قالیشویی در شمال تهران | قالیشویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در شمال تهران

Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در شمال تهران می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در شمال تهران

بیشتر بخوانید: قالیشویی فرش دستبافت در ازگل

قالیشویی در شمال تهران به شیوه سنتی یا اتوماتیک 

قطعا پرتکرارترین و مهم ترین سوالی که اکثر مشتریان در زمان شستشوی فرش و مراجعه به قالیشویی مهر و ماه با آن کلنجار میروند، و دقیقا نمیدانند که کدام شیوه برای شستشوی قالی متناسب است و اصلا تفاوت میان این دو شیوه چیست؟ مزیت ها و معایب هر یک چیست؟

در اول این مقاله باید گفت که فرش و قالی مطابق تحقیق هایی که انجام داده ایم به عنوان شناخته ترین و با ارزش ترین زیر انداز در دنیا بوده و امروزه هم یکی از وسایل با ارزش و گران بها است مخصوصا در کشور ایران هم ارزش معنوی دارد.

زیرا قالیبافی و فرشبافی از دسته بندی هنر به شمار می رود و طبیعتا مثل خیلی دیگر از لوازم های دیگر احتیاج به نگهداری و تمیز کردن دارد، و همینطور با توجه به تنوع بالا در انواع فرش های دستباف و فرش ماشینی، شستن آن ها به تخصص بسیاری نیاز دارد.

در زمان قدیم کار شستشوی فرش به روش کاملا سنتی و توسط صاحبان فرش شستشو انجام می شد، به وسیله استفاده از برس پلاستیکی و پارو و کمی پودر دستی و آب.

در حیاط خانه ها یا در کوچه ها فرش ها پهن میشدند و شروع به تمیز کردن و شستن فرش میکردند، و اغلب  کارآمد بود.

امروزه با توجه به تنوع بالای فرش و قالی ها و همینطور زندگی آپارتمان نشینی  و هم کمبود آب و نبود جای مناسب برای شستشوی قالی و دشواری های فیزیکی آن، خیلی از مردم در شهر تهران، برای شستن فرش و قالی به مراکز قالیشویی مراجعه میکنند.

خب حالا باز میگردیم به سوال اصلی این مقاله که مشتری بر چه اساسی باید شیوه مناسب شستن فرش خود را انتخاب کند؟

بیشتر بخوانید: مبل شویی در وزرا

 

1

شیوه سنتی یا شستشوی اتوماتیک ؟

در اول گفت و گو به تفاوت های میان شیوه های شستشوی فرش دستباف و فرش ماشینی پرداختیم که در ادامه برایتان تشریح خواهیم کرد، در واقع در کارخانه های قالیشویی، کار شستشو و تمیز کردن به سه شیوه کلی انجام میشود:

 1. شستن به شیوه سنتی با دستگاه های شلاق زن
 2. شستشو به شیوه سنتی با فرچه
 3. شستشو با دستگاه های اتوماتیک

شستشو به شیوه سنتی با دستگاه شلاق زن 

در این شیوه که توسط کارگر و مسئول انجام میگیرد و فرش روی زمین پهن میشود و با آب پر فشار و توسط دستگاه شلاق زن شستشو انجام میشود.

جنس شلاق زن در واقع از جنس تسمه میباشد و با حرکت کردن دستگاه به روی فرش کار شستشو و خاک گیری از فرش انجام میشود و برای خشک کردن هم از پارو و جارو، از دیگ خشک کننده یا آبگیر لوله ای استفاده میکنند.

استفاده از این شیوه اغلب برای شستن فرش دستبافت لاکی و یا فرش های ماشینی لاکی یا فرش های قدیمی پیشنهاد میشود البته حتما باید با روش اصولی انجام شود، زیرا دستگاه شلاق زن به متن و حاشیه و کناره های فرش امکان دارد صدمه  وارد کند و سبب پاره شدن فرش شود همینطور اگر بیش از اندازه برای شستن فرش دستباف، از دستگاه شلاق زن استفاده شود حجم بسیاری از کرک و پشم از فرش جدا میشود بنابراین حتما باید توسط قالی شوی با تجربه ای انجام شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در سوهانک

شستشو به شیوه سنتی با فرچه

در این شیوه مانند روش پیشین فرش به روی زمین پهن شده و توسط کارگر یا مسئول شسته میشود اما با این تفاوت که به جای استفاده از دستگاه شلاق زن، از فرچه های پلاستیکی به شکل دایره استفاده میشود. که با چرخیدن برس ها به روی فرش و به وسیله پارو و فشار آب قوی انجام میشود، مزایای فرچه نسبت به شلاق زنی این است که هیچ صدمه ای به فرش و کناره های آن وارد نمیشود.

اما در نظر بگیرید که فرش باید حتما پیش از شسته شدن، خاک گیری شود.

همینطور میتوان با بیشتر کردن تعداد فرچه ها سرعت کار شستن فرش را بیشتر کرد و همینطور خستگی نیروی کار انسانی هم کمتر میشود.

شستن با دستگاه اتوماتیک

در شیوه اتوماتیک، فرش توسط نیروی کارگر به درون دستگاه منتقل میشود و دستگاه از زمین فاصله دارد و استادشور زیاد در پروسه شستشو دخیل نیست و فرش هم توسط برس های بزرگ شسته میشود و این شیوه از نظر زمان و صرفه اقتصادی برای مراکز قالیشویی موثر است اما متاسفانه در شستشوی اتوماتیک فرش از نظر شرعی شاید پاکیزه نشود.

مگر اینکه قالیشویی به طور دستی فرش و قالی را آبکشی کند، در بیشتر دستگاه های شستشو اتوماتیک هم فرش به روش سطحی شسته میشود و مشکل هایی مانند ماندگاری کمتر تمیزی فرش یا چرک شدن سریعتر برای فرش را به همراه دارد.

ولی از کجا بفهمیم کدام شیوه مناسب فرش ما برای شستشو است؟

در ادامه برایتان نکته هایی را ذکر میکنیم که میتوانید به آسانی تصمیم خود را برای شستن فرش و شیوه مناسب آن بگیرید، اگر هر واحد قالیشویی این پنج نکته را انجام دهد، حتما فرآیند شستن فرش چه به شیوه سنتی و یا شیوه اتوماتیک، کیفیت مطلوبی را دارد و مشتریان با خیالی آسوده میتوانند به قالیشویی ها اعتماد کنند:

 • در روند شستشوی فرش از مواد شوینده استاندارد، استفاده شود چون در حفاظت و دوام فرش تاثیر بسیار دارد، همینطور با توجه به تنوع فرش های دستبافت و ماشینی، مواد شوینده مخصوص هر فرش استفاده شود و برای بردن لکه هم، باید حتما استادشور شناخت دقیقی از جنس و نوع فرش ها داشته باشد.
 • حتما باید فرش پیش از شستن خاک گیری شود تا گرد و غبار و آلودگی از تار و پود فرش خارج شود که این کار باعث بالا رفتن کیفیت شستشو میشود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی در وحدت اسلامی

2 min

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و قالیشویی در شمال تهران …..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در شمال تهران
 • قالیشویی در گوهردشت
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در جهانشهر
 • قالیشویی در مهرشهر

 

پیمایش به بالا