قالیشویی در توانیر | شماره تماس مهر و ماه: 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در توانیر

قالیشویی در توانیر
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در توانیر می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در توانیر

روند شستشوی فرش در قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در توانیر

فرش به عنوان زیبایی خانه، بعد از مدتی به دلیل های گوناگونی احتیاج به شستشو دارد.

این شستشو می تواند در منزل انجام شود ولی به علت آپارتمان نشینی و مشکل های شستشو در منزل این کار به قالیشویی سپرده می شود.

هر قالیشویی با توجه کردن به جنس فرش ها و به تعداد دستگاه های موجود در قالیشویی، نحوه ی شستشوی متغیری دارد.

در این مطالب قصد داریم شما را با روند شستن فرش در قالیشویی مهر و ماه و بهترین قالیشویی تهران آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در الهیه

مرحله های اصلی شستشوی فرش ها

 • گرفتن غبار فرش
 • شستن با آب
 • بخار شوی یا خشکشویی
 • آب گیری کردن و خشک نمودن

مرحله اول: گرفتن غبار

در اولین مرحله شستن فرش احتیاج به این است که فرش را از غبار پاک سازی کنیم تا خاک سبب به وجود آمدن گل روی فرش نشود.

این کار در منزل معمولا با جارو انجام میشود. ولی در قالیشویی توسط دستگاه های اتوماتیک به طور کامل غبارگیری انجام میشود و هیچ چیزی از لکه های غبار روی فرش باقی نمی ماند.

وظیفه ماشین آلات های قالیشویی، گرفتن خاک آن فرش است که به صورت یکدست و با سرعتی مناسب، خاک گیری فرش را انجام دهند؛ دستگاه به نحوه ای طراحی و تنظیم می‌شود که به بافت فرش صدمه ای وارد نکند.

این دستگاه با وجود اینکه فایده خیلی خوبی که دارد، بیشتر در قالیشویی ها به علت صدمه ها و خسارت های احتمالی استفاده نمیشود.

بعد از خاک گیری، وارد مرحله شستن می شویم.

95f4ee4944cde30d4c485dd957a67553

بیشتر بخوانید: شستشوی موکت در تهران

مرحله دوم: شستن با آب

برای شستن فرش ها، سه مدل شستشو انجام می گیرد:

 • فرش های دستباف و ظریف: این فرش ها به علت حساسیت بالا به شیوه دستی شسته می شوند.
 • فرش های احتیاج به کنترل کردن: این فرش ها به روش نیمه اتوماتیک شسته می شوند.
 • فرش ها دیگر: به وسیله ماشین های اتوماتیک با نظارت اپراتور شستشو انجام می گیرد.

در شستن فرش به روش تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، مواد شوینده آماده می شود و با دستگاه شلاق زنی اتوماتیک که از دستگاه های شستشوی فرش است، این کار انجام می گیرد.

وجود شلاق ها در این دستگاه سبب می شود تا کثیفی ها از وسط فرش به بیرون ریخته شود.

ریخته شدن کف روی فرش به بیرون، با فشار آّب است. این کار چند مرتبه به روی فرش انجام می گیرد و بعد به مرحله بعد انتقال داده می شود.

این مرحله، یکی از مرحله هایی است که احتمال پاره شدن فرش در آن وجود دارد چون فرش هایی که با دستگاه های شلاق زن شسته میشوند، تحت فشار و پربه های پی در پی و سریع شلاق های دستگاه هستند که اگر فرش استهلاک و کهنگی و به خصوص پوسیدگی را دارا باشد، میتواند دچار این صدمه شود و به همین علت نیاز به گفتن است که به هیچ وجه  اگر فرشی دارید که پوسیدگی روی آن دیده میشود، آن را به قالیشویی ندهید زیرا ضمانتی در نبودن پارگی آن نیست و مطابق با قانون های اتحادیه و صنف قالیشویان، هیچ تعهدی در مقابل فرش های پوسیده از سمت قالیشویی ها وجود ندارد.

آب مصرف شده در قالیشویی به طور کر میباشد تا از لحاظ شرعی تماما فرش را تمیز کرده و بنابراین احتیاجی به نگرانی و وسواس بودن به جهت نوع آبگیری کردن و شستن فرش نیست و با خیالی آسوده میتوانید به قالیشویی مهر و ماه توانیر اعتماد کنید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در ظفر

مرحله سوم: آبگیری کردن

این مرحله به وسیله دو مدل دستگاه خشک کن یعنی؛ خشک کننده لوله ای و خشک کن دیگی انجام میشود.

به این صورت که بعد از شستن، فرش را داخل خشک کن قرار می دهند.

این خشک کن با توجه به چرخیدن سریع خود، سبب می شود که همه آب های داخل فرش خارج شود. این کار سرعت خشک کردن فرش ها را بالا میبرد.

خشک کن های دیگی به علت شکستگی های رایج که در فرش ها و همینطور پارگی های احتمالی که به وجود می آورند، امروزه خیلی کارایی کمتر و ضعیف تری در انواع قالیشویی ها دارند.

اگر این مرحله انجام نشود فرش بوی نم گرفته و حتی موجب زرد شدن بعضی از قسمت های فرش خواهد شد.

مرحله چهارم: خشک کردن فرش

بعد از آن، فرش را به خشک کن های لوله ای انتقال میدهند. این خشک کن ها مرحله آخر روند آبگیری در قالیشویی است. اتاق های کوچکی که لوله ها به شکل سقفی وصل شده اند، فرش را روی لوله ها آویزان می کنند. داخل این لوله ها آب گرم جریان دارد و سبب می شود سرعت خشک شدن فرش ها بیشتر شود.

مرحله پنجم: تحویل دادن

در مرحله نهایی، فرش ها به شکل لوله ای برای پیشگیری از به وجود آمدن شکستگی بسته بندی میشوند و در شرایط درخواست مشتری در درون کاور هم قرار میگیرند.

قالیشویی مهر و ماه تهران، همه مرحله های شستشوی فرش را در چند روز کاری توسط ماهر ترین پرسنل و متخصصین و با بهترین کیفیت برای شما عزیزان انجام و ارائه می دهد.

این بازه چند روزه سبب میشود تا مشتریان فرش های خود را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرند.

بیشتر بخوانید: مبلشویی انواع مبل در جماران

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در شمال تهران
 • قالیشویی در غرب تهران
 • قالیشویی در جنوب تهران
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در توانیر
پیمایش به بالا