قالیشویی در مقدم | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در مقدم

Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در مقدم می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در مقدم

قالیشویی در مقدم

ممکن است باورش سخت باشد؛ ولی شست و شوی قالی های ماشینی با برف در زمستان ممکن است.

در حقیقت برفی که در زمستان می‌بارد، یکی از برترین تمیز کننده‌های طبیعت به حساب می آید.

در یاد داشته باشید که این تکنیک نظافت بهترین کاربرد خود را برای قالی های کوچکتر دستباف یا آنتیک خواهد داشت.

ولی در در مواقعی که چند نفر به شما کمک کنند، می‌توانید برای قالی های بزرگتر و سنگین‌تر هم از آن بهره گیری کنید.

برای بدست آوردن برترین نتیجه، از برف خشک و پودری استفاده کنید.

در ادامه طرز پاک کردن قالی با برف، در پنج مرحله ساده شرح داده خواهد شد:

 1. قالی را به بیرون از اتاق ببرید و آن را بتکانید که تا جایی که امکان دارد غبار و الودگی از آن خارج شود. اجازه دهید قالی تا حدود ۳۰ دقیقه در بیرون بماند تا با دمای پایین سازگار شود.
 2. ۷ تا ۱۲ سانتی متر برف روی قالی بریزید. از یک جارو کمک بگیرید تا برف به شکل برابر پخش شود.
 3. با بهره از سمت صاف جارو، به قالی دارای برف ضربه بزنید. آمونیاک در برف با هوای خنک واکنش نشان می‌دهد و موجب می‌شود گرد و غباری که در عمق قالی وجود دارد، جامد شود.
 4. زمان دهید برف ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی قالی بماند. بعد به آن ضربه بزنید و مرحله های یک تا سه را برای سمت دیگر قالی تکرار کنید.
 5. قبل از آویزان کردن قالی برای مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، با بالاترین توان و قدرت، برف اضافه را بتکانید. در آخر برف، بدون این که قالی خیس ‌شود، ذوب خواهد شد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک دانشگاه تهران

از بین بردن زرد زنگی ریشه قالی بعد  از شستشو

حتماً برای شما این اتفاق رخ داده است که بعد از نظافت قالی و خشک نمودن آن شاهد رنگ زرد در ریشه ‌های قالی هستید اگر به دنبال راه کاری برای برطرف کردن این ایراد هستید می توانید از ترکیبات زیر استفاده کنید.

نخست یک ظرف بزرگ را با یک و نیم پارچ آب پر نمایید و داخل آن ۲ قاشق غذا خوری سرکه و نمک بریزید بعد یک پارچه تمیز را بردارید و به ترکیب آغشته کنید و آب اضافه آن را بگیرید.

در آخر این پارچه مرطوب را روی ریشه‌ های زرد شده بکشید تا دوباره سفیدی آن را ببینید.

شما همینطور می‌توانید برای تقویت تاثیرگذاری این ترکیب به جای نمک از دو قاشق چایخوری جوش شیرین کمک بگیرید تا بوی بد آن را از بین ببرید بعد از اجرای این فعالیت ها صبر کنید تا قالی و ریشه‌های آن کامل خشک شود بایستی توجه داشته باشید که تا پیش از اینکه قالی به شکل کامل خشک شود نباید از روی قالی یا ریشه ‌ها رد شوید.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در شهرک استقلال

How to Steam Clean Carpet with a Steam Mop 1

چرا بایستی شستشوی قالی را به قالیشویی سپرد ؟

در جواب به این سوال باید ذکر کنیم که این روزها کلیه قالی ها در انواع مختلفی از جنس الیاف تولید می‌شوند و هر قالی ویژگی‌ های مخصوص خود را دارد که این موجب می‌شود شستشوی هر قالی احتیاج به ماده های شوینده ویژه و مساعدی داشته باشد و همینطور شناخت جنس قالی ها امر خیلی تخصصی است که بایستی تجربه زیادی در انجام این فعالیت داشته باشید و اگر شماسرخود قالی های خود را با ماده های شوینده ‌ای غلط بشویید حتما به بافت و الیاف قالی ها لطمه می‌رسد و کیفیت قالی شما افت میکند.

