قالیشویی در آذربایجان | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در آذربایجان

قالیشویی در آذربایجان
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در آذربایجان می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در آذربایجان

قالیشویی در آذربایجان

رطوبت دشمن قالی است؛ چه از گونه دستی و چه از گونه ماشینی

این عامل می‌تواند به علاوه افت عمر قالی، در تشکیل بوی بد هم نقش مهمی داشته باشد.

لذا اگر فرش خانه اتان خیس شد؛ در نخستین قدم برای نجات آن و پیشگیری از منتشر شدن بوی بد در خانه، بایستی این رطوبت را با بهره از شیوه هایی که در ادامه شرح می‌دهیم خشک نمایید.

البته این شیوه های خشك نمودن قالی در منزل تنها وقتی پاسخگوی احتیاج شما هستند که رطوبت به عمق الیاف ورود نکرده باشد؛ به غیر این حالت بایستی پروسه شستشوی و خشک نمودن را به متخصصین این عرصه بسپارید و برای پیشگیری از بروز پوسیدگی، به دنبال برترین قالیشویی تهران که نزدیک به محل سکونتتان است بگردید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در زنجان

خشك نمودن فرش در منزل  با حوله

اگر به علت ریخته شدن حجم بسیاری آب روی قالی، بخش وسیعی از سطح آن خیس شده و به علت اینکه تازه آن را نظافت کرده اید نمی‌خواهید درگیر پروسه شستشوی دوباره آن شوید؛ برترین راه این است که آن را زیر نور آفتاب و یا جایی که هوا چرخش مساعدی دارد پهن نمایید و اجازه دهید به شکل طبیعی خشک شود.

برای اینکه رنگ قالی زیر نور عوض نشود یک حوله سفید روی آن پهن کنید تا هوا روی سطح قالی جریان داشته باشد و اشعه به رنگ‌ها تابیده نشود.

دقت نمایید که برای خشک نمودن قالی حتما لازم نیست که نور مستقیم باشد؛ شما حتی می‌توانید زیر نور خورشید زمستان و در هوای ابری هم قالی خشک کنید.

تنها باید محیط باز برای پهن نمودن در دسترس داشته باشید.

ولی اگر فقط اندکی آب روی گوشه‌ای از قالی ریخته، بهتر است یک حوله جذب کننده روی آن پهن نمایید تا رطوبت را به خود بگیرد و از ورود عمقی آن پیشگیری کند.

تنها زمانی مجاز به بهره از این تکنیک هستید که زیر قالی خیس نباشد. بهتر است هر چند دقیقه یک مرتبه هم حوله خیس شده را با یک حوله خشک عوض کنید تا پروسه جذب رطوبت سرعت بالایی پیدا کند.

اگر موقع خشك كردن قالی در منزل متوجه شدید که حجم آب به قدری زیاد بوده که به زیر فرش هم نفوذ کرده است؛ بایستی سریع آن را برگردانید و زمان دهید این بخش هم در نزدیکی هوا باشد تا کپک نزند.

می‌توانید یک تشت زیر قالی و دقیقا در محل دقیقی که خیس شده پهن نمایید و روی قالی را در دسترس هوای پنکه یا فن قرار دهید.

اگر در زمستان هستید؛ قالی برای خشک شدن در دمای کم این فصل بایستی 48 ساعت در همین حالت بماند.

همانگونه که می‌دانید رطوبت و خیسی محیطی عالی برای رشد قارچ است و هر کجا که خیس باشد؛ پس از مدتی با حمله کپک و قارچ روبرو خواهد شد.

پس خشک کردن فرش از اهمیت زیادی روبرو است.

این نکته را هم از یاد نبرید که خشک نمودن قالی به این روش و در خانه که دسترسی به لوازم خاصی ندارد؛ کار وقت بری است و احتیاج به صبر و حوصله دارد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در هاشمی

carpet 10 1024x580 1

تکنیک خشک نمودن سریع قالی با انواع خشک کن

جاروبرقی تر و خشک برترین لوازم برای خشك كردن قالی در منزل است.

اگر جاروبرقی شما تنها برای جمع کردن زباله‌های خشک است؛ به هیچ وجه با آن اقدام به اجرای این کار نکنید.

زیرا که رطوبت می‌تواند وارد موتور شود و به این قطعه گران به آسیب وارد نماید.

البته جاروبرقی‌های صنعتی هم وجود دارند که مختص خشک نمودن و خارج کردن رطوبت از روی قالی  و مبلمان هستند.

به این دستگاه‌ها وکیوم میگویند.

وکیوم‌‎های صنعتی در جمع آوری رطوبت سطحی قالی کارکرد خیلی خوبی دارند؛ ولی به علت عدم دسترسی به عمق الیاف، برای خشک نمودن زیر قالی دستگاه مناسبی به شمار نمیروند.

پس اگر تکنیک خشك كردنی که برگزیده اید این است؛ بایستی فکری به حال زیر قالی هم کنید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در سلیمانی

خشك نمودن قالیی به وسیله سشوار

سشوار هم ابزار خانگی خوبی برای خشك نمودن قالی در منزل است.

برای این امر نیاز است که دستگاه را روی حرارت ملایم روشن نموده در فواصلی مناسب از محل مرطوب قالی نگه دارید تا خشک شود.

نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که نبایستی سشوار را بیش از اندازه به قالی نزدیک کنید؛ چون که امکان دارد سبب سوختن الیاف شود. به ویژه اگر جنس الیاف مصنوعی و یا پلاستیکی باشد.

عموما چند روز طول می‌کشد تا قالی خشک شود؟

جنس قالی مهم‌ترین عللی است که بر حسب آن می‌توان وقت کافی برای خشک شدن آن را برآورد کرد.

معمولا قالی هایی که از الیاف مصنوعی تولید شده‌اند خیلی زودتر از قالی های الیاف طبیعی خشک می‌شوند و شانس صدمه دیدن‌شان در اثر مرطوب هم کمتر است.

خشك نمودن قالی در منزل و در کارخانه قالیشویی چه فرقی با هم دارد؟

 • خیس بودن قالی و خیس ماندن آن در خیلی از مواقع منجر به ایجاد بوی بدی می‌شود. تا زدن قالی ماشینی که هنوز خشک نشده؛ اصلی‌ترین دلیل تشکیل قارچ و کپک در الیاف آن است. در قالیشویی به علت بهره از خشک‌کن‌های صنعتی که بدون صدمه زدن به الیاف می‌توانند رطوبت را رفع کنند؛ دیگر خبری از کپک زدن قالی پس از نظافت نیست.
 • در قالیشویی از گرم‌خانه‌های گازی برای خشک نمودن بهره گیری می‌شود. به همین دلیل گرما می‌تواند در این محوطه ایزوله و تماما استاندارد به عمق قالی ورود کرده و صد در صد رطوبتی که در طول پروسه شستشو وارد این بخش شده را از بین ببرد.
 • دستگاه‌های خشک کنی که در قالیشویی‌ها استفاده می‌شوند به شکل تخصصی برای این امر طراحی شده‌اند؛ به همین دلیل موقع خشک کردن با استفاده از آنها خیلی کوتاه‌تر از وقتی است که قصد دارید این مرحله را در خانه و زیر نور آفتاب انجام دهید. خشک نمودن قالی زیر نور نه فقط می‌تواند به بافت آن لطمه وارد کند؛ همچنین از درخشندگی رنگ‌های قالی هم کم میکند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در مرتضوی

3 10

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • بزرگترین قالیشویی در تهران
 • بهترین قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در آذربایجان
پیمایش به بالا