مبل شویی در کمیل | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

مبل شویی در کمیل

مبل شویی در کمیل
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث مبل شویی در کمیل می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

شویی در کمیل

مبل شویی در کمیل

مبل ها تحت عنوان یکی از اصلی‌ترین المان های دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود و در کنار راحتی ای که برای اشخاص فراهم می‌کند می‌تواند جذابیت و زیبایی بسیاری به محیط بدهد. این روز ها مبل ها از تنوع زیادی مواجه بوده و از ماده و متریال های گوناگونی ساخته می‌شوند.

مبل های چرمی یکی از محبوب‌ترین و شایع ترین نوع مبل ها هستند که خیلی مورد توجه قرار گرفته است ولی در کنار زیبایی فوق‌العاده‌ای که دارد می‌تواند در شرایط لکه‌ دار شدن چالش‌ها و مشکل هایی را به وجود می آورد.

پاک کردن و شستن مبل های چرمی احتیاج به داشتن آگاهی بسیاری بوده و به تکنیک‌های به خصوصی لازم دارد. در ادامه نوشته به بررسی طریقه پاک کردن مبلمان چرم در منزل و راه‌های نگهداری از آن پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در بریانک

طرز شستشوی درست مبلمان چرمی

همان‌طور که ذکر شد طرز پاکیزه کردن مبلمان چرم در منزل می‌تواند چالش‌ها و مشکل های به خصوص خود را به همراه داشته باشد. پیش از هر نوع اقدامی برای پاکیزه کردن و شستشوی مبلمان چرمی نیاز است که با بهره از جاروبرقی گرد و خاک و کثیفی های مختلف سطح آن را نظافت کرد و برای این عمل باید از برس‌های ویژه جاروبرقی بهره گیری نمود.

با بهره از برس های به خصوص می‌تواند هر نوع کثیفی، گرد و خاک و ماده های خشک موجود در قسمت های مختلف مبلمان را پاکیزه کرد. در واقع باقی ماندن ماده های به روی مبل های چرمی موجب می‌شود که در هنگام تمیز کردن لکه‌های بیشتری به روی آن ایجاد شود و حتی امکان دارد منجر به صدمه دیدن آن شود.

برای پاکیزه کردن و شستشوی مبلمان چرمی می‌توان از تکنیک های مختلفی استفاده کرد که با اهمیت ترین آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • شستن مبلمان با بهره از شوینده‌های مختلف

خوشبختانه می‌توان از شوینده‌ها و ماده های گوناگونی برای شستشو  و پاکیزه کردن مبل های چرمی بهره برد که شایع ترین آن‌ها شامل مخلوط آب و مایع ظرف‌شویی، عصاره تارتار و آب‌لیمو، الکل ایزوپروفیل، حلال های حاضری و … هستند.

بعد از جارو زدن مبلمان و برگزیدن یکی از ماده های ذکر شده می‌توان یک دستمال لطیف و پاکیزه را انتخاب نموده و آن را به ماده شوینده آمیخته کرد و با حرکت‌های چرخشی لکه‌های موجود در مبل ها را نظافت کرد.

پس از اینکه ماده های لکه از بین رفت بایستی از یک دستمال پاک دیگر بهره گیری کرد و نم باقی مانده بر روی جای لکه را هم خشک نمود زیرا ماندن رطوبت می‌تواند سبب صدمه دیدن چرم مبل ها شود.

پس از انجام مرحله های ذکر شده می‌توان از ماده های تمیزکننده ویژه مبلمان بهره گیری کرد که حاوی خواص های تمیزکنندگی بوده و به دوام مبلمان هم کمک می‌کنند. این ماده ها بایستی به روی یک دستمال اسپری شده و با حرکت چرخشی به تمیز کردن مبلمان اقدام نمود.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در هفت چنار

au941duqaibq1hswjvl05ah1h16au7dj

 • بهره از بخارشوی برای پاک کردن مبلمان چرمی

دومین شیوه که در شرکت‌های قالیشویی هم مورد بهره قرار می‌گیرد بهره از دستگاه بخارشوی است. در واقع بخار توان تمیزکنندگی خیلی خوبی دارد و می‌تواند هر گونه لکه‌های را از سطح مبل های چرمی پاک کند بدون اینکه لطمه ای به آن وارد نماید.

بخارشوی می‌تواند بخار آب را در فشارهای گوناگونی به سطح چرم اسپری کند و مثل جاروبرقی لکه‌ها و کثیفی های آن را از بین ببرد. برای اینکه دستگاه بخارشو کیفیت و راندمان برتری داشته باشد می‌توان از ماده های شوینده در درون مخزن آن هم استفاده نمود.

 • شیوه های مختلف تمیز کردن لکه‌های مبلمان چرمی

هرچند که مبل های چرمی برخلاف مبل های پارچه‌ای و … می‌تواند در مقابل برخی از کثیفی ها مقاومت زیادی داشته باشد ولی امکان دارد تمیز کردن تعدادی از لکه‌های آن هم کار سختی باشد. در واقع تمیز کردن گرد و خاک و لکه‌های خشک از مبل های چرمی امر ساده‌ای بوده و می‌توان به وسیله جاروبرقی، دستمال کشیدن و … آن‌ها را از بین برد.

لکه‌هایی مانند لکه حاصل از چربی، لکه حاصل از جوهر و … موقعیت متفاوتی داشته و نیاز است که از مواد مخصوصی برای نظافت کردن آن‌ها بهره گیری کرد. شیوه متناسب برای نظافت کردن انواع لکه‌ ها به صورت زیر هستند:

 • برای پاک کردن لکه چربی از مبل های چرم می‌توان از ماده های زیادی استفاده کرد ولی جوش‌شیرین می‌تواند کارکرد بهتری داشته باشد. در این شیوه کمی جوش‌شیرین را روی جای لکه چربی می‌ریزند و پس از چند ساعت باقی مانده آن را پاک کرده و در آخر با یک دستمال نمدار محل لکه را خشک مینمایند.
 • برای پاک کردن لکه‌های حاصل شده از ریختن جوهر هم می‌توان از الکل بهره گیری کرد. الکل یک محلول قدرتمند است و می‌تواند به آسانی لکه‌های جوهر را از بین ببرد و در آخر هم می‌توان با بهره از یک دستمال خیس جای لکه را نظافت و خشک کرد.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در مرتضوی

راه حل های مراقبت و نگهداری از مبل های چرمی

از نمونه مهم‌ترین نکته ها در نگهداری این مبل ها می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

 • در هنگام خرید مبلمان بایستی با دقت کیفیت چرم آن چک شود. چرم مبلمان باید کاملاً یکدست، یکنواخت و تک رنگ باشد. همینطور چرم مبلمان بایستی کامل لطیف و انعطاف‌پذیر باشد.
 • برای پیشگیری از آسیب‌دیدگی، ترک‌خوردگی و سفت شدن چرم مبل ها بایستی به شکل مداوم از جاروبرقی برای تمیزکردن آن بهره گیری و به شکل مرتب آن را گردگیری کرد.
 • در شرایطی که ماده های خوراکی و نوشیدنی های گوناگون به روی مبلمان ریخته شد باید سریع به پاک کردن آن اقدام نموده و از سفت و قدیمی شدن آن پیشگیری کرد.
 • برای دوام و عمر بالاتر می‌توان از ماده های نگهدارنده و حفاظت کننده مبلمان مثل واکس‌های ویژه، روغن دانه کتان، روغن لیمو و … بهره گیری کرد.
 • از قرار دادن مبل های چرمی زیر نور مستقیم خورشید برای زمان طولانی پرهیز شود.
 • تا حد امکا نباید از پاک کننده های تجاری برای تمیز کردن مبلمان استفاده نمود زیرا که این ماده ها از مخلوط های شیمیایی مختلفی مواجه بوده و توان اسیدی زیادی دارند و احتمال دارد به مبلمان صدمه بزنند.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در هاشمی

کردن مبل چرمی

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • مبل شویی در تهران
 • مبل شویی در کرج
 • مبل شویی در شرق تهران
 • مبل شویی در غرب تهران
پیمایش به بالا