شما میتوانید با خیال راحت شستشوی فرش های خانه خود را به قالیشویی مهر و ماه بسپارید.

بیشتر بخوانید: بهترین قالیشویی در تهران

چند نکته مهم راجب نظافت قالی 

 • شما دوستان بایستی توجه داشته باشید که از ماده شوینده ای مثل شامپو فرش، پودر صابون و … بیش از اندازه مشخص شده استفاده نکنید اکثر اشخاص تصور دارند که هرچقدر بیشتر از ماده های شوینده بهره گیری کنند قالی ها بهتر تمیز می‌شوند و نتیجه مطلوب تری می‌گیرند ولی با بهره از مقدار بیشتری از این ماده تنها کار خود را دشوار کرده و باید زمان بیشتری برای از بین بردن کف روی قالی صرف کنید.
 • نکته بعدی که می بایست به آن توجه کنید این است که اگر در زمان شستن قالی، کف اضافه را از قالی رفع نکنید و کف به درون بافت‌های قالی وارد شود به علاوه بر اینکه احتمال پوسیدگی قالی سریع‌ تر است، بعد از خشک شدن قالی گرد و خاک های بیشتری جذب قالی می‌شوند و نسبت به قبل سریع‌ تر کثیف می‌شوند.
 • همینطور می بایست توجه داشته باشید که بهره از آب بیشتر برای رطوبت قالی نه تنها موجب می‌شود که فرش دیرتر خشک شود همچنین سبب سنگین‌ تر شدن قالی و حتی در بعضی از موارد سبب لطمه رسیدن به بافت‌های قالی می‌شود.
 • شما باید در فراهم کردن ماده شوینده مساعد کوشا باشید همینطور در زمان استفاده از این ماده ها از دستکش استفاده کنید چون بیشتر این ماده موجب خشکی پوست می‌شود و نتیجه‌های بدی را برای شما به عمل خواهد آورد لذا بهتر است از دستکش‌ های مساعد برای نظافت قالی ها استفاده کنید تا دچار حساسیت‌ های پوستی نشوید و همینطور اگر به ماده های شوینده و گرد و غبار آلرژی هم دارید بی تردید بایستی از ماسک در زمان شستشوی قالی ها استفاده نمایید.

کلام آخر نظافت فرش های ماشینی

در نهایت بعد از مدت‌ها بهره از قالی، روزی می رسد که قالی کثیف به نظر می‌رسد و رنگ آن، تازگی قبل را ندارد.

پس مجبور هستید که قالی خود را بشویید تا پاکیزه شود.

در این مواقع به این فکر میکنید که آیا می‌توانم به تنهایی و بدون کمک، این فعالیت را عملی کنیم؟

نظافت درست فرش ماشینی، از اهمیت خیلی زیادی مواجه  است. با وجود این همانگونه که ذکر شد، در شرایطی که قصد دارید قالی خود را شستشو دهید؛ احتیاجی نیست که حتما به مرکز های شستشوی فرش مراجعه کنید و یا لوازم های خاصی دارا باشید.

چرا که نظافت فرش ماشینی با کمترین لوازم و وسایل هم امکان پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در امام خمینی

نظافت فرش

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند:قالیشویی در تهران، قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در غرب تهران، قالیشویی در جنوب تهران، قالیشویی در مرکز تهران، مبل شویی در تهران، مبل شویی در شمال تهران، مبل شویی در شرق تهران، مبل شویی در غرب تهران، مبل شویی در جنوب تهران، مبل شویی در مرکز تهران، قالیشویی در کرج، مبل شویی در کرج و…..

همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کرج
 • قالیشویی در شرق تهران
 • قالیشویی در مقدم
 • قالیشویی در غرب تهران
پیمایش به بالا