قالیشویی در ۱۶ متری امیری | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در ۱۶ متری امیری

قالیشویی در ۱۶ متری امیری
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در ۱۶ متری امیری می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در ۱۶ متری امیری

قالیشویی در ۱۶ متری امیری

موکت‌ها از اساسی ترین و محبوب‌ترین ارکان دکوراسیون و از شایع ترین زیراندازها به شما می‌روند و از تنوع زیادی از لحاظ جنس، طرح، رنگ و … برخوردارند. از جایی که موکت‌ها همیشه مورد بهره قرار می گیرند در دسترس مشکل های مختلفی مانند کثیف شدن، پارگی، سوختگی و … قرار می گیرند و احتیاج به توجه و نظافت به خصوصی دارند.

یکی از شایع ترین مشکل هایی که برای موکت‌ها به وجود می آید سوختگی حاصل از مواردی مانند سیگار، کبریت، اتو، قابلمه و … است. گرچه در برخی از موقع ها شدت و عمق سوختگی به طوری است که قابلیت ترمیم وجود ندارد ولی در شرایطی که مقدار سوختگی شدت و عمق اندکی داشته باشد می‌توان به آسانی و با بهره از راه حل های مختلف آن را مرمت کرد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در آذربایجان

تکنیک های مناسب مرمت سازی موکت سوخته

موکت‌ها مانند انواع زیراندازهای دیگر می‌توانند بر حسب فاکتورهایی مانند جنس ماده های اولیه، رنگ، طرح، طریقه تولید، ضخامت و … گروه بندی شوند و همین عامل می‌تواند در گونه سوختگی آن‌ها تاثیر گذار باشد. در واقع ترمیم سوختگی‌های موکت می‌تواند تحت اثر گونه سوختگی و عامل های گوناگونی باشد.

از شایع ترین علت های سوختگی موکت می‌توان به مواردی مثل سوختگی با اتو لباس، سوختگی حاصل از افتادن زغال، سوختگی با جسم های داغ مثل قابلمه، سوختگی حاصل از ریخته شدن شمع، سوختگی حاصل از افتادن سیگار به روی موکت، سوختگی حاصل شده از ریخته شدن ماده های اسیدی و … اشاره نمود.

با توجه به اینکه امکان عوض کردن موکت برای تمام اشخاص و اقشار گوناگون تهیه نیست، ترمیم قسمت های سوخته به دست اشخاص متخصص یا شرکت‌های قالیشویی معتبر می‌تواند راه کار و راه حل مناسبی باشد و مهم‌ترین تکنیک های آن به شرح زیر میباشند:

ترمیم سوختگی موکت حاصل شده از سیگار

سوختگی حاصل شده از خاکستر سیگار از شایع ترین علت های سوختگی موکت‌ها است و می‌تواند زیبایی، جذابیت و جلوه موکت را تحت تاثیر قرار بدهد. برای رفع این گونه از لکه‌های سوختگی می‌توان از یک کاغذ سمباده بهره گیری کرد و به آرامی بخش های سوخته شده را سمباده کشید تا وقتی که پرزهای ریز سوخته شده از سطح موکت جدا گردند.

در شرایطی که سوختگی حاد بود می‌توان از قیچی بهره گیری کرد و پرزهای سوخته شده را جدا کرد. پس از سمباده کشیدن موکت بایستی آن را در راستای خواب جارو نمود تا جای سوختگی به طور کامل از بین برود.

از سمباده میتوان برای ترمیم سوختگی‌های کوچک بهره گیری کرد و اگر سوختگی شدت و عمق زیادی داشت می بایست از تکنیک های متفاوت‌تری بهره گیری نمود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در رودکی

نکات شستشوی فرش دستباف

ترمیم سوختگی موکت حاصل شده از زغال

سوختگی حاصل از ریخته شدن زغال به روی موکت شباهت زیادی به سوختگی سیگار دارد ولی امکان دارد که در اندازه و مساحت سوختگی متفاوت باشد به همین خاطر می‌توان از تکنیک های مشابه برای از بین بردن و ترمیم آن بهره گیری کرد.

