رفع سوختگی مبل در مبلشویی | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

رفع سوختگی مبل در مبلشویی

رفع سوختگی مبل در مبلشویی
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث رفع سوختگی مبل در مبلشویی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، قالیشویی در شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

مهر و ماه 1 3

رفع سوختگی مبل در مبلشویی

امروزه کمتر خانه‌ ای را می‌توان یافت که از مبلمان استفاده نکرده باشد. این وسایل به علت اینکه همواره مورد استفاده قرار می‌گیرند، خیلی احتمال دارد که مورد صدمه قرار بگیرند. از آنجایی هم که جایگزین کردن این وسایل، از نظر اقتصادی اصلا صرف ندارد، باید بدانید که بهترین شیوه تعمیر مبل در منزل چیست و چطور می‌توان با کمترین هزینه، آنها را تعمیر کرد. در این مقاله ما قصد داریم تا مراحل رفوگری مبل در منزل را بررسی کنیم و به شما در این مسیر کمک کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

شستشوی مبلمان یکی از مشکلات همیشگی مشتریانی است که نمی‌خواهند با شستشوی این وسایل در خانه، ریسک امکان صدمه به آن‌ ها را بپذیرند؛ به همین علت، تصمیم می‌گیرند از یک شرکت که خدمات شستشوی مبلمان انجام میدهد استفاده کنند. برای اینکار می‌توانید به قالیشویی مهر و ماه اطمینان کنید.

ما ضمن استفاده از بهترین و مدرن ترین شیوه ها و ابزارهای شستشو، تجربه و دانش کارشناسان متخصص و حرفه‌ای در این زمینه را نیز به کار می‌گیریم تا در نتیجه بتوانیم بهترین خدمات را در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

بیشتر بخوانید:تمیز کردن مبل چستر در خانه

رفوگری مبل چیست؟

در واقعیت رفو مبل یا ترمیم و تعمیر، به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که با هدف سالم‌ سازی و بازسازی مبلمان صورت میگیرد و می‌تواند صرفه اقتصادی بسیاری داشته باشد؛ چرا که در صورت استفاده نکردن از این شیوه، شما ناچار به عوض کردن مبلمان صدمه دیده خود خواهید بود.

هنگامی که مبل‌ ها دچار صدمات گوناگونی مثل سوختگی، پارگی، سوراخ شدن، ساییدگی، پوسته پوسته شدن رویه مبل و… شده باشند، می‌توان از خدمات رفوی مبل استفاده کرد. در بسیاری از اوقات، رفو کردن مبل تنها در خصوص عوض کردن روکش و پارچه آن و یا در خصوص دوخت و دوز آن استفاده می‌شود. ولی در صورت داشتن مهارت، بخش های داخلی مبل که دچار صدمه و خسارت شده‌اند می‌توانند رفو و تعمیر شوند.

بیشتر بخوانید:تمیز کردن مبل مخمل

سوختگی مبل را از بین ببریم؟

چه هنگامی مناسب رفوی مبل میباشد؟

همانگونه که گفتیم، رفوگری یک شیوه تعمیر مبل میباشد که می‌تواند جلوه مبلمان را به حالت اولیه برگرداند و به شما اجازه دهد تا مدت زمان بیشتری از آن‌ ها بهره مند شوید.

با اینحال بهترین زمان برای انجام خدمات رفو مبل مخمل یا انواع دیگر مبل‌ ها، هنگامی است که صدمه و پارگی‌ های مبل به خوبی مشخص باشند و جلوه مبل را تحت تأثیر قرار دهند. چنانچه قسمت هایی از مبل مثل پارچه پشتی، دچار پارگی شده باشد، شما می‌توانید به آسانی و بدون احتیاج به مراجعه به تعمیرکار، آن‌ ها را ترمیم و تعمیر کنید.

صدماتی که به رفوگری مبل احتیاج دارند!

