قالیشویی در بریانک | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در بریانک

قالیشویی در بریانک
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در بریانک می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در بریانک

از زمان های دور خانه تکانی در ایران با نزدیک شدن به ایام نوروز برای استقبال از سال جدید مرسوم بوده و یکی از مورد هایی که مورد شستشو و نظافت قرار می گرفت، قالی های منزل بود که در طول سال با عبور بسیار از رنگ های نخستین خود برگشته و به خصوص در رنگ های روشن که کثیفی ها و لک ها خیلی بیش تر در معرض است.
از این شیوه شستشوی قالی خانه از اخیر در پایان سال از الزامات برای خانه تکانی بوده است.
ولی این روز ها شیوه های مختلفی برای شستن راحت تر قالی با وسیع شدن صنعت روی کار آمده که با این وجود خیلی از اشخاص که زمان این فعالیت را دارند، ترجیح می دهند خود به نظافت قالی خانه شان بپردازند.
در این جا امکان این پرسش برای خیلی از افراد به خصوص افراد کم تجربه پیش آید وجود دارد که چگونه قالی را در منزل بشوییم تا به تار و پود آن صدمه زده نشود؟

شستن فرش در منزل بهتر است یا مراکز قالیشویی؟

به شکل کلی نظافت قالی به دلیل حفظ زیبایی و ظرافت و ماندگاری و عمر بسیار به دو شیوه سطحی و عمقی تقسیم می شود که شیوه سطحی آن جارو زدن هفتگی در طول سال و در شرایط لک شدن قالی رفع کردن سریع آن با تکنیک های عرضه شده است.

ولی تکنیک عمقی همان شستشوی قالی است که توصیه می شود در بیشترین حالت سالی یک دفعه اجرا شود.

با وجود  بالا رفتن سالانه نرخ نظافت قالی بر حسب متر آن، بسیاری ترجیح به نظافت قالی در خانه می دهند که با وجود تنوع زیادی از تراکم در بازار فرش ماشینی و نوع های مختلف قالی دستباف، توصیه می شود تا حد امکان نظافت قالی در قالیشویی را برگزینید تا از این فکر غلط که هزینه شست و شوی قالی در خانه خیلی کمتر بوده و به سادگی می توان مورد شست شو قرار داد راحت شوید.

شستن قالی به روش های دستی و مکانیکی انجام میگیرد که جلوه شستشوی دستی قالی از هزینه های پایینتری مواجه است، ولی باید بدانید نه تنها این گونه نیست بلکه تجربه کم اشخاص امکان دارد حتی موجب بهره بسیار آب و مایع شوینده شود و در مواردی به علت عدم داشتن اطلاعات موجب پوسیدگی و از بین رفتن بخش های صدمه دیده قالی شویم که مسلما هزینه های خیلی بیش تری را به دنبال خواهد داشت.

همینطور بلند نمودن و جابجایی قالی در زمان شستشو خیلی سخت و طاقت فرسا خواهد بود که برای جلوگیری از اتفاق های بعدی مثل بیماری و هزینه های دارو و درمان بهتر است قواعد آن را بدانید.

به علاوه مسئله هزینه، نظافت قالی در خانه می بایست مطابق موارد تخصصی انجام پذیرد تا قالی دچار آسیب های جبران ناپذیری مانند کیستی و شکستگی، زرد شدن قالی و ریشه، زبر شدن و زمختی خواب و خوردگی نشود.

بیشتر بخوانید: مجهزترین قالیشویی در تهران

زرد شدن فرش بعد از شستن

شستشوی فرش ماشینی در منزل

شستن قالی ها در حالت دستی در منزل می بایست در محوطه ای تمیز و عاری از هر گونه کثیفی و گرد و خاک صورت گیرد که آسفالت نباشد و از میزان شیب کافی برای رد شدن کف و آب روبرو باشد.

قالی از نظر عدم وجود سوختگی، پارگی، پوسیدگی بهتر است در همه قسمت ها برای پیشگیری از عیب ها و هزینه های بیشتر، پیش از شستشو قالی مورد بررسی قرار گیرد.

پاک کردن و جارو زدن تار و پود قالی به وسیله جارو برقی در همه سمت ها پیش از شستشوی قالی ماشینی برای غبار زدایی خیلی مهم است.

چک کردن الیاف بافت قالی برای شست و شوی قالی ماشینی با آب داغ یا سرد خیلی مهم است.

همینطور دقت داشته باشید که بهره بیش از حد از مایع فرش، خیس کردن بیش از اندازه و قرار دهی وسیله ها روی قالی خیس و یا پهن نمودن قالی مرطوب موجب لطمه دیدن آن می شود.

بیشتر بخوانید: قدیمی ترین قالیشویی در تهران

شستن فرش دستباف در منزل

همان طور که می‌دانید قالی دستبافت از قیمت و ارزش خیلی زیادی روبرو است که شستن قالی دستباف چه در حالت دستی و یا مکانیکی هم از حساسیت های خیلی زیادی مواجه است.

شستن قالی دستباف در خانه کاری الزامی است که اگر به خوبی انجام نگیرد، امکان دارد موجب از دست رفتن کیفیت نخستین و ظاهر و بافتار آن شود.

برترین شیوه شستشوی قالی دستباف در منزل پس از غبارگیری پیش از نظافت قالی دستباف به شیوه دستی و چوبک و اطمینان از عدم رنگ دهی توسط دستمال خیس روی بخش های رنگی پرز قالی شامل مرحله های زیر است که رعایت همه مرحله های زیر از آسیب های احتمالی به قالی پیشگیری خواهد کرد:

 • شستشوی مقدماتی قالی دستباف با آب خنک
 • بهره از شوینده مساعد قالی دستبافت
 • آبگیری و خشک نمودن قالی دستباف در خانه به وسیله پارو و قرار دادن در دسترس نور غیر مستقیم آفتاب از پشت
 • مرتب کردن خواب قالی در راستای خواب بعد از خشک شدن و پهن نمودن

طرز شستن قالی در منزل

با در نظر داشتن نکته های مذکور مرتبط با نکته های کلیدی برای شستن قالی در منزل می توانید به ترتیب مرحله های زیر شروع کنید:

 • خیس نمودن عمیق و تمام قسمت های قالی با سردوش وصل شده به شلنگ آب به شکل رفت و برگشت موازی
 • بهره از شامپو فرش، اندکی پودردستی و کلر تحت عنوان بهترین مخلوط شوینده برای نظافت قالی ماشینی
 • بهره از فرچه ویژه شستن فرش ماشینی با حرکت دست بالا به پایین در همه بخش ها مانند حاشیه ها و ریشه ها
 • آبکشی دوباره برای از بین بردن کف های موجود در راستای خواب قالی با بهره از سردوش وصل شده به شلنگ و یا ظرف آب
 • پارو کشیدن در سمت خواب قالی برای آب گیری عمقی و پیشگیری از زردی قالی و ریشه ها از اول تا آخر
 • لوله کردن قالی و آبگیری همه قسمت های پشت قالی در این فعالیت و قرار دادن آن در سطح شیب دار برای 12 ساعت به جهت خارج شدن آب اضافی

بیشتر بخوانید: قالیشویی آنلاین در تهران

کردن ریشه های قالی 768x341 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در غرب تهران
 • قالیشویی در شمال تهران
 • قالیشویی در بریانک
پیمایش به بالا