فرش های دستباف یکی از چشم گیر ترین هنر های دستی، فرهنگی در ایران هستند.

این فرش‌ ها به خاطر ظاهر زیبا و الگوهای خاص خود، یک دست آورد هنری بدون حد و مرز هستند و بعضی از انها با ارزش چند ها میلیون دلار در حراجی‌ های بین‌المللی به فروش میروند.

این فرش‌ ها از نخ‌ های گوناگونی بافته می‌شوند که با ارزش ترین مدل آن‌ها فرش های ابریشمی است.

اگر از فرش‌های دستباف خود درست مراقبت کنید، می‌توانید آن را به عنوان یک کالای فرهنگی و البته گران به نسل‌های بعد خود معرفی کنید.

بهتر است مواظب فرش‌ های با ارزش خود باشید تا کثیف نشوند، چون ذرات گرد و غبار، مواد های غذا، رطوبت و هر عامل کثیفی دیگری می‌تواند عمر فرش ها را کاهش دهد.

چنانچه به خدمات شستن فرش نیاز دارید، حتما به قالیشویی مهر و ماه مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در سازمان برنامه شمالی

میتوانیم فرش های دستباف خود را به قالیشویی ها بسپاریم؟

برخی گمان می‌کنند که شستن فرش های دستبافت باعث از بین رفتن کیفیت و ارزش آن ها می‌شود، ولی اگر شستشوی فرش دستباف در تهران را به یک قالیشویی با تجربه و متخصص بسپارید، هیچ جایی نگرانی باقی نخواهد ماند.

قالیشویی مهر و ماه با سال ها سابقه کار به عنوان بهترین مرکز قالیشویی تهران شناخته می‌شود که تا به الان موفق شده تا بیشترین درصد رضایت مشتریان از خدمات خود را به دست آورد.
بنابراین حتی اگر فرش دستباف تشکیل شده از تار و پود ابریشمی، پنبه‌ای یا پشمی باشد که و به دست هنرمند های ماهر تولید شده است و به عنوان اثر هنری به آن‌ها نگاه کرده می‌شود که خیلی گران‌ قیمت هستند.

ولی می‌توانید با خیال راحت شستشوی حرفه ای را به بهترین قالیشویی‌ در تهران بسپارید تا با دستگاه های پیشرفته و شوینده های های ملایم و کارآمد، برای شستشو و تمیز کاری انواع فرش‌ های دست‌باف قدم بردارند.
در بهترین قالیشویی تهران هیچ اتفاقی نظیر بور شدن، رنگ پریدگی، از بین رفتن کیفیت نخ و صدمه دیدن فرش به علت حرارت یا ساییدگی برس‌ های سفت نیست و دستگاه ویژه و محلول‌ های مساعد با فعالیت، پاکسازی را سهولت میبخشد.

بهترین تکنیک حفظ و نگه داشتن فرش دستباف این است که آن را به قالیشویی مورد اعتماد و با تجهیزات حرفه ای مرغوب بسپارید تا بتوانید تا همیشه از زیبایی و اثر هنری فرش خود لذت ببرید.

مراحل شستشوی فرش دستباف در کارگاه های قالیشویی

شستشوی فرش دستباف در قالیشویی‌ها یک حرفه‌ است که برای مراقبت و نگهداری درخشندگی و افزایش عمر مفید فرش زیر نظر دستور کار قرار می‌گیرد.

مرحله های شستشوی فرش دستباف در قالیشویی مهر و ماه با دستگاه های نوین و مواد شوینده ویژه انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در کاشانی

deep carpet cleaning Bury1

• مرحله اول غبار زدایی است.

شاید شما هم آویزان کردن فرش‌ ها از روی نرده و ضربه وارد کردن با دسته جارو به بدنه آن ها در طول خانه تکانی‌ های نزدیک به عید را به یاد داشته باشید.

این امر برای غبار زدایی انجام می گرفت و در قالیشویی‌ های نوین هم همین کار با دستگاه های حرفه ای انجام می‌شود.

اول فرش هر نوع گرد و غبار و خاکی که در دل تار و پود آن مخفی شده است، باید پاک شود.

اگر این کار انجام نشود، وجود آب و محلول شوینده امکان دارد باعث سفت شدن تار و پود فرش شود، جوری که آلودگی در عمق فرش جای میگیرد و رفته رفته فرش را پوسیده کند.

در بهترین مرکز های تخصصی شستشوی فرش های دستبافت در تهران مثل قالیشویی مهر و ماه از دستگاه‌ های تکان دهنده و غبار گیرنده های ویژه برای این امر استفاده میگردد؛ به شکلی که ساختار فرش آسیب نبیند.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در ایران زمین

• مرحله دوم شستشو با شوینده مناسب است.

در قالیشویی‌ های مکانیزه مثل قالیشویی مهر و ماه این فعالیت نیز به کمک تجهیزات انجام می‌شود و محلول‌ های طبیعی برای شستشو، نرم کننده های فرش و لکه بر های مخصوص مورد استفاده قرار می‌گیرند که هم تاثیر قوی و سریعی داشته باشند و در همین حال به الیاف با ارزش فرش دستباف صدمه نزنند.

• مرحله سوم آبکشی است.

این مرحله فرش دستباف باید چند ها بار به کمک تجهیزات مخصوص آبکشی بشود تا اثری از ماده شوینده ای نماند و از بین برود و تمام کثیفی و ذرات کوچک و جزئی از لای الیاف و تار و پود فرش ها با فشار آب شسته شود.

• مرحله چهارم آبگیری و خشک کردن است.

در آخر هم فرش کامل باید خشک شود تا رشد قارچ و باکتری در آن صورت نگیرد.

این مرحله از شستشوی فرش دستبافت اهمیت بالایی دارد و لازمه دستگاه های مناسبی برای خشک کردن فرش است که بهترین قالیشویی تهران به آن تجهیز شده است.

این مرحله اگر به خوبی انجام نشود بوی نامطبوعی را در فرش خود استشمام خواهید کرد و حتی امکان پوسیدگی و کپک بعد از مدتی وجود دارد شود.

شستشوی فرش دستبافت توسط قالیشویی ها به چه علتی مقرون به صرفه است؟

شستشوی فرش دستبافت شاید راحت به نظر برسد، ولی اصل ماجرا این است که این کار تخصصی، دشوار و وقت بر است.

استفاده از شوینده نامرغوب، ساییده شن بیش از اندازه فرش با برس، شستشوی فرش با فشار آب کم، نرسیدن هوا زیر فرش و خشک نشدن فرش همه و همه از دشواری هایی است که سر راه شستشو در خانه برای فرش های دستباف وجود دارد.

برای برطرف کردن این مشکل، بهترین راه کار استفاده از خدمات بهترین قالیشویی تهران است.

تکنیک های شستشوی فرش خانگی موجب صدمه وارد شدن به بافت فرش و افت عمر مفید فرش میشود.

با این حال بهترین کارگاه های شستشوی فرش مثل قالیشویی مهر و ماه دارای فضایی مساعد و تجهیزاتی نوین برای شستشوی فرش هستند که موجب زیبایی و کیفیت بیشتر فرش ها می‌شود و عمر آن ها را بالا میبرد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک شهید خرازی

a

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شرق تهران
 • قالیشویی در غرب تهران
 • قالیشویی در ملارد