قالیشویی در هفت چنار | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در هفت چنار

قالیشویی در هفت چنار
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در هفت چنار می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در هفت چنار 1

قالیشویی در هفت چنار

با اندکی وقت و صبر، شما می‌توانید قالی ماشینی خود را در منزل تمیز کنید.

در زیر مرحله ها را به تفصیل شرح داده ایم.

پیش از شروع به نظافت فرش ماشینی در خانه، مرحله حاضر کردن مهم است تا روند را راحت تر و تاثیر گذار کند.

در این قسمت چند کار که می بایست قبل از نظافت اجرا کنید آورده شده است:

 1. مطالعه دستورالعمل‌های تولید کننده: پیش از هر چیز، بایستی دستورالعمل‌های تولید کننده قالی را مطالعه کنید. این دستورالعمل‌ها امکان دارد شامل اطلاعات موثری در رابطه با نوع ماده شوینده‌ای که می بایست استفاده کنید و یا شیوه های خاصی برای نظافت باشند.
 2. جاروبرقی: قالی خود را کامل جارو بزنید تا گرد و غبار، مو، و دیگر کثیفی ها را از الیاف قالی بردارید. این امر به حفظ کیفیت قالی در طول پروسه نظافت کمک می‌کند.
 3. لکه‌بری: اگر لکه‌های به خصوصی روی قالی خود دارید، امکان دارد بخواهید آن‌ها را با یک مواد لکه‌بر ویژه قبل از شستشو نظافت کنید. ماده شوینده خانگی عموما برای این امر مساعد هستند، ولی مطمئن شوید که آن‌ها را در یک ناحیه دور از دید کوچک امتحان کنید پیش از اینکه آن‌ها را کلا روی قالی اعمال کنید.
 4. آماده کردن محوطه شستشو: محوطه شستشوی قالی را انتخاب کنید. بایستی یک محوطه باز با سطح صاف و غیرجاذب برگزینید، مثل یک باغچه، گاراژ، یا حتی حمام؛  محوطه شستشو بایستی خشک و پاک باشد و به آب دسترسی داشته باشد.

با این حاضر سازی، شما هم اکنون حاضر هستید تا پروسه شستشوی قالی ماشینی خود را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در سجاد

انتخاب مایع شوینده

برگزیدن مایع شوینده مساعد برای نظافت فرش ماشینی یکی از مرحله های مهم است.

این انتخاب به چند عامل بستگی دارد، مانند نوع و جنس قالی، رنگ‌های موجود در آن و گونه و مقدار کثیفی ها

 1. برگزیدن مایع شوینده مناسب: برای قالی های ماشینی، معمولاً می‌توانید از مایع شوینده خانگی استفاده کنید. مایع شوینده‌ای که برای ماشین لباسشویی بهره گیری می‌شوند، معمولا مساعد هستند. با این وجود، می بایست مطمئن شوید که این مایع شوینده‌ها رنگ قالی را تغییر ندهند.
 2. آزمایش رنگ: پیش از بهره از مایع شوینده، بهتر است آن را روی یک منطقه ای دور از دید قالی آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که رنگ‌ها پایدار هستند. برای این فعالیت، اندکی مایع شوینده را روی ناحیه ای از قالی که عموما پنان است بزنید، مثل زیر یک مبل یا میز. اجازه دهید مایع  شوینده چند دقیقه بماند، بعد آن را تمیز کنید. اگر رنگی به دستمال خورده شد یا رنگ فرش عوض شد، بهتر است از مایع شوینده دیگری کمک بگیرید.
 3. ماده های طبیعی: بعضی از مردم ترجیح می‌دهند از ماده های شوینده طبیعی مثل سرکه یا بیکربنات سدیم بهره گیری کنند. این ماده معمولاً برای اغلب قالی ها ایمن هستند، ولی همواره بهتر است آن‌ها را پیش از بهره کلی آزمایش کنید.