برای مرمت موکت سوخته حاصل از ریخته شدن زغال نیاز است اول از یک قیچی بهره گیری کرده و پرزهای سوخته شده را جدا نمود و بعد با بهره از یک سمباده و با ملایمت محل سوختگی را سمباده بزنید. پس از انجام مرحله های گفته شده بایستی با بهره از جاروبرقی جای سوختگی را جارو کشید و در آخر با بهره از شامپو فرش جای لکه را شستشو داد.

شستن موکت می‌تواند با ماده های شوینده گوناگون دیگری هم انجام شود ولی بایستی پس از ترمیم سوختگی و شستشوی آن مجددا با بهره از جاروبرقی خواب موکت را به شکل نرمال درآورد.

ترمیم سوختگی موکت حاصل شده از قرار گیری اتو

قرار گیری اتو مو یا اتو لباس داغ به روی موکت می‌تواند موجب سوختگی آن شود که عموما بر اثر بی‌احتیاطی اشخاص است. اگر مقدار عمق و شدت سوختگی حاصل شده از اتو کم بود می‌توان از پیاز برای رفع کردن آن استفاده نمود.

در این تکنیک می‌توان یک پیاز را به دو بخش تقسیم نموده و آن را به روی لکه سوختگی کشید. این امر می‌تواند محل سوختگی را رفع کند هرچند که برای لکه‌های عمقی و حاد باید از تکنیک های دیگری بهره گیری نمود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در طوس

رفع کردن لکه سوختگی موکت حاصل شده ازشمع

ریخته شدن قطره های شمع داغ از دیگر دلیل های سوختگی موکت‌ ها است که می‌توان به اسانی آن را رفع کرد. برای مرمت سازی این سوختگی اول بایستی قطره های موم ریخته شده شمع را با بهره از یک قاشق جمع نمود و پس از آن با بهره از یک پارچه سفید و پاک و یک اتو جای سوختگی را با دمای کم اتو نمود.

این عمل سبب می‌شود ماده های باقی مانده شمع از قالی جدا شود و پس از آن می‌توان با بهره از ماده های شوینده مناسب به شستن موکت اقدام کرد و در آخر با جارو نمودن و شانه زدن آن، موکت را به شکل نخستین درآورد.

رفع کردن سوختگی موکت حاصل شده از قابلمه

برخی مواقع در اثر بی‌ حواسی اشخاص و قرار دادن قابلمه داغ به روی موکت، لکه‌های سوختگی شکل میگیرد که این گونه سوختگی شباهت زیادی به سوختگی حاصل شده از اتو دارد. در این باره هم می‌توان از پیاز برای مرمت لکه سوختگی بهره گیری کرد.

قابلمه گرم عموما لکه‌های حاد و عمیقی در موکت شکل گرفته و بیشتر موجب زردی و عوض شدن رنگ آن می‌شود. در مواقعی که سوختگی موکت بسیار نبود می‌توان از چند قطعه یخ بهره گیری کرده و با کشیدن روی جای لکه آن را به شکل اولیه بازگرداند و در پایان با شانه زدن محل لکه برای خواب آن را هم مرتب کرد.

مرمت سازی سوختگی‌ عمقی موکت

برای ترمیم این سوختگی‌ می‌توان جای سوختگی را برش زد و بعد تکه‌ ای از موکت را جایگزین آن نمود. در واقع با جایگزین کردن بخش بریده شده می‌توان از پشت موکت آن را با بهره از چسب سیمان وصل نمود و پس از اینکه چسب به خوبی خشک گردید می‌توان از یک شانه استفاده نمود و پرز های موکت را در هم پخش کرد تا بریدگی و اتصالات آن‌ ها پیدا نباشد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شمشیری

BISSELL Turboclean Powerbrush Pet Upright Carpet Cleaner Machine and Carpet Shampooer 2085

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شرق تهران
 • قالیشویی در غرب تهران
پیمایش به بالا