قالیشویی در دارآباد |قالیشویی مهر و ماه - 02144269740
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در دارآباد

قالیشویی در دارآباد
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در دارآباد می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در دارآباد

بهترین قالیشویی فرش های دستی در کجا است؟

بهترین قالیشویی فرش دستی از بهترین ماده و تجهیزات برای شستن  فرش دستی استفاده می‌کند و فرش را با کمترین لطمه شسته و تحویل مشتری هایش می‌دهد.

برترین‌ها: فرش دستی ایران یکی از مهمترین محصول های دستی به حساب می‌رود که نشانه ای از فرهنگ و تاریخ کشورمان را داشته و جنبه‌ های گوناگونی هم همراه دارد و حفظ کردن و صیانت این صنعت خیلی اهمیت دارد.

هر یک از این قالی ها چه به شکل قالیچه کوچکی باشد یا قالی های بزرگی که منزل را بپوشاند، هر کدام به دقت و ظرافت در مدت طولانی بافته شده اند و همه اشخاصی که از این کالای گران بها و با ارزش استفاده می‌کنند می بایست از این مسئله آگاهی کافی را داشته باشند که نگهداری و شستشوی ویژه ای را هم به همراه دارند و با توجه به این مسئله ها به شما پیشنهاد می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر از موارد مورد نیاز ادامه مطلب را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک کوثر چیتگر

شستشوی سر وقت فرش ها

شما می‌دانید که فرش در خطر همه آلودگی‌ها و میکروب ها قرار دارد، چرا که تماس انسان با فرش بیشتر از لوازم های دیگر منزل می‌باشد حتی اگر فرش به ظاهر پاکیزه باشد و آلوده به چشم نیاید، ولی با گذشت زمان رنگ آن کدر شده و ظاهر نامطلوبی به خود می‌گیرد اگر به شکل مکرر فرش‌ ها را نشوییم گرد و خاکی که روی فرش می‌نشیند موجب می‌شود وارد فرش شده و این مبحث موجب فرسوده و خراب شدن الیاف فرش ها می‌شود، ولی شستشوی دائم باعث از بین رفتن کثیفی و گرد و خاک در روی فرش میشود و نمایی زیبا و مرتب تری را به فرش شما میبخشد.

شما باید به وسیله جاروبرقی دائما گرد و خاک فرش ها را تمیز کنید، ولی این امر سبب تمیزی جزئی فرش می‌شود، چرا که گرد و غبار هم در اعماق فرش می‌ماند که آن هم تنها با شستشو تمیز میشود و همینطور لایه‌های چربی و کثیفی هم روی فرش ها با گذر زمان سبب زرد شدگی و بد فرم شدن فرش ها میشود که موجب ایجاد منبع کثیفی شده که می‌تواند سبب بیماری های پوستی و بعضی از مریضی ها شود.

بنابراین به این نکته توجه کنید که فرش‌ ها را به طور مداوم، اما به اندازه شسته شوند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در هوانیروز

Staining cream colored carpets 1

شستن فرش دستبافت در شیوه سنتی

فرش دستبافت همانگونه که از ظاهر آن معلوم است وزن زیادی دارد، چرا که همه تار و پود‌های آن به واسطه انسان با ظرافت زیادی بافته شده است و وزنشان در قیاس با فرش‌های نوع ماشینی زیادی است.

لذا شستشوی فرش‌ های دستی به شیوه سنتی خیلی سخت می‌باشد، ولی در قدیم شیوه ای جز نیروی انسانی برای تمیز نمودنشان نداشتند بنابراین فرش‌ های دستی را پهن می‌کردند و با چوب‌ های بلندی با ضربه‌ های پی در پی گرد و خاک را از فرش می‌گرفتند و بعد فرش را در یک محل صاف و تمیز پهن کرده با یک شوینده مثل تاید فرش را شستشو داده و آبکشی می‌کردند.

قابل بیان است که تاید بافت های زبر دارد که همین زبری موجب از بین رفتگی فرش و الیافشان می‌شود که با گذر زمان رنگ‌ های فرش در هم ترکیب شده و زیبایی فرش را از بین میبرد و در نتیجه هم فرش را در سطح شیبدار قرار می‌دهیم تا آب وارد شده به آن خارج شود و بعد در محل مساعدی پهن می‌کنیم اگر فرش را در همان حالت خیسی بگذارید و پهن ننمایید زیر فرش هوا نخورده و موجب کپک می‌شود بنابراین توجه کافی را داشته باشید حتماً باید آن را نور غیر مستقیم خورشید خشک کرده که همین به تنهایی خود در مقابل نور آفتاب قرار می‌گیرد که سبب رنگ پریدگی فرش ها می‌شود.

ولی اگر فرش شما یک لکه خیلی ریز داشته باشد شستشوی کل فرش درست نمی‌باشد شما با مواد شوینده مطلوب می‌توانید لکه را تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک آسمان سپاه

شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی

همانگونه که در متن بالا برای شما شرح دادیم شستشوی فرش‌ های دستبافت در منزل در شیوه سنتی فعالیتی دشوار و طاقت فرسا می‌باشد همینطور مشکل ها و ضرر های خود را به همراه دارد لذا شما می‌توانید فرش‌ های اصیل و با ارزش خود را به قالیشویی‌ های معتبر سپرده تا آن‌ها با تجهیزات مربوطه قالی های شما را به درستی و بدون هیچ لطمه ای شستشو و تحویل دهند.

در قالیشویی شستشوی فرش‌ها به چند بخش تقسیم می‌شود که در ادامه با شرح کلی آن‌ها را برای شما ذکر خواهیم کرد.

نخستین کاری که انجام می‌دهند تکنیک خاک و غبار گیری می‌باشد که به وسیله دستگاه غبارگیری مخصوص فرش‌ها را داخل آن قرار می‌دهند و در وقت مشخصی گرد و غبار از آن‌ ها بیرون میریزد اگر این فعالیت را انجام ندهند شستشوی فرش عملاً فعالیت بی نتیجه ای به شمار می‌آید، چون که گرد و غبار در اعماق قالی باقی می‌ماند و با شستشوی آن و خاک از آن خارج نمی‌شود و بعد ها موجب فرسودگی فرش ها می‌شود.

بعد از آن قالی را در یک سطح تمیز پهن به وسیله مواد شوینده فرش را شستشو داده که این فعالیت به وسیله تجهیزات مربوطه که روی فرش حرکت می‌کند انجام میگیرد تا جاهای تیره و لکه شده را با شوینده تمیز کند.

این تجهیزات توسط نیروی برق فعالیت می‌کند بعد فرش را آبکشی می‌کنند تا شوینده از روی قالی رفع شود این امر را دو مرتبه انجام می‌دهند تا خوب تمیز شود و مرحله بعد آب گیری قالی می‌باشد که در این مرحله قالی های لوله شده را در تجهیزات استوانه‌ای با دیواره های فلزی و مشبکی؛ قرار می‌دهند تا آب توسط این دستگاه خارج شود.

این تجهیزات با سرعت مشخص و با حرکت چرخشی میچرخد تا آب داخل قالی ها را به اطراف رفته و آب از پشت قالی خارج شود و در پایان فرش را در دستگاه‌ مخصوص خشک کن قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در هوانیروز

lake bardari 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در دارآباد…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شهریار
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در دارآباد
پیمایش به بالا