بیشتر بخوانید: بزرگترین قالیشویی در تهران

شستشوی موکت نمدی

شستن فرش

برای شستن فرش ماشینی خود، آغاز به شستشوی قالی کنید.

دقت نمایید که طبق دستورالعمل‌های تولید کننده فرش ماشینی خود فعالیت کنید.

بعضی از فرش ها ممکن است نیاز به چندین مرتبه شستشو داشته باشند، در حالی که بعضی دیگر امکان دارد تنها یک دفعه نیازشان باشد.

خشک نمودن قالی

خشک نمودن درست قالی پس از شستشو، مرحله مهمی است که سبب حفظ رنگ و بافت قالی و پیشگیری از رشد کپک و بوی نامطبوع می‌شود. در زیر مرحله های گوناگون خشک نمودن قالی را شرح می‌دهم:

 1. رفع آب اضافه: پس از شستشو، نخست می بایست از قالی آب اضافه را بیرون ریزید. این فعالیت را می‌توان با بهره از پارو یا جاروبرقی که توان جذب آب دارد اجرا کرد. اگر چنین تجهیزاتی ندارید، می‌توانید قالی را چند قسمت کنید و با بهره از حوله آب را جذب نمایید.
 2. خشک نمودن: پس از آنکه بیشتر آب اضافه رفع شد، قالی را در یک محوطه خشک و بادگیر قرار دهید تا خشک شود. اگر در محوطه ای باز هستید، قالی را در زیر نور قرار ندهید چون امکان دارد موجب پریدگی رنگ‌ها شود. بهتر است قالی را در سایه قرار دهید. در محوطه ای داخلی، قالی را در یک اتاق با گردش هوای مساعد بگذارید و اگر ممکن است، یک فن برای چرخش بیشتر هوا قرار دهید.
 3. چرخاندن قالی: برای اطمینان از خشکی کلی قالی، هر چند ساعت یک مرتبه، قالی را برگردانید تا زیر فرش هم خشک شود. این امر می‌تواند جلوی تشکیل کپک را بگیرد.
 4. برس زدن الیاف: بعد از خشک شدن کلی قالی، با بهره از یک برس نرم، الیاف قالی را برس بزنید تا به شکل اولیه خود برگردند. این امر به بازیابی بافت و جلوه فرش کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در فلاح

طرز خشک کردن و مراقبت پس از نظافت

بعد از شستشو، مرحله خیلی مهمی که می بایست در نظر گرفته شود، خشک نمودن قالی است.

اگر قالی به صورت کامل خشک نشود، امکان دارد بوی بدی تولید کند و حتی سبب رشد کپک شود.

برترین تکنیک برای خشک نمودن قالی، زمان دادن به آن که طبیعتاً در یک محوطه مقوام و گرم خشک شود.

اگر قالی شما کوچک است، شاید بتوانید آن را در محوطه ای باز خشک کنید.

ولی، مطمئن شوید که آن را در یک محوطه سایه‌دار قرار دهید تا از نور مستقیم خورشید پیشگیری شود، چون این می‌تواند منجر شود رنگ‌های فرش از بین بروند.

اگر محوطه ای مناسب برای خشک نمودن قالی در محیطی باز را ندارید یا اگر آب و هوا مرطوب است، قالی را در یک اتاق خشک قرار دهید.

مراقبت بعد از شستشو

بعد از خشک شدن فرش، می‌توانید آن را مجددا در جای قبلی خود قرار دهید.

ولی پیش از اینکه قالی را برگردانید، جارو ببرید تا الیاف قالی را باز کنید و آن را تازه و پاک نگه دارید.
اگر قالی را برای مدت طولانی نگه داشته‌اید، از لوله کردن آن به جای تا زدن مطمعن شوی، چون این می‌تواند موجب شکستگی یا خرابی الیاف قالی شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی ارزان در تهران

11zon cropped 2023 03 11T083923.330

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شرق تهران
 • قالیشویی در هفت چنار
 • قالیشویی در جنوب تهران
پیمایش به بالا