماشین‌ آلات با استفاده از آب تمیز با دمای متناسب، محلول‌ های شوینده مخصوص و تخصصی و ابزار ویژه، فرش را به صورت کاملا مکانیزه میشویند.

همینطور، با استفاده از دستگاه‌ های خشک کننده، تایم خشک کردن فرش را هم به حداقل می‌رسانند که نقش مهمی در افزایش طول عمر مفید فرش‌ها ایفا میکند.

شیوه دیگری که در قالیشویی های به روز استفاده می‌شود، مصرف مواد شوینده بدون آب یا همان شیوه خشکشویی است.

این مواد شوینده با نداشتن نیازی به آب، سرعت به عمل آمدن فرش با مواد شوینده را افزایش داده و سبب می‌شوند که فرش سریعا خشک شود. این روش به خصوص برای مبل ها و موکت مفید بوده و در بیشتر مواقع در محل هم قابل اجرا است.

همینطور در شیوه مدرن قالیشویی، از مواد شوینده طبیعی و بدون هیچ ترکیب سمی استفاده می‌شود.

این مواد شوینده بدون سم و غیر مضر برای محیط زیست بوده و با مصرف از آن‌ ها، می‌توان به آسانی فرش‌ ها را به صورت اصولی تمیز نمود.

4870

مرحله های شستن فرش در مراکز قالیشویی مهر و ماه (قالیشویی در کریم خان زند)

شستن فرش در مرکز های قالیشویی مهر و ماه مرحله های بسیاری دارد که از مراحل شستشوی دستی، شستن پاکتی، شستشوی مکانیزه، خشک کردن، تکمیل سازی و بسته‌ بندی شکل گرفته شده است.

با توجه به این مرحله ها، مشتریان می‌توانند فرش‌ های خود را به مرکز های قالیشویی سپرده و از کیفیت و طول عمر زیاد فرش‌ هایشان لذت ببرند.

هدف از شستن فرش در مرکز های قالیشویی طی چند مرحله، این است که بهترین نتیجه از کار قالیشویی به دست آید.

این کار شامل مورد های مهمی است که برای محفوظ ماندن کیفیت و عمر بیشتر فرش، باید با دقت و مراقبت صورت گیرد و در مرکز های قالیشویی به شکل حرفه‌ای و با استفاده از دستگاه های مخصوص، انجام می‌شود.

مرحله های 7 گانه قالیشویی ماشینی شامل موارد زیر میباشد:

 • پیش‌ شستشو: در اولین مرحله، فرش با مواد مخصوص شستشو داده می‌شود تا از گرد و خاک پاک شود. این مواد شامل آب، شامپوی مخصوص و محلول‌ های پاکسازی هستند. مرحله اول یا پیش‌ شستشو، به جهت زدودن گرد و خاک فرش بوده و در آن از شیوه های فیزیکی مثل تکاندن و همچنین از محلول‌های پاک‌کننده و شامپوی مخصوص استفاده می‌شود. این مرحله می‌تواند به افزایش کیفیت شستن کمک کند و به خصوص وقتی که فرش بسیار کثیف است، انجام آن خیلی مهم است.
 • شستشوی دستی: در مرحله بعد، فرش ها شسته می‌شود. در شستن دستی، فرش با دست یا توسط ماشین های شستشوی مخصوص شسته می‌شود که برای از بین بردن کامل لکه‌ ها و آلودگی های گوناگون از روی فرش استفاده می‌شود. این مرحله سبب پاک سازی کامل فرش و از بین رفتن لکه‌ ها و آلودگی های گوناگون از روی فرش ها می‌شود.
 • شستشوی تخصصی: در مرحله بعد، فرش در شرایط مخصوص و محفوظ شده قرار داده می‌شود و بعد با استفاده از ماشین شستشوی مخصوص شسته می‌شود. این شیوه متناسب برای فرش‌ هایی است که باید با مراقبت بیشتری شسته شوند. این شیوه برای فرش‌ های گرانبها و قالی‌ هایی متناسب است که احتیاج به مراقبت ویژه ای دارند.

 بیشتر بخوانید: شستشو قالی در محل با دستگاه

 • شستشوی مکانیزه: در این شستشو، فرش توسط ماشین های شستشوی مکانیزه شسته می‌شود. این شیوه برای فرش‌ های بزرگ و سنگین بسیار مناسب است. در مرحله چهارم، شستن مکانیزه انجام می‌شود. در این مرحله فرش توسط ماشین شستشوی مکانیزه شسته می‌شود. این شیوه برای فرش‌ های بزرگ و سنگین که احتیاج به شستشوی دقیق تری دارند، متناسب است.
 • خشک کردن: در مرحله پنجم، فرش توسط دستگاه خشک‌کن، خشک می‌شود تا به صورت کلی از رطوبت تهی شود. در این مرحله از دستگاه‌ های مخصوص خشک‌کننده برای خشک کردن تمام فرش استفاده می‌شود که از آسیب رسیدن به فرش جلوگیری می‌شود. با خارج شدن آب و نم از فرش، تمیزی و درخشندگی بخصوصی به آن داده می‌شود. همینطور انجام دقیق این مرحله از بروز صدمه و رشد عامل هایی همچون میکروب و باکتری‌ها در فرش جلوگیری می‌شود.
 • جمع‌آوری: مرحله بعد، فرش‌ ها به مرحله تکمیل سازی منتقل میشوند. در این مرحله، همه خطاها چک می‌شوند و کل لکه‌ های باقی‌ مانده از بین میروند. همینطور، فرش‌ها در این مرحله تصحیح و تعمیر می‌شوند تا به نحوی جدیدتر و خوش‌ فرم تر به مشتریان تحویل داده شوند.
 • بسته‌بندی: در مرحله آخر، فرش‌ها با توجه به اندازه و مدلشان بسته‌ بندی می‌شوند و به مشتری تحویل داده می‌شوند.

 بیشتر بخوانید: نحوه صحیح تا زدن فرش ماشینی

Untitled 2 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،قالیشویی در کریم خان زند، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در جنوب تهران
 • قالیشویی در غرب تهران
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در کریم خان زند