خدمات قالیشویی

 • ضمانت بالاترین کیفیت
 • نظافت و ارسال فوری

قالی به عنوان عضوی جدا نشدنی از منازل ایرانی، بیشتر از هر ابزار دیگری در دسترس کثیفی ها قرار دارد.

لکه شدن فرش، کثیفی های ناشی از عبور کردن با جوراب یا کفش روی آن و انباشته شدن دوده و گرد و خاک در تار و پود قالی همگی از نمونه اتفاق هایی هستند که امکان دارد پس از مدتی، قالی ها را کثیف کنند.
این کثیفی ها برخی اوقات به قدری زیاد هستند که تنها راه حل برای نظافت آنها، انتقال به شرکت های قالیشویی ها است.
اما اگر میزان کثیفی کم باشد، می توان در منزل، به وسیله شامپو فرش، نسبت به نظافت قالی ها اقدام نمود.
در ادامه این نوشته فنونی را در رابطه با نحوه شستشوی قالی با شامپو فرش ذکر کرده ایم؛ همراه ما باشید.

چه شامپویی برای شستشوی قالی ها مساعد می باشد؟

شامپو فرش تحت عنوان یک مایع شیمیایی با خواصی خنثی، در نظافت انواع قالی های دستباف و ماشینی که لکه دارند و یا ماده های چربی که به الیاف آن وارد شده اند، کارایی دارد.

این روز ها در بازار می توان انواع شامپو قالی ها را که به واسطه مارک های مختلف ارائه شده اند، مشاهده کرد و خب طبیعتا این پرسش ایجاد می شود که کدام این شامپوها برای نظافت قالی های شما متناسب هستند؟

ما در ادامه به این پرسش جواب داده ایم.

در جواب به این سوال می بایست ذکر کرد که برگزیدن شامپو فرش متناسب با جنس قالی و الیاف آن بسته است.

شامپویی برای قالی شما مساعد است که بتواند با ورود به الیاف قالی، همه کثیفی ها را تمیز کند (مانند رفع لکه چای از روی قالی) و در همین حال کمترین لطمه را به تار و پود آن وارد کند.

هرچقدر غلظت مایع شیمایی در شامپو پایینتر باشد و از ماده های ملایم تری در تولید آن بهره گرفته شده باشد، احتمال رنگ دهی قالی افت پیدا می کند و در همین حال به تار و پود فرش، که به ویژه در فرش های دستباف و ابریشمی اهمیت زیادی دارند، لطمه  کمتری زده می شود.

به علاوه اگر قالی شما در اثر سوختگی زرد شده توصیه می کنیم قبل از هر کار راجب از بین بردن لکه زرد سوختگی روی فرش اطلاعات کسب کنید و بعد در این باره اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک استقلال

شیر روی فرش دستبافت2

طریقه شستشوی فرش با شامپو مخصوص

پس از اینکه شامپو فرش مساعد را فراهم کردید (و یا در منزل شامپوی خانگی تهیه کردید)، نوبت به تمیز کردن قالی می رسد.

نظافت قالی به کمک شامپو کار آنچنان سختی نیست، به شرط اینکه مرحله های آن با دقت انجام گرفته و در اجرای آن فنون لازم اعمال شود.

توضیح این مرحله ها و فنون در ذیل آمده است:

۱- در مقدمه کار قالی را درست جارو بزنید.

پیش از اینکه قالی را نظافت کنید، بایستی آن را با جاروبرقی و یا جارودستی نظافت کنید تا هرنوع گرد و خاک از روی آن تمیز شود و هیچ مایع و شی‌ء اضافه ای به روی آن نماند.

برای اینکه محلول پاک کننده قالی به دست آید، اندکی از شامپور فرش را داخل یک ظرف ریخته و با مقدار معلومی از آب ولرم (رو به خنک ) قاطی کنید.

برای اینکه بفهمید چه نسبتی از آب و شامپو بایستی با هم مخلوط شوند، دستورات درج شده روی شامپو را بررسی کنید. این مخلوط را بعد تکان دهید تا درست کف کند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک دانشگاه تهران

۳- به وسیله پارچه، فرش را با شامپو پاکیزه کنید.

در این کار کافی است یک پارچه پاکیزه یا یک اسفنج را به مخلوط کف کرده آمیخته کنید و بعد با ملایمت و در راستای خواب پرزها، روی فرش بکشید.

البته دقت داشته باشید که پارچه یا اسفنج مورد بهره بیش از حد به محلول آمیخته نشده و کامل خیس نشوند، چون در این حالت خشک شدن قالی در محیط بسته منزل به آرامی طی میشود و به علاوه اینکه گرد و غبار بیشتری را جذب خود می کند، حتی ممکن است پوسیده شود.

۴- شامپو را پس از مدتی از سطح قالی پاک کنید.

پس از اینکه خوب شامپو فرش کف کرده را به نقطه های کثیف فرش کشیدید، برای مدت زمان (حدود ۳۰ دقیقه) صبر کنید تا کثیفی وارد شده به تار و پود فرش به شامپو جذب شود.

بعد به وسیله یک پارچه زبر (مانند کتان) شامپو را در راستای برعکس پرزهای فرش از سطح فرش جمع کنید. این دستمال را در طی پروسه چند مرحله های پاک کنید تا خود ریشه کثیفی نشود.

شامپوی خانگی بهتر است یا شیمیایی؟ طریقه تهیه شامپوی خانگی

شامپو های شیمیایی که در فروشگاه ها فروخته میشوند، عموما توان تمیز کنندگی بیشتری داشته و فرش را بهتر پاکیزه می کنند، با این حال به خاطر غلظت ماده های شیمایی بهره گرفته شده در آنها، برخی اوقات باعث ایجاد  لطمه به الیاف قالی ها می شوند (به ویژه موقع نظافت کردن تابلو فرش های دستباف).

۱- فراهم کردن شامپوی خانگی به وسیله مایع ظرفشویی

سه قاشق مایع ظرفشویی را در کنار یک قاشق سرکه سفید و چند قطره وایتکس داخل یک ظرف بریزید و با افزودن اندکی آب ولرم، آنها را با هم مخلوط کنید.

۲- فراهم کردن شامپوی خانگی به وسیله سرکه و جوش شیرین

جوش شیرین و سرکه سفید ماده هایی معجزه گر در نظافت  لکه های موجود روی قالی هستند.

برای فراهم کردن شامپویی که با استفاده از آنها تولید می شود، نخست کمی جوش شیرین را روی قالی بریزید و اندکی صبر کنید تا به بافت فرش وارد شوند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی

removing oil from the carpet۲

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شرق تهران
 • قالیشویی در غرب تهران
 • قالیشویی در فلاح