مبل‌ ها درست همانند فرش‌ ها از آن دست وسایلی هستند که خیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همین علت، موجب می‌شود که احتمال صدمه دیدگی آن‌ ها بالا برود. از جمله شایع ترین صدمه ها و مشکلاتی که موجب می‌شود به رفو مبل در منزل یا یک مکان معتبر احتیاج داشته باشید را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

بیشتر بخوانید:تميز كردن مبل با جوش شيرين و سرکه

 • پاره شدن رویه و پارچه اصلی مبل
 • سوختن رویه مبل به دلیل سیگار، اتو و…
 • ساییدگی زیاد بخش هایی از رویه مبل
 • سوراخ شدن رویه مبل بر اثر وارد شدن اشیای نوک تیز
 • تغییر رنگ رویه مبل بر اثر ریختن مواد شیمیایی بر روی آن
 • و…

ترمیم مبلمان چرمی

ترمیم و رفوگری مبلمان چرمی با توجه به مدل چرم استفاده شده، می‌تواند حساسیت‌ ها و چالش‌ های بخصوص خود را داشته باشد. در واقعیت، این مبلمان در مقایسه با مبل‌ های پارچه‌ ای و مخملی، بسیار حساس‌ تر بوده و خوب است که عملیات ترمیم و رفوی آن‌ ها توسط کارشناسان و تعمیرکاران متخصص و ماهر صورت گیرد.

در نظرتان داشته باشید که برای ترمیم و رفوی مبل چرم، به طور معمول از تکه‌ ای چرم مرغوب و انعطاف‌ پذیر استفاده می‌شود که رنگ آن با رنگ رویه چرم همسان است. همینطور این تکه چرم، باید بزرگ‌ تر از ابعاد بخش آسیب دیده مبل باشد. و بعد باید با استفاده از چسب ترمیم، چرم آن را به رویه مبل چسبانده و اصلاح نمایید. در نهایت و بعد از تمام شدن مراحل ترمیم، بخش آسیب دیده مبل، باید توسط رنگ‌ های ویژه رنگ‌ کاری شود.

به یاد داشته باشید که پیش از رنگ کردن مبل هم باید ابتدا رنگ را بر روی بخشی از آن تست کرده و در آخر اگر مشکلی برای آن بخش به وجود نیامد، باقی مبل را هم رنگ کنید.

بیشتر بخوانید:محلول خانگی تمیز کننده مبل

رفوی مبلمان سوخته

 • برای رفو مبلمان پارچه‌ ای و رفوی مبل مخملی در زمانی که دچار سوختگی شده باشند باید مراحل گوناگونی را با دقت و حساسیت زیاد انجام دهید. برای این کار در مرحله اول باید اول با استفاده از جاروبرقی و شامپو قسمت سوختگی رویه مبل را به خوبی تمیز کنید تا راحت‌ تر بتوانید پارچه‌ ها و نخ برای رفو را مورد استفاده قرار دهید.
 • در وهله دوم، باید با استفاده از یک قیچی تیز بخش های سوخته و ضایعات پارچه مبل را جدا کنید تا کار برای ترمیم و تعمیر بخش های صدمه دیده آسان تر شود.
 • در مرحله سوم باید جهت خواب و بافت پارچه‌ های مبل بررسی شود؛ چرا که هر کدام از انواع پارچه‌ ها می‌ توانند در جهت‌ های گوناگونی استفاده شوند و بازتاب نور متفاوتی داشته باشند.
 • در مرحله بعدی باید تکه‌ای پارچه همرنگ با پارچه مبل برش داده و آن را تا کنید و بعد پارچه را وارد بخش سوخته شده کنید. بعد با استفاده از یک موچین آن را پهن کنید و با بهره بردن از یک سوزن خم، بخش سوخته را دوخت بزنید. این کار باید با دقت زیادی انجام شود تا جای دوخت پارچه مشخص نشود.

ولی توصیه ما به شما این است که اگر مهارت کافی و لازم را ندارید، این کار را به متخصصان مبلشویی مهر و ماه بسپارید تا از نتیجه آن خشنود باشید.

New Project 47

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در علامه طباطبایی شمالی و …..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

  • قالیشویی در شهریار
  • قالیشویی در علامه طباطبایی شمالی
  • قالیشویی در کریم خان زند
  • قالیشویی در سعادت آباد
  • قالیشویی در تهران
پیمایش به بالا