قالیشویی در تولید دارو | قالیشوی مهر و ماه - 02166679402
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در تولید دارو

قالیشویی در تولید دارو
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در تولید دارو می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در تولید دارو

شستشوی فرش به دو دلیل خیلی مهم و الزامی است:

1- سبب حفظ زیبایی و ظهر فرش میشود.

2- شستشوی سر موقع فرش ها و پاکیزه نگه داشتن آنها بسیار میتواند در بیشتر شدن عمر فرش و ریشه های آن  اثر گذار باشد.

باقی ماندن کثیفی، گرد و دوده در الیاف فرش با گذشت زمان منجر به تغییر رنگ فرش و همچنین شل شدن الیاف قالی میشود.

همان گونه که میدانید شستشوی قالی به دو حالت دستی  و مکانیکی(به دست موسسات معتبر قالیشویی) اجرا میشود.

مطابق با شرایط، بسیاری ترجیح میدهند قالی های خود را، خودشان بشویند و برخی هم ترجیح میدهند این عملیات را به قالیشویی ها بسپارند که البته هر یک از این حالت ها مزیت و معایبی هم دارد که فعلا به این بحث پرداخت نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در اندیشه

طرز شستشوی قالی ماشینی در خانه

محل شستن را اول مشخص کنید:

مهمترین قسمت برای شستشوی قالی برگزیدن یک محل متناسب با مختصه های ویژه است:

امکان دارد با دیدن این متن شما که یک آپارتمان نشین هستید این پرسش در ذهنتان ایجاد شود که چطور میتوانید در آپارتمان قالی خود را نظافت کنید.

نگران نباشید در نوشته های بعدی این مطلب به این مسئله میپردازیم و ترفند هایی را معرفی خواهیم نمود.

محلی را که شما میخواهید در آن بخش قالی خود را پهن کنید احتیاج به رعایت یک سری نکات دارد.

1: سطح منتخب شما برای شستن نباید آسفالت باشد.

2: پیش از پهن نمودن قالی نخست سطح مد نظر را کامل از هرگونه خاک، سنگ ریزه زدوده کنید و با آب بشویید ( نداشتن توجه به این فعالیت میتواند به پشت قالی شما لطمه وارد کند.)

3:محل مورد نظر بهتر است مقداری شیب داشته باشد.

وقتی که از همه این موارد اطمینان حاصل کردید، هم اکنون قالی خود را در محلی مشخص پهن نمایید.

کشیدن

بیشتر بخوانید: مبل شویی در بهداشت

قالی را از تمام جهت ها بخش به بخش بررسی کنید (مهمترین مورد):

مورد بعدی مهم ترین و اصولی ترین امر، پیش از شستشوی قالی است که با توجه به تجربه شخصی بیشتر افراد این نکته را تحت نظر ندارند.

قبل از اینکه به شستشو آغاز کنید یک یا دو مرتبه همه جا و پشت قالی و همچنین بغل قالی ( شیرازه و ریشه ها)  را به کامل و با دقت بررسی نمایید که اگر قالی شما به هر دلیلی ایراد داشت (مانند: سوختگی،پارگی، پوسیدگی) سریعا آن را برای مرمت به یک رفوگر متخصص بسپارید و سپس به شستشوی قالی خود اقدام کنید.

علت این امر چیست؟

اگر فرش ایراد داشته باشد و شما از آن مطلع نباشید در هنگام شستشو ایراد قالی بیشتر میشود در نتیجه لطمه بیشتری میبیند و اصولا شما مجبورید برای تعمیرات آن مبلغ بیشتری را پرداخت کنید.

برای مثال تصور کنید قالی شما دچار خوردگی شده و شما هم از این خوردگی بی اطلاعید و  به شستشوی قالی اقدام میکنید یک دفعه متوجه میشوید که الیاف قالی در اندازه زیاد و قابل توجه ای از هم جدا و گسسته شده اند.

در این مواقع قالی را حتما باید به رفوگر حرفه ای بسپارید تا بخش ایراد دار شده  را تعمیر کند و بی شک هزینه رفو شما دوبرابر خواهد بود زیرا خوردگی قالی نسبت به شرایط قبل بیشتر شده است.

الیاف قالی را پاک سازی کنید:

این یک نکته ای است که خیلی از کارشناسان پیش از شستشوی قالی به آن تاکید دارند  این است که حتما پیش از شستشو، گرد و دوده را از الیاف فرش خارج کنید.

به چند ترفند این عملیات را میتوانید انجام دهید:

 • جارو کشیدن با کمک جاروبرقی با مکش دقیق در همه جهت ها میتواند الیاف قالی را از هر نوع گرد و دوده نظافت کند.
 • یا اینکه میتوانید به حالت دستی با زدن ضربه های پی در پی اما ملایم به سطح قالی این فعالیت انجام دهید.

بیشتر بخوانید: مبل شویی در تولید دارو

 پیش از شستشوی قالی، از نوع و جنس الیاف قالی خود آگاهی پیدا کنید:

کلا قالی ها از لحاظ نوع به دو گروه تقسیم میشوند: دستبافت، ماشینی

قالی های ماشینی خود از لحاظ الیاف از جنس های زیادی شکل گرفته شده اند که به این صورت هستند: ابریشم مصنوعی، آکریلیک و ماد های پلاستیکی

قالی های دستباف که  از الیاف بسیاری مانند ابریشم، پشم، کرک اتولید میشوند.

هر یک از این جنس ها ترفند و روش مخصوص خود را دارند به عنوان مثال شستشوی یک قالی ماشینی که از جنس اکریلیک است با شستشوی یک قالی ماشینی که از جنس ماده های پلاستیکی است کاملا فرق دارد.

و اینکه وقتی ذکر میکنیم اطلاع از جنس و نوع الیاف قالی مهم است به این خاطر است که در زمان بهره از آب و ماده های شوینده حتما دقت کافی را اجرا کنید.

به عنوان مثال آب مورد استفاده شما باید کاملا ولرم باشد ( نه خیلی گرم و نه خیلی سرد ) به کار گیری آب خیلی گرم میتواند این مورد ها را ایجاد کند:

 1. در قالی های دستباف با الیاف پشم میتواند سبب کم شدن کیفیت و همینطور رنگ دادن قالی شود.
 2.  و اگر جنس قالی شما از الیاف ماده پلاستیکی است سبب از بین رفتن لطافت و کیفیت نخستین آن میشود.

2 قدم اصلی شستشوی قالی ماشینی:

زمانی که چهار مرحله بالا را درست اجرا کردید هم اکنون نوبت شستشوی قالی را است که همین فرآیند شستشوی قالی های ماشینی در چند مرحله صورت میگیرد.

قدم اول: نخست قالی را به صورت کامل خیس کنید.

کل طول قالی را به صورت موازی به شکل رفت و برگشت خیس نمایید.

البته توصیه میشود که این فعالیت را به وسیله سردوش آب اجرا کنید به این حالت که سردوش را به شلنگ وصل کنید و همه طول قالی را به حالت رفت و برگش خیس نمایید به شکلی که کل بخش های قالی را در بر بگیرد.

قدم دوم: به کار گیری ماده شوینده

بهترین مخلوط شوینده برای شستشوی قالی ماشینی، بهره از ترکیب شامپو فرش به علاوه کمی پودردستی و کلر است که این ماده را در یک ظرف تقریبا بزرگ به همراه با آب قاطی کنید تا کف تولید شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک ولیعصر

spong clean carpet 1920x930 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شمال تهران
 • قالیشویی در شرق تهران
 • قالیشویی در تولید دارو
پیمایش به